Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Neuvěřitelná nostalgická podívaná, kterou bych si dal znovu a znovu. Celý je to tak strašně dojemný a konec tak krásně ubrečenej, že se ze mě stává asi gay :D

Sociální síť (2010)

Příjemně ukecaných 90%. Finchera prostě žeru a spolu s Jessem a megahitem FB je to zaručená kombinace na úspěch. Kladl jsem si vysoké nároky, kterých se mi dostalo a nemám si prakticky na nic stěžovat.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

S narůstajícím stářím se podle mého názoru zvedá i kvalita filmu. Vynechání Petra a Lucky byl výrazný krok dopředu. Čekal jsem po hodně slabém Caspianovi ještě slabší pokračování, ale film mě přijemně překvapil. Křesťanskofilního Aslana si však mohli odpustit!

Habermannův mlýn (2010)

Po herecké i režijní stránce výborně zvládnutý film, který mě však trošku zklamal nedostatečným rozebráním charakterů postav. S žádnou jsem se neměl šanci seznámit a tak mi na konci v podstatě nebylo ani nikoho líto. Na druhou stranu jsem byl vděčný za téma, které je dost opomíjené a že i my Češi se máme za co stydět.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Průměrné unuděné jádro skrývající se pod přestylizovanou bombo-slupkou. Začátek vypadá strašně fajn a říkáte si, že je na co se těšit, ke konci však už zvládnete sotva nechat oči otevřené.

127 hodin (2010)

One-man show Jamese Franca, která mi vyrazila dech a posledních 20 minut už jsem doslova ani nedutal! Dokonale zahrané a Franco si jde pro Oscara!