Rio (2011)

Prijemne a roztomile, jak to mam rada. Zacatek je skvely, ale od navratu do Ria jsem cekala trochu vic nez karnevalove hopsani, opice a buldoka. Ale ustredni papousci dvojice Blu/Jewel a jejich lidske protejsky Tulio/Linda me bavili po celou dobu.

Rodina je základ státu (2011)

Komu se libila Pravidla lzi, bude s timhle filmem spokojeny. Je v nem totiz hodne patrny stejny rukopis Roberta Sedlacka, ktery si vybira opravdu zajimava temata. Dokonce opet obsadil Evu Vrbkovou a Igora Chmelu, za coz jsem moc rada. Atmosfera je misty hodne stisnena (zvlast scena se psem je drsna), misty se ale prekvapive nasmejete. Dialogy pusobi lehce zpomalenym a jednoduchym dojmem, ale libi se mi na nich ta prirozenost a uprimnost, coz byl nezpochyby ucel. Oproti Pravidlum se tohle zda vic akcni (objevi se i honicka s policii) a vtipnejsi (zvlast navsteva byvalych spoluzaku, duo policistu Taclik/Budar), ale zanecha to ve vas velmi podobne pocity.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Jsem asi zmlsana z britskeho serialu Sherlock, ale tomuhle proste chybi elegance, smrnc, tajemno a nadhled. I vizualne je britsky Sherlock nesrovnatelne lepsi... tady si cenim jen Downeyho a hudby. Prevleky sice celkem ujdou (zvlast ten ve vlaku), ale pribeh me opet nedokazal zaujmout a tahl se mi jak tyden pred vyplatou.

Správci osudu (2011)

Co se dejove linie tyce, je to spis na tri, protoze zamilovanych paru, ktere se schazeji a rozchazeji, protoze spolu z ruznych duvodu nemuzou byt, jsme uz videli (a tady to bylo navic dost kostrbate pospojovane). Ale chlapci v kloboucich a kouzelne prochazeni dvermi tomu svou originalitou vyslouzili hvezdu navic, nemluve o skvelem Mattu Damonovi a nemene dobre Emily Bluntove.

Stud (2011)

Nulovy dej, jen nahota a sex. Videt takove porno v kine musel byt vazne zazitek!

Šťastný Nový rok (2011)

Kdo cekal Lasku nebeskou, je blazen! Ja jsem dostala presne to, v co jsem doufala... prijemnou vanocni atmosferu plnou sentimentu (kteryzto mi v tomto pripade vubec nevadi, ponevadz v Vanocum tak nejak patri) a hodne milych tvari. Zadne skvostne pribehy ani nic prekvapiveho, ale pristihla jsem se, ze se celou dobu britrouble blazene usmivam. Nezkazila mi to ani banda pachnoucich rusky zvanicich obcanu, co se v kine roztahovala vedle me. Nejlepsi pribeh je dle meho ten vytahovy s Ashtonem Kutcherem (ktery zaroven predvedl nejlepsi herecky vykon ze vsech) a Leou Michele z Glee, hned v zavesu jsou osolarkovany Zac Efron a plachá zestárlá Michelle Pfeiffer. Nejmene me oslovil bohuzel Robert De Niro a Hilary Swank a zdaleka nejvetsim utrpenim byl Jon Bon Jovi. Prekvapive mi nelezla na nervy Sarah Jessica Parker, nejspis diky skvele Abigail Breslin. Potesil taky Hector Elizondo a James Belushi, podesil obtloustly Cary Elwes a zestarly Matthew Broderick. Reklama na Niveu sice drze bila do oci, ale ostatnich jsem si moc nevsimala - zkratka svitici New York. Hudba se povedla... a zdaleka nejvic se povedly sceny ze zaverecnych titulku! Kdyby byl v tomto duchu cely film, klobouk dolu. Takhle je to neco mezi tremi a ctyrmi hvezdami... ale ze jsou ty Vanoce, priklanim se stedre ke ctyrce.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Tomas Klus jako princ? Haha! Hrat to sice neumi, ale ostravsky prizvuk to ma skvely :).

Tchyně a uzený (2011) (TV film)

Tak tohle mi drasalo nervy. Pitoma putka, co si vezme jeste pitomejsiho chlapa zavisleho na mamince. Ja bych s nim nezustala ani minutu, natoz u tchyne (ta byla fakt krasne na zabiti), takze jsem jen znechucene sledovala, jak nelogicky a trapne se ta nana chova, pricemz na konci jsem si malem rvala vlasy. Jasne, kdyby hned odesla, zbyla hodina filmu by nemela o cem byt... ale to by bylo na mou dusi lepsi reseni. S prichodem stetky Cvancarove uz jsem byla presvedcena, ze dam odpad, ale prece jen byla Svormova tchyne s velkym T. Hlaska "Tchyne a uzeny - nejlepsi jsou studeny" je to jedine, co jsem si z tehle blbiny odnesla.

Transformers 3 (2011)

Vsechny sceny s Autoboty a Deceptikony me nudily k smrti, coz je ve filmu o nich docela problem. Nastesti tam byl klenot Shia LaBeouf a legenda John Malkovich a kazda chvile s nimi stala za to. Oni byli tim jedinym duvodem, proc jsem zustala az do konce (filmu by prospelo, kdyby konec prisel mnohem driv a ne az po dvou a pul hodine neskutecne vaty!). Z pohyblive kamery mi bylo soufl, takze si blahorecim, ze jsem neabsolvovala 3D (stejne ciselo z kazdeho zaberu), ponevadz to bych si ublinkla urcite. Hudba byla jalova a celkove tam nebylo nic, co bychom uz v predchozich dilech nevideli. Nektere sceny mi bohuzel pripominaly i Terminator Salvation (vcetne zvukovych efektu). A o "modelce" Rosie Huntington-Whiteley ani nemluvim. Proste katastrofa. Jen z nostalgie a za dva vyse zminene poklady davam dve (a to jsem jeste hodna).

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Taakze, jelikoz je to muj nejoblibenejsi dil jakozto kniha (prvni dil jsem cetla az po shlednuti filmu, tudiz uz me tolik neoslovil, prestoze je skvely), nemuzu byt prilis objektivni a musim dat plny pocet (i s veskerou davkou objektivity bych ale nesla pod ctyri, protoze rozhodne predci Novy mesic, ktery je pouhou vatou i v tistene forme). Tenhle dil me proste odrovnal neskutecnymi zvraty a vyvojem ve vztahu Belly a Edwarda (druhy a treti dil v podstate jen stagnuje na mrtvem bode), konecne dojde ke schematu svatba, sex, tehotenstvi a prerod v upirku, to vsechno nacpane v jednom dile! Plus dalsi prekvapka jako schopnosti Renesme a Belly, na ktera se muzeme jeste tesit. Ale zpatky k tomuhle napady nadupanem dilu… nesouhlasim s velkou casti komentaru ve dvou vecech - a) prvni romanticka pulka me bavila (ackoli nejsem velkym priznivcem svateb), zejmena libankova cast nemela chybu a za b) Jacob me svym vykonem neuchvatil ani tentokrat, je stejne toporny jako vzdy. A souhlasit musim taky se dvema vecmi: 1) pripomenuti hudby z prvniho (nejlepe podkresleneho) dilu byl nejlepsi tah a za 2) otisteni Jacoba je vazne prusvih. Kdybych si jeste chtela rypnout, muzu zminit to, ze nocni mura před svatbou tam vubec nesedla, tanecek s Jacobem je zbytecne dlouhy, vlci telepatie prilis zmatena, Rio taktez zbytecne, lamani patere dost nechutne, ditko vazne nehezke a titulkova scena nepopsatelne trapna… ale to jsou jen drobnosti, které na celkovem dojmu nemuzou nic zkazit.