Maso a krev (1985)

maso a krev.. co byste čekali od filmu s takovým názvem? maso a krev? áno, áno.. dočkali byste se.. já se navíc dočkala úžasné, cynické, černočerné komedie z temného středověku, kdy na dobro a zlo sral černej pes, kdy vaše bylo všechno, co jste si prostě vzali, aniž by vás okradl někdo další, případně vám rovnou vrazil kudlu do zad.. máme tu mladého, naivního šlechtice, tlupu zlotřilých žoldáků v čele s charismatickým (a neuvěřitelně šukézním) martinem, jednu andělskou nevěstu (krom toho nestydatou manipulátorku, ááách..:), spoustu nebeských znamení.. a taky tu máme jeden nesplněný slib a jeden dobytý hrad.. je to pohádka, je to fantasy, je to drámo, je to komedie.. je to všechno, co budete chtít.. račte vstoupit do těchto dávno zapomenutých časů alá paul verhoeven.. račte vstoupit a nečekejte nic, co jste už stokrát před tím viděli.. je to maso.. (díky drahý příteli, tenhle film byl opravdu neskutečným zážitkem.. a já se bála, že tě zklamu..:)

Mrtvá dívka (2006)

film.. pět příběhů.. pět žen.. jedna tak trochu mrtvá.. a jedna konsternovaná myšička.. sice ví moc dobře, co viděla, ale neví, jak to má říct.. není recenzent.. jen člověk, co se snaží dívat a vnímat všemi smysly, a tak režii, kameru, střih, sbírku ocenění, tržby i jídlo z cateringu opět vynechá.. jak to jen říct..? a tak sedí a pročítá vaše názory, vaše postřehy a narazí na koment jednoho z vás.. "na to, aby byla žena mrtvá, nemusí být nutně po smrti"... není potřeba hledat dál.. stačí jedna jediná věta.. díky za ní! všem ostatním přeju méně plytké životní příběhy, případně řádně dramatické pointy...:o)

Manželské etudy po dvaceti letech (2006) (seriál)

naprosto fantastický časosběrný projekt paní třeštíkové, který mě, jako starého šmíráka, znovu a znovu fascinuje svou neuvěřitelnou vypovídající hodnotou.. o době.. o mužích.. o ženách.. o vztazích..

Opustit Las Vegas (1995)

baví mě tyhle snímečky, kdy zpomínám, že "někdo něco hraje".. baví a bolí mě koukat na bena, na jeho sebedestrukci, na jeho potěšení dostat se na dno láhve čehokoliv, hlavně zapomenout a nebýt sám se sebou.. ano, nicolas cage nehraje, on prostě je.. i když být ani nechce.. být někdy prostě kurevsky bolí..

Město ztracených dětí (1995)

tahle bizarní lahůdečka z říše snů mě vrátila o x let zpátky.. do doby, kdy jsem film a jeho kouzelný svět neomezených možností teprve objevovala.. kdy moje fantazie pracovala na 250 procent.. kdy nic nebylo nemožné.. teď už můžu v klidu zapomenout na příliš dlouhé zásnuby i na slavnou amélii.. pan jean-pierre jeunet tohle natočil snad jenom pro mě.. aby znovuobjevil něco, co ve mně z té dětské duše ještě zbylo.. tohle je můj svět.. stejně jako té holčičky v červených šatech, velkého debila, malého nenažraného chlapečka, šíleného pana kranka, ztraceného cirkusáka marcella nebo třeba šesti malých trpaslíků.. díky vám.. váš vděčný divák..

Tahle země není pro starý (2007)

ohromná koncentrace drsňáků na americko-mexické hranici.. a já si tady slintám blahem, páč je to další z příběhů, který mě uzemnil do sedačky a nenechal ani na chvíli vydechnout.. a tak by to přeci mělo být.. oskar v těch nejlepších rukou..:) a kdybych věděla, jak to mají coenovci udělat lépe a radostněji a aby to nebylo tak "vyčpělé", tak tady nesedim na prdeli, nekritizuju a jdu ven točit..;-))

Já, legenda (2007)

líbila se mi tahle postapokalyptická vize z roku 2012, zaujal mě příběh posledního přeživšího z opuštěného new yorku doktora roberta nevilla.. zamlouval se mi jeho optimismus, jeho víra, jeho odhodlání najít lék.. a už vím, s kým bych chtěla zůstat poslední na zemi a čelit zástupu nakažených a to nejen proto, že je fantastický genetický materiál..;o) ono když máte rádi film a fantazie vám i v pokročilejším věku pracuje na plné obrátky a nebojíte se přistoupit na kdejakou hru, tak snad ani zklamáni být nemůžete.. hloubku hledejte v sobě.. a nebo v moři..;-)

Malá Miss Sunshine (2006)

panečku!! tak tohle to byl nářez!! co na tom, že film se může někomu zdát lehce přitažený za vlasy.. co na tom, že je místy vyhnán do absurdit.. tohle je opravdovej příběh! upřímnej, dojemnej, vtipnej.. tu malou, obtloustlou, obrýlenou holčičku si musí každý zamilovat.. není nad to mít homosexuálního strýčka, co vám dá pár dobrých rad do života.. není nad to mít tak nechutně pozitivního tatínka, co bere jen vítězství.. není nad to mít dědečka, co šňupe heroin.. může se projevit jako vynikající choreograf..;-) není nad to mít takhle bláznivou rodinu.. není nad to mít rodinu..:)

Mé druhé já (2007)

sebral vám někdy osud (život, bůh.. říkejte si tomu jak chcete) násilím někdy někoho blízkého? znáte ten pocit bezbřehé beznaděje.. pocit zoufalství.. pocit, že vám rve někdo srdce přímo z těla.. pocit prázdnoty.. hluboká díra ve vás.. marnost nad marnost.. přesně tohle se přihodilo erice, když přišla o svého snoubence a někde hluboko uvnitř jí samé to probudilo onoho "ciznice", který se začne se situací vypořádávat místo ní... jodie opravdu exceluje a o neilovi jordanovi už jsem dlouho tušila, že je naprosto famózní režisér..:) obvykle se k ostatním komentářům nevyjadřuju.. ale ty vaše "odborné termíny".. "vykonstruovanost".. "umělé náhodičky".. "bodování jen z úcty k jodie".. hehe.. bože lidi, běžte do prdele.. vždyť o tomhle ten příběh nebyl..