• Pohádka

Šoumen krokodýl (2022)

Dětem se to líbilo, ale dospělým ne. Viděno v dabingu, písničky šílený, možná v originále mohly být dobrý, ale český text i zpěv (hudba ok) nic moc. Naštěstí jich tam bylo málo. Takový potenciál to mělo, ale nevyužito skoro vůbec. Dle mého manžela nelogické, nevtipne. Humorných scén opravdu bylo málo. Sama jsem se zasmála jen jednou (drobný spoiler: ke konci když jedou na motorce a krokodýl místo navigace pustí foťák s efekty). Nebavilo mě to, ale neusnula jsem, takže nejhorší to nebylo.

Noční návštěva (1990) (TV film)

Dobře zahraná psychologická hra. Donuti vás to zamyslet se. Neseděla mi pouze hudba a časový nesoulad - návštěvník tvrdí že se zdrží jen hodinu a něco, přesto trvá než se dostane k věci, když už se zdá, že min 50min uplynulo, chce kávu, což samozřejmě opět musí zabrat nějakou minutu, vše muži říkají konají dělají pomalu rozvážně, tudíž mě to vážně rušilo. Stále jsem si říkala, to není možné, že ještě stíhá. Ovšem jinak dobré. Dobré si připomenout, jak to bylo, být mohlo a uvědomit si to vše kolem. Odsoudit je jednoduché, ale kdo nezažil, nepochopí. Zkusme to však. A kdo je bez viny, ať hodí kamenem. Každému šlo hlavně o sebe, o rodinu, o přežití. Chápu obě strany.

Velké dobrodružství Čtyřlístku (2019)

Moc příběhů i v jednotlivých příbězích. Proč musili ukazovat za co získalo město peníze na dárky? Seznam vynálezů? Atdatd. Jinak část první (létající dům) absolutně šílený a nelogicky, druhý (vlkodlak) nejlepší - přesně v duchu časopisu. Ve třetím šlo jen o to, říct dětem že odpadky patří do koše. A poslední takový o ničem a všem - čerti, andělé a záporná postava, která se napraví. Škoda. Dětem se to sice celkem libilo, ale domnívám se, že tam není nic, co by si zapomatovali. Ve smyslu neurazí, nenadchne. Pro dospělé absolutní ztráta času, kdyby to bylo alespoň vtipné. Velké plus je výtvarné zpracování.

MOST! - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Za mě lepší než první díl. Spousta vtipu, vynikající herecké výkony a krásnej Luďkův syn

Všechno nebo nic (2017) odpad!

Chtěla jsem odejít z kina. Několikrát. Pak jsem se smála už všemu. Že by parodie? Ne, jen nereálný film s nemoznymi postavami.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Není to špatné, ale zbytečně zdlouhavé, zbytečně černobílé, zbytečné a dlouhé sexuální scény. Žádný dovětek, jak to vlastně bylo, jak to dopadlo, dokonce ani nikde není zmíněno, že je to dle skutečné události. Těšila jsem se na film, dalo se z toho vytřískat víc. śkoda.

Draci v hrnci (2013) (pořad)

moje děti to milují a i mě to inspiruje k vaření (a to je co říct), vždy se něco nového dozvím a dokonce i pobavím (občas je to fakt ftipný)

Fotograf (2015)

Viděla včera a moc líbilo. Nehodnotím Saudka jako muže a všechny jeho ženy (to prostě nechápu). Ale u filmu jsem se bavila, 133min uteklo, herci (až na topornou paní novinářku) vynikající (Roden jako vždy, Málková neskutečně dobrá, civilní a uvěřitelná a překvapil Neužil), vtipy občas sice trapné, ale sem prostě sedí. Nahota, nechutnost, oplzlost....ale k Saudkovi to patří a není zde vulgarita ani porno. Není to Kameňák. Je to "jiný životopis". A je dobrý.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Zajímavé. Tolik negativních komentářů bych nečekala. Nechápu toho víc. Že pohádka není pro děti? proč? ano, asi nepochopí všechny vtipy a narážky, ale to ve více pohádek. Zde je jasné zlo a dobro a kupodivu ta správná strana i zvítězí. A žádné sprosté výrazy ani mluvu ze 4.cenové jsem nezaznamenala. Herci skvělí! Nechápu že nekdo psal, že je mu líto Vetchého? Vždyt byl skvělý. Jak je možné, že se většině zdálo, že scénáristé i herci museli být sjetí? Příběh měl hlavu i patu, zahrané také normálně, kamera i výprava dobrá. Mě i mému manželovi a dokonce i našim holčičkám se to líbilo. Dcera stále zpívá Já jsem prasodlak :) My jsme se pobavili, a to je to hlavní. Ráda se na to podívám znovu. Za mě 80%

Ententýky (2012) (seriál)

První díl líbil. Druhý trochu zklamal. Zdá se vše předvídatelné, jednoduché, nezajímavé, žádné velké drama nebo důvod proč se dívat dál. Přesto chci vidět další díly. Jsem holt asi cílová skupina. Ještě nedávno bych řekla, že je to přehnané a nerealistické. Ted v tom však vidím spousty lidí okolo sebe - oni se tak opravdu chovají. (viz např. já a vodění dítěte do školky). Takže ano, je to jak ze života. I když plytké a spousta klišé. Na druhou stranu občas vtipné, pravdivé. A nejlepší je skvělý herec Olda Vízner! Hodnoceni po dalších 2 dílech (tedy po 4) zvyšuju ze 2 na 4 hvezdičky. Bylo to vtipné, smála jsem se nejen já, ale i manžel.