Křižovatka smrti 2 (2001)

Všetko čo som povedal o jednotke platí aj tu, s tým rozdielom, že toto pokračovanie je o triedu vyššie. Zápletka bola prepracovanejšia, eliminovali hluché pasáže, Cartera spravili menej karikatúrneho, pridali viac dobrého humoru. Som veľmi spokojný.

Křižovatka smrti (1998)

Klasika na ktorej som vyrastal. Prvoplánová blbina s jednoduchou zápletkou, ktorú ťahá dynamika hlavných postáv Leeho a Cartera, a nespočet akčných scén v podaní Jackieho Chana. Hodnotím štyrmi hviezdami, ale tá stvrtá je čisto nostalgická.

Kokoro Connect (2012) (seriál)

Dosť sa mi to páčilo. Bolo to trochu iné v tom, že postavy sa správali viac neviazane ako v bežnom anime štandarde. Nemali problém s vyjadrovaním svojich pocitov a náklonností, s rozprávaním na sexuálne témy, s menej slušným vyjadrovaním medzi sebou. O tom bol v podstate aj celý seriál, o ešte väčšom otvorení sa druhým v skupine, o dokonalom spoznaní seba samých ako aj ostatných, vďaka alebo kvôli, pre mňa extrémne zaujímavým, paranormálnym fenoménom v ktorých sa ocitli. Aj tento aspekt bol sprostredkovaný skvele cez mysterióznu postavu Fuusenkazura. Ešte raz musím vyjadriť plusové body za to, že postavy sa správali viac realisticky ako je v anime zvykom. Malé mínus sú možno posledné štyri OVA epizódy, ktoré mali slabšiu dynamiku, moc roztiahnutú dejovú linku, a chudobnejšie na humor, ale napriek tomu som si ich užil.

Arcane (2021) (seriál)

Wow, wow, wow. Riot Games proste vie. Všetko okolo League of Legends je skvelé. Ich hudba, ich video klipy a teraz si odškrtli ďalšie majstrovsky zvládnuté odvetvie zábavného priemyslu. Animácia a dizajn postáv boli božské. Hudba úplne mega. A tá variácia, moderná, klasická, rytmická, ťahavá, a hlavne tá epická. Dve a trištvrte hodinový audio soundtrack celej série sa stala moja primárna hudba do pozadia. Niekedy sa pozabudnem a v určitých úsekoch si myslím, že počúvam Lord of the Rings. Scenár bol tiež super. Vyvážené tempo, dostatok priestoru pre rozvoj kvalitných postáv, bez hluchých pasáží a jedna z najdôležitejších kvalít bola šedosť všetkého. Ani dianie ani postavy neboli čierno-biele, aj hlavný antagonista mal svoje stránky s ktorými som sympatizoval, a žiadny čin sa nezaobišiel bez reťazovej rekcie pozitívnych aj negatívnych dôsledkov. Posledný bod ktorý spomeniem, čím si ma seriál naisto získal, je tragédia, serióznosť a drsnota. Srdcervúci príbeh sestier ktorým jednoduchý život nešiel v ústrety, plus smutné osudy ostatných postáv, malo to dušu, malo to srdce, malo to neskutočné emócie. Bez váhania hodnotím plnými piatimi hviezdami. Určite budem pozerať znovu a nesmierne sa teším na už ohlásenú druhú sériu.

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. - Season 1 (2013) (série)

Videná prvá séria. Hlavná postava neustále produkujúca nihilisticko-cynické hlášky, má nulový záujem začleniť sa do spoločnosti a často prichádza do intelektuálnych potýčok so svojou sociopatickou klubovou kolegyňou, ktorá nevynechá žiadnu príležitosť, veľmi kvalitnou rétorikou, vyjadriť svoju oprávnenú nadradenosť nad ostatnými. Za mňa určite áno. Epizódy sledujú nesúvisiace udalosti zo školského prostredia, nerieši sa žiadny hlavný príbeh. Jediné nadväznosti medzi epizódami je vývoj postáv a ich vzťahov. Väčšina postáv je dosť zaujímavá a niečím špecifická, takže sa určite nenudím pri ich interakciách. Učiteľka Shizuka Hiratsuka si ma dosť získala. Humor bol skvelý a takisto som sa vždy neskutočne smial keď sa každý chalan pri pohľade na dievčenského Saiku zamiloval. Dosť mi tieto konkrétne scény pripomenuli Ouran High School. Aj keď v seriály nie sú skoro žiadne emócie, ktoré by mi dovolili viac všetko precítiť, postavy mi tak neskutočne sadli, že nemôžem nehodnotiť piatimi hviezdami. Fakt super. Yukino Yukinoshita je môj nový životný idol.

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. - Kan (2020) (série)

Ach, mno, neviem. Ak by som mal byť veľmi drsný v hodnotení, tak by som túto sériu opísal ako: posledný diel druhej série natiahnutý na dvanásť častí s nasledujúcimi mínusmi, bez vývoja vo veľa aspektoch, bez extra zaujímavých udalostí, s ešte menej humorom, a s nie veľkým diváckym uspokojením. Naozaj mi to prišlo, že postavy stoja na mieste a vzťahové problémi sa len cyklia, bez napredovania. Čo sa týka rozuzlenia celého sociálneho sporu medzi troma hlavnými charaktermi, tam mám tiež veľa zmiešaných pocitov. Nebol som úplne spokojný s tým ako to dopadlo, nemyslím si, že bolo divákovy dostatočne predostrené prečo bolo toto pre postavy to najlepšie a prečo to tak chcú. Necítil by som sa takto, keby mi bolo ukázané, že takýto výsledok je tá jediná ideálna cesta. Ešte chcem zvýrazniť chýbajúcu záverečnú konfrontáciu medzi Hachimanom, Yui, a Yukino. Keď sa nad tým teraz zamýšľam, toto bolo možno to, čo mi vadilo najviac, že veci aj tak nakoniec neprebrali oni traja spolu, do podrobna, v súkromý. Neviem, cítim sa celkovo frustrovaný z celej série, že po prvých dvoch päť hviezdičkových a, pre mňa, dvoch rokoch čakania, som dostal iba toto. Na druhej strane, napriek všetkému, čo som povedal, chcem sa na to pozerať z pozitívneho pohľadu. Užil som si to, nenudil som sa, dostal som viac dielov obľúbeného seriálu. Bola to taká veľmi pomalá oddychová všedná záverečná jazda s postavami, ktoré mi prirástli k srdcu. Takže na jednej strane mi to je veľmi ľúto, lebo sa necítim naplnený a nemyslím si, že seriál využil svoju záverečnú sériu správne. Na druhej strane som rád, že som mohol znovu navštíviť moje obľúbené anime univerzum. Hodnotím, možno zaujatými štyrmi hviezdami.

Mortal Kombat (2021)

Hry som nehrával, takže nostalgia ma nechytala. Pochváliť by som chcel prvé dianie s Hanzom vo feudálnom Japonsku a takisto kostýmy v celom filme. Ďalej by som sa len opýtal: To naozaj nebol nikto kto by napísal dobrý scenár? Okrem toho začiatku stála akcia za nič a konverzácie boli tak hlúpe a cringe, že som spätne ohodnotil scénu zo starého Jean-Claude Van Damme filmu Kickboxer ako veľmi hlbokú a dobre spracovanú.

Muž v domácnosti (2021) (seriál)

Je to skvelé. Dosť som sa nasmial. Najskôr ma trochu zaskočila jedno snímková animácia, ale hneď som si zvykol. Úvodná pesnička ma tak dostala, že som si ju bežne pretáčal zopár krát pred každou epizódou. Dosť mi pripomínala aj s koncovou pesničkou staré Horkýže Slíže len v Japonskej verzii. Teším sa na ďalšiu sériu.

Keidžo!!!!!!!! (2016) (seriál)

Plagát ani obsah seriálu neklamú a divák naozaj dostane naservírované enormné množstvo stopáže so sporo odetými anime ženami v intenzívnych zápasoch pŕs a zadkov. To ale nie je všetko!!!!!!!! V druhom rade je to skvelá paródia na športový žáner japonskej animovanej tvorby. Čím viac postupujú epizódy, tým viac absurdné a vtipné scény sú. Tu bohužiaľ Keijo zadal limit využitia svojho potenciálu. Je veľká škoda, že autorovi neskrsla myšlienka urobiť seriál hitom ale nechal ho iba priemerným. Tak ako sa Gurren Lagann podarilo, napriek svojej strelenosti preraziť na vrchol žánru svojím originálnym spracovaním serióznosti a humoru, Keijo malo všetko preto aby dosiahlo to isté vo svojom obore. Každopádne, vynadíval som sa a nasmial som sa, takže som spokojný.

DOTA: Dračí krev (2021) (seriál)

Som veľmi spokojný. Seriál si asi zobral ako šablónu Castlevaniu, je to veľmi podobný formát. Akčné, drsné, miestami odľahčené humorom, bohaté na komplexnú spleť príbehov. Veľa zo správania postáv a z vývoja udalostí sme už videli inde, ale keďže to funguje, vôbec mi toto klišé neprekážalo. Bolo otvorených viacej tém z ktorých sme dostali vysvetlenú vždy iba časť, ale bolo to dostatok aby som sa namotal a chcel vedieť viac. Teším sa na ďalšiu sériu, na postavy ktoré som si obľúbil a na hlbšie poznatky o príbehu.