dudo24

dudo24

okres Bratislava

3 body

• 22.1.2019  23:49

Oh zlaté deväťdesiate, strašná nostalgia ma chytá pri týchto na hlavu postavených romantických komédiách. Nič svetoborné, až tak moc som sa nenasmial, ale prečo nie, zabavil som sa. Jennifer bola neskutočne nádherná.

• 22.1.2019  01:25

Verná ukážka toho ako to vyzerá v niektorých amerických komunitách, ktoré mali to šťastie a nakúpili všetkých sedem smrteľných hriechov. Možno by som aj odobral v popise k tomuto filmu žáner komédia, lebo drvivá väčšina z humoru vo filme bola smutná satira na toxické športové a sociálne prostredie. Moc som nepochopil prevedeniu zvádzacích scén medzi hlavnou postavou a roztlieskavačkou. A sakra, vždy keď vidím Walkera, tak mi príde smutno.

• 21.1.2019  03:01

Síce sa tam toho až tak veľa neudeje, ale je to veľmi pekný film. Veľká škoda, že nevyužili naplno potenciál Shō a Arrietty. Chýbalo mi viac dialógov medzi nimi, ktoré by dali ich vzťahu väčšiu hĺbku a koniec by mal následne iný level emócií.

• 21.1.2019  00:34

Taká Bondovka v superhrdinskom prevedení. Na to, že to je tak staré, to má veľmi obstojnú grafiku. Páčilo sa mi to aj pred pätnástimi rokmi aj teraz. Pamätám si, že som si vyvinul major crush na Violet vtedy.

• 19.1.2019  01:42
    Riddick (2013)

Tretie pokračovanie sa vrátilo bližšie k žánru prvého filmu. Páčilo sa mi to, udržalo si to úroveň, aj keď sa veľa recyklovalo. Z Riddicka spravili ešte viac neporaziteľného boha ako predtým. Každým filmom sa to stupňuje. V rozšírenej verzii pridali dosť scén s Necromongermi, ale nemyslím si, že to malo nejaký výrazný efekt.

• 18.1.2019  00:55

Kategorizoval by som to ako voľné pokračovanie filmu Pitch Black. Problém je v tom, že až moc voľné. Postava Riddicka ostáva samozrejme kľúčová a skvelá, avšak je zasadená do úplne iného filmového žánru. Celkovo to bolo fajn, ale až moc veľká zlátanina. Mali radšej odobrať na grandióznosti a sústrediť sa viac na mytológiu a proroctvá.

• 17.1.2019  02:02

Bolo to fajn. Mám rád tieto stredoškolské komédie a drámy z konca minulého storočia. Mohlo to byť určite lepšie. Neskutočne to preháňali s povrchnosťou, to bola jedna vec, čo mi vadila. Moja druhá námietka je humor, ktorý vychádzal zo sociálne surreálnych situácií. Vôbec sa nehodil k serióznej stránke filmu. Viem si vybaviť iba jednu dobrú vtipnú scénu, kedy som sa smial. Tretia vec čo mi nebola pochuti, bolo odobratie okuliarov hlavnej postave, pretože v nich vyzerala skvelo.

• 11.1.2019  00:38

Fakt dobré. Humor bol super aj kriminálna zápletka ma veľmi bavila. Najviac sa mi páčil vývoj charakteru hlavnej postavy počas celého filmu. Plus za herecké obsadenie a Blake je vždy vizuálne neskutočná.

• 20.12.2018  17:00

Potom čo som videl Liz and the Blue Bird, som zistil, že filmu predchádzal tento seriál, tak som neváhal si ho hneď pozrieť. Keďže obe série priamo nadväzujú, tak napíšem iba jedno hodnotenie pre obe. Som veľmi spokojný. Vizuálne to bolo nádherné. Nie som hudobník, ale napriek tomu ma všetko okolo kapely nesmierne bavilo, aj hudba samotná. Sadol mi aj humor aj veľmi sympatické postavy. Páčil sa mi viditeľný vývoj akým prešli postavy, vzťahy, romantika a dráma. Niektoré epizódy boli emočne dosť silné. ***SPOILER*** Veľký lajk za sislove medzi hlavnými postavami. Čo ma ale dosť mrzí je, že interakcie medzi Kumiko a Reinou ku koncu série opadli. Také finále aké bolo medzi Kumiko a Asukou som dychtivo očakával aj pri nich dvoch. Ale nedočkal som sa. ***END SPOILER*** Aj napriek malému nedostatku (pozri spoiler) hodnotím plným počtom. Neskutočne sa mi to páčilo a dosť ma to vzalo. edit (28.05.2019): Videné druhý krát. Hodnotenie a všetko čo som napísal ostáva. Strašne skvelé je to.

• 20.12.2018  17:00
    Hibike! Euphonium (TV seriál) (2015)

• 13.12.2018  01:46

Moc krásne a emotívne. Zakomponovanie paralel dvoch príbehov sa veľmi podarilo. Hudba, aj keď jej bolo málo, bola úžasná. Vo filme sa menej hovorilo, takže sa veľa pracovalo aj s inými prostriedkami a fungovalo to perfektne. Naozaj super. edit (21.12.2018): Po premietaní som zistil, že filmu predchádzal seriál Sound! Euphonium a tento príbeh rozpráva o dvoch vedľajších postavách z tohoto seriálu. Tak som si pozrel obe série a potom znovu tento film. Jediné čo sa zmenilo je, že som poznal osobnosti a pozadie vedľajších postáv a ešte hlbšie som porozumel Mizore a Nozomi. Vôbec nebolo videnie seriálu pred filmom potrebné, ale určite ho vrelo odporúčam. Hodnotenie ostáva jednoznačne na plnom počte, ako po prvom pozretí. edit (29.05.2019): Pozreté znovu, hneď po tom čo som si znovu pozrel seriál. Stále je to neskutočne skvelé. Neviem sa dočkať ďalšieho filmu, ktorý vyjde tento rok.

• 28.10.2018  22:56
    Tvůj hlas (2017)

Veľmi pekný film. Priamočiary bez zbytočných veľkých dramatických dejových zvratov. Veľmi príjemné prostredie kaviarne a mora. Postavy boli tiež veľmi sympatické. Príbeh o kamarátstve a nadchnutí pre dobrú vec. Ku koncu sa to celkom emočne vystupňuje. Dávam štyri hviezdy, ale ak sa k filmu ešte niekedy dostanem, je možné, že zvýšim na plný počet.

• 26.10.2018  01:34

Ach, to bolo bolesti. Pozeral som to na dva krát, lebo po 40 minútach absolútneho nezáujmu o postavy a nulového diania som si povedal, že spánok bude zábavnejší. Na ďalší deň som to dokončil. Musel som počkať až na časový údaj 1h:12m:00s, kým sa niečo začalo diať. Jednu hviezdu dávam za snahu v posledných tridsiatich minútach. Druhú hviezdu dávam kvôli tomu, že som možno podcenil môj vek a ak by som mal 10 rokov, tak by sa snáď film môjmu ešte nevyvinutému mozgu veľmi páčil.

• 24.10.2018  21:27

Filozofia v tomto filme a riešenie morálnych dilem boli skvelé. Krásne bolo ukázané, ako aj napriek všetkej racionalite, je ťažké prijať niektoré myšlienky. Boli tam aj nejaké emócie. Veľmi sa mi to páčilo. Dávam zatiaľ štyri hviezdy, ale je možné, že po ďalšom pozretí zvýšim. edit (23.11.2019) Zvyšujem na päť hviezd. Naozaj prepracovaná zápletka, trvalo mi až viac pozretí kým som dokázal všetko spojiť. Vlastne všetko bolo veľmi prepracované či vývoj charakterov, či emócie. Humor bol tiež veľmi dobrý. Je to originálne a unikátne.

• 24.10.2018  17:26

Určite najslabší diel zo všetkých troch. Problém bol v tom, že film nepracoval s tým, čo bolo nové ale dej ostal zameraný na klasického Shinjiho, ktorý sa celý film ľutoval. Tvorcovia mali k dispozícií štrnásť rokov vývoja postáv na ktorých mohli vybudovať dej, ale oni nám radšej ukazujú celý čas tú jedinú postavu ktorá sa nezmenila – vlastne dve keď počítam aj Rei. Rozhovory s Kaworu ma moc nebavili. A celkovo to bolo o ničom – nič sa nevyriešilo, nič sme sa nedozvedeli o postavách. Začiatok bol jednoznačne najlepší a potom to išlo dolu vodou.

• 24.10.2018  17:23

Začalo to tak dobre – nové postavy, vývoj vzťahov, ďalšie útržky z veľkého diania v pozadí. No lenže potom niekto stúpil na plynový pedál a zapol k tomu aj nitro. Do jedného dvojhodinového filmu sa snažili napratať snáď celý zvyšok seriálu. Znovu sa stalo to, že vývoj postáv a vzťahov sa vytratil na úkor celého diania s anjelmi a proroctvami. Dej išiel tak rýchlo a plytko, že som necítil ani žiadne emócie. Áno, bolo to akčné a dalo sa na to pozerať, ale táto anjelská filozofia sama o sebe pre mňa absolútne nefunguje bez hĺbky, ktorú dávajú postavy, ich psychológia a ich vzťahy.

• 24.10.2018  17:22

Skvelé. Zostrihaných prvých pár epizód zo seriálu plus nové scény, obalené v novom vizuále. Konečne to dávalo väčší zmysel. Neboli sme nechaní v úplnej tme, ale boli nám ukázané kľúčové útržky z veľkého diania v pozadí, už hneď na začiatku. Bolo to svižné, akčné, zrozumiteľné a ani vynechanie veľa stopáže zo seriálu nezobralo na vývoji postáv. Naozaj skvelá práca. Videl som ale samozrejme najskôr seriál, čiže neviem, či je moja recenzia objektívna a či bez predošlých znalostí seriálu by bol vývoj postáv a ich psychológia dostatočná.

• 21.10.2018  22:56

Tak toto malo určite bližšie k celému seriálu ako posledné epizódy. Ale stále nie som spokojný. Platí to isté, čo som napísal do komentára k seriálu, len trochu v menšej mierke. Stále si ale myslím, že bolo opustené to, čo seriál budoval a bez hocijakého predošlého varovania sme boli hodení do tohto filozofického psychologického náboženského surrealistického mindfucku. Hodnotím síce štyrmi hviezdami, lebo ako samostatný útvar to bolo dobré a zaujímavé. Ale znovu, nie je to niečo čo som chcel vidieť ako ukončenie seriálu.

• 21.10.2018  16:00
    Šinseiki Evangelion (TV seriál) (1995)

Po dopozeraní poslednej epizódy, nemám v hlave nič iba otázku: „Čo sa sakra stalo?“. Seriál bol skvelý. Od začiatku som bol chytený s hlavou plnou otázok, na ktoré som postupne dostával odpovede. Veľmi sa mi páčilo ukazovanie postáv v extrémne vypätých situáciách, ich vnútorné monológy a dôsledky na ich mentalitu. Taktiež akcia a interakcia medzi postavami ma veľmi bavila. Jednoducho, malo to všetko a bolo to úžasné. No a potom prišiel zlom. Epizóda 20 bola posledná, ktorá sa niesla vo forme celého seriálu, tak ako som ho predtým poznal. Epizóda 21 bola viac menej čisto dialógová epizóda, bez hlavných hrdinov, kde sme sa dozvedeli veľa z histórie vedľajších postáv. Epizóda 22, 23 a 24 sa spolovice vrátili späť do starých koľají a spolovice sa epizódy zmenili na surrealistické psychologické vnútorné monológy postáv. Lenže problém bol aj v tom, že nejako opustili všetko čo celý seriál po celý ten čas budoval. Prišlo mi to ako keby prišiel nový scenárista a režisér, ktorí si povedali, že sa vydajú úplne iným smerom aj čo sa týka celkového príbehu druhého impaktu, anjelov, NERV, motivácií vedľajších postáv, ale aj čo sa týka vzťahov a správaní medzi postavami – hlavne medzi hlavnými postavami, tam bola neskutočná priepasť medzi tým čo bolo predtým a tým čo bolo v týchto epizódach. A celé to bolo zakončené dvoma epizódami – 25 a 26 – ktoré by som opísal ako surreálny filozofický psychologický mindfuck. V tomto bode seriál úplne upustil od všetkého, čo ho robilo tým, čím je. Pochoval celý príbeh, postavy a formu, zobral jednu novú abstraktnú myšlienku a na nej vybudoval niečo úplne iné. Všetky otázky o príbehu, ktoré som mal a všetky vývoje vzťahov, ktoré som si predstavoval, ostali iba nezodpovedanými otázkami a predstavami, lebo seriál sa k ničomu viac nevyjadril. Do dvadsiatej epizódy hodnotím piatimi hviezdami. A zvyšok ani neviem ako mám hodnotiť. Lebo aj napriek tomu, že ma téma posledných dielov bavila a zaujala, bolo to niečo úplne iné ako predošlé epizódy a taktiež niečo úplne iné čo som chcel vidieť. Dokopy to teda spriemerujem na štyri hviezdy.

• 21.10.2018  13:47
    Šinigami no Ballad (TV seriál) (2006)

Veľmi sa mi to páčilo. Príbehy rozoberajúce vyrovnávanie sa so smrťou, ale aj so životom, sprevádzané melancholickou atmosférou. Momo je určite veľmi zaujímavá postava o ktorej by som sa chcel dozvedieť viac. Škoda, že všetky príbehy na seba neboli nejako viac napojené.

• 14.10.2018  20:06

Prišlo mi to ako vykradnutý prvý diel. Veľa scén sme videli buď úplne rovnakých alebo prerobených s moderným filtrom. Tie isté postavy. V podstate ten istý príbeh, len z iného uhlu a novou zápletkou. Minimum inovácií. Miestami som sa dokonca nudil.

• 14.10.2018  02:30

Veľmi sa mi to páčilo. Dobrá kombinácia napätia, mysterióznosti a romantiky. Stále som sa chcel dozvedieť viac o tom ako oba svety fungujú a hlavne o ich histórii. Veľmi sympatické hlavné postavy. Rozuzlenie na konci bolo skvelé. Film Upside Down bol vydaný rok predtým, tak predpokladám, že slúžil ako inšpirácia. Ak teda oba filmy nečerpali z iného zdroja. V súvislosti s tým mi napadá myšlienka, že či prívesok s červenou tekutinou, ktorý patril Pateme, nie je referencia na Upside Down.

• 14.10.2018  02:28
    Máš ji! (2018)

Koncept bol super, ale trebalo tam pridať oveľa viac humoru. Vôbec mi nesadol Sable. Nič dokopy nerobil a neprišiel mi ani vtipný. Postava reportérky bola tiež úplne zbytočná. Obsadenie bolo ale super.

• 14.10.2018  02:18

Tak, konečne po tridsiatich troch rokoch od vzniku tohto filmu som si spravil premiéru. Určite som spokojný. Dosiahlo to kvalít svojej reputácie. Jemné sci-fi s odľahčenou atmosférou, humor, napätie a „klasická“ stredoškolská love story. Som zvedavý, čo prinesú ďalšie diely.

• 3.10.2018  03:18
    Temné síly (2018)

Ďalší z filmov pri ktorom si tvorcovia povedali, že stačí tak ako to je a nedali si tú námahu ísť ďalej a hlbšie. Podobné filmom The Maze Runner a Divergent s tým rozdielom, že tie filmy, aj keď miestami naivné, dotiahli veci do vcelku vysokého levelu svojho potenciálu. Tuto to bolo proste odfláknuté. Veľmi pútavé scény ukazujúce používanie schopností a pár epických roztržiek boli striedané s až moc klišé cukrovou romantikou – ktorej dali minimum času na dozretie – a scénami kde sa dej vyvíjal veľmi rýchlo a neobozretne priamočiaro. Tým, že tvorcovia zanedbali komplexitu a hĺbku snáď všetkých aspektov filmu, ukončenie sa javilo ako dosť prehnané až úplne nelogické. Bavil som sa, ale veľká zahodená šanca na vysoko kvalitný film. Hodnotím slabými troma hviezdami. Ešte si neodpustím komentár k herečke Amandla Stenberg. Neskutočne sa mi páči a vždy sa rozplývam, keď ju vidím na plátne.

• 28.9.2018  03:48

Skvelý film. Shinkai proste vie, ako dať postavám a príbehu hĺbku. Film vykoristil moju slabosť na mýty, staré civilizácie a zrúcaniny. A ako vždy úžasný vizuál a hudba. Absolútne nerozumiem komentáre od ostatných, kde toto porovnávajú s Miyazakim – dvaja rozdielni ľudia, ktorí točia úplne iné filmy. Dávam zatiaľ hodnotenie, silné štyri hviezdy. Po ďalšom pozretí, možno zvýšim na päť. edit (23.11.2019): Musím zvýšiť hodnotenie na plných päť hviezd. Film naozaj vynikajúco obsiahol neskutočne veľa prvkov ktoré mám veľmi rád, takže nemám inú možnosť.

• 22.9.2018  03:29

Mám rád takéto filmy s mysterióznymi prvkami, kde veľa krát nechápem čo sa deje a možno ani sám autor nevie. Sú strašne zaujímavé, otvárajú predstavivosť a nedajú sa predvídať. Problém tohto filmu som teda nevidel v dejovom chaose a nevysvetlených myšlienkach. Pre mňa bol problém správanie postáv, vývoj vzťahov medzi nimi a celkovo postavy samotné boli predstavené veľmi plytko, bez nejakého náhľadu do ich vnútra. Išlo to spraviť oveľa lepšie. Veľmi sa mi páčil koniec a takisto záverečný soundtrack je skvelý.

• 18.9.2018  01:52

Čakal som trochu iný žáner z nejakého dôvodu, takže som bol nejaký rozhodený keď sa veci vybrali nečakaným smerom. A neviem teda, či to mohlo byť práve týmto, že mi občas niektoré scény prišli zdĺhavé. Každopádne, veľmi pekný film s neskutočne emotívnym finále – krásne prostredie, idylická atmosféra. Určite si niekedy pozriem znova a uvidím, že či sa niečo zmení s hodnotením.

• 17.9.2018  16:57

Toto ani nejdem hodnotiť. Nie som si istý ako, lebo väčšina filmu sú scény zo seriálu. Jediný dôvod prečo si toto pozrieť, je dokopy asi päť minút novej stopáže, ktorá je ako tak relevantná – zábery z detských čias, kde sa hrali na schovávačku, dosť objasnila prečo to robili posledný diel v seriály a stretávka v bunkri rok po tom, čo mi prišlo ako lepšie zakončenie než posledné scény v seriály. Čiže dokopy pár minút, ktoré boli kvalitné a zvyšok, ktorý sa opakoval zo seriálu alebo ktorý bol dosť nepodstatný. Som rád za tých päť minút, ktoré sa mi páčili z toho celého. Bol by som ale radšej keby som to videl ako samostatné scény v nejakých extras. Ak je niekto, kto si chce po dlhej dobe zaspomínať na seriál, ale nechce sa mu pozerať znovu všetky časti, tak tento film je dobrá voľba. Inak by som asi skôr odporučil nájsť niekde na youtube vystrihnuté čisto nové scény, z ktorých aj tak stojí za to iba veľmi málo z nich.

• 17.9.2018  13:38

Bolo to skvelé. Áno, beriem, že to nie je dokonalé a sú tam celé minúty zbytočných zachádzok, ktoré by tam byť nemuseli. Nenašiel som tam ale nič, čo by mi vadilo alebo s čím by som bol nespokojný. Je tam viacej subjektívnych prvkov, kvôli ktorým sa mi to tak páčilo. Celkovo je to ale veľmi emotívne spracovanie príbehu nevyrovnanosti s minulosťou a ako toto naviazanie a neschopnosť duševne sa pohnúť ďalej, bráni človeku žiť v prítomnosti. Veľmi silné, veľmi smutné, veľmi pekné. A ešte, veľké plus za outro pieseň, tú som si vždy vypočul celú.