Půlnoční expres (1978)

Neuvěřitelně působivý, dojemný a syrový příběh. Jak už bylo napsáno v mnoha ostatních komentářích - film, respektive hlavní postava, Vás naprosto vtáhne do děje a její útrapy před obrazovkou skoro prožíváte přímo s ní. Film plný beznaděje, který působí vážně mimořádně autenticky. Takto depresivní snímek jsem snad ještě neviděl, dokonce to v tomto ohledu předčilo i snímek Papillon.

Carrie (1976)

Tuto knižní prvotinu Stephena Kinga jsem četl a až poté se podíval na tento snímek. Rozhodně není vyloženě špatný, ale jak už to tak bývá, knižní předloha byla takřka neporovnatelně lepší. Především závěr je v knize zcela jiný.

Hrdinové v pekle (1974)

Poměrně tragický "válečný" film, který se chvílemi snaží až o křečovitě výpravný děj. Charaktery jsou vyobrazeny až neuvěřitelně nudně a nefunguje tu základní mix koření nutný k tomu, abyste se s charaktery sžily. Chvílemi je film až trapně kýčovitý.

Motýlek (1973)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl, a po emoční stránce určitě jeden z nejsilnějších filmů, co jsem kdy viděl. Zejména první půle filmu je psychicky velice náročná.

Kladivo na čarodějnice (1969)

KATOLICKÁ CÍRKEV = NEJVRAŽEDNĚJŠÍ ORGANIZACE V DĚJINÁCH LIDSTVA, OPROTI KTERÉ JSOU HITLER A STALIN DOHROMADY POUZE NEŠKODNÍ LIDUMILOVÉ

Sedmá pečeť (1957)

Famózní Bergmanovo dílo. Doporučuji každému. Je to film, po kterém budete o ději minimálně ještě několik dalších dní přemýšlet.

Stezky slávy (1957)

Raný Kubrick a jeho úžasný film s vojenskou tématikou, nicméně s obrovským lidským přesahem.