bachacek

• 18.12.2017  19:26

K popukání.

• 14.7.2015  19:51
    Broken (2006)

Ještě jsem si neověřila, jak se k tomuto filmu dostal soundtrack od Brian Jonestown Massacre - bohužel to ale ani ten nezachránil. Nikdy mě herák tak nenudil.

• 23.9.2014  14:25

Olivera Sackse mám ráda a sice mě trochu rmoutí, že film opomíjí mozkovědné detaily jeho předlohy a místo toho se zaměřuje na romantiku nemohoucnosti, ale stejně, Olivera Sackse mám ráda.

• 4.4.2012  19:33

Vidím v tom konspiraci. Unudit diváka k smrti. Notak, umění není ve všem, co tím nazvete.

• 4.4.2012  19:30

Jeden starý psychotický chlapík s rakouským akcentem si natočil 30 let života, pak je zrychlil a splácal dohromady, jak je zrovna našel, semtam nabarvil do růžova nebo žluta a periodicky zapnul mikrofon ve svym domácím studiu nejspíš v nějaký psychiatrickým institutu pro seniory a natočil k tomu svoje myšlenky z většiny se sestávající z jeho pobaveného opakování jednoho slova. Nassing, hahaha, all you find is nasing. Nasing. Ale je to výborný, Pro psychologickou analýzu.

• 2.3.2012  10:00
    Tajuplná příroda (TV seriál) (2002)

Až se zase jednou dostanu k nějakým halucinogenům, tak si nepustim žádnýho Jim Morissona, ani náhodou. Koukat se na křečky, jak si trhaj hlavy a krysy zakousnutý jedna druhý do zadku, zatimco za nima pobíhají malý děsivý děti ve stejnym "hadu...," Dalí by se divil!

• 29.10.2011  14:00
    Slon (2003)

Poslední dobou jsem měla náladu na takové ty okouzlujíci postavy, co se trošku brodí ve sračkách. Gus Van Sant mi v takových chvílích vždycky udělá radost. Elephant mi sednul a neřekla bych, že to je "dobrej film, až na tu odtažitost," ale spíš kvůli ní. Sedí to, Gus ukazuje stereotypy a cokoli se stane divák předem čeká: 3 holčiny se spolu odeberou na záchod, zamknou se v kabinkách a místo močení se ozvou zvuky zvratek, naducaná studentka se srůstajícím obočím odmítá nosit šortky na tělák a naštvanej homosexuál sestřelí ředitele školy ze zadu a nezastaví ho ani hrdinský černoch. K tomu ty dlouhé záběry jednotlivých postav, jak prostě jdou, chodbami excelentně vybrané střední školy. A repetice, Nic nového. Je to život a Gus Van Sant nejde moc do hloubky, ale v tom to možná taky je. Kdyby měl Eric červenější rty, Johnovi nebyly vidět odrosty a Alex trochu zhubnul v obličeji, tak možná dám i plnej počet.

• 22.10.2011  22:24

Zjistíte, že všechno jde hladce, když do toho nezapojíte celé své tělo a mysl.

• 8.10.2011  21:47
    Angst (2005)

Za ty dvě sekundy záběru na kadícího pejska a poslušně dohlížejícího chlapečka to stálo, zbytek je ale kvalitativně daleko i za tímhle.

• 11.9.2011  15:45
    Pád (2006)

Já jsem nadšená. Ráda bych to svedla na Lee Paceovi pěkný lícní kosti, ale fakt, ten film byl dobrej, hodně za hranicemi jakýkoli vizuální stránky.

• 11.9.2011  15:38
    Super 8 (2011)

Viděla jsem prvních a posledních deset minut, ale už za to, že se mi mezitím zdál fakt pěknej sen o houbách a pak za toho tlustýho chlapečka velmi zainteresováno v "production value," si to rozhodně aspoň ňáký ocenění zaslouží.

• 16.5.2011  13:09
    Den cvoka (2002)

Všichni jsme ztracený - a jestli si to ještě (už) neuvědomujete, tak se vám pan protagonista pěkně vykadí přímo pod voknem. Jako celek lehce nekoherentní, ale spousta výborných momentů.

• 14.5.2011  18:54

Nejdřív mě napadlo, že si třeba dělá legraci. Třeba ho tak popudilo, že má po Blue Velvet točit reklamu na modrou kabelku, že se rozhodl vzít to, natočit co největší hloupost s několika nicneříkajícími 'lynchovskými' prvky a pak sledovat, jak to všichni jak poslušné ovečky chválí. A ač se tohohle nápadu ještě plně nevzdávám, tak jak ubíhala jedna dlouhá minuta za druhou, začalo mi docházet, že to pan Lynch asi bohužel myslel vážně. Škoda.

• 5.4.2011  19:27

Jestli fake nebo ne, kdo ví, ale atmosféru to má rozhodně výjimečnou: soudruzi doktoři, "toto je poslední výdech," stopky, brutální technika, famfáry na konci. Nádhera.

• 13.3.2011  20:39

Ne že to byl zrovna nejlepší nápad udělat si k tomuhle steak, ale všechny ty mozkokaše jsou naštěstí odděleny jacksonovsky-humornými scénkami a záběry roztomilých oveček, tak se to i tak dalo. Výborný béčko.

• 14.1.2011  02:34
    Dangerous Knowledge (TV film) (2007)

Cantor, Boltzmann, Gödel a Turing, matematici, jejichž zjištění a příběhy dalece přesahují do filozofie a psychologie nejen mysli, ale i celé společnosi. Jakoby nestačily nástrahy těžce odsuzující společnosti, jejich geniální mozky jim obstaraly i překážky od maniodeprese po paronoiu. Všichni skončili buď v blázincích nebo sebevraždou. Není divu, co má taky člověk dělat, když si vypočítá, že na určité otázky neexistuje odpovědí a že ani nikdy nezjistí, zda je jeho snažení předem marné nebo snad může mít výsledku. Rozhodně stojí za zhlédnutí, tedy vydržíte-li notné patetično vlastní snad všem BBC dokumentům.

• 10.1.2011  02:07
    Antikrist (2009)

Ale tak, pokud nekoukáte jen na sobotní filmy na Nově, tak Antikrist zas tak vizuálně šokující není. Prvoplánový, to už jo. Často i teatrální, včetně lehce popuzující dedikace Tarkovskimu, a čas od času nepříjemně předpokládatelný, viz Prolog. Myšlenku, nebo spíš jakousi cestu do hlubin ženské duše to všechno sice ohrožuje, ale svůj otisk na vás film zanechá. Trier se totiž v lecčems trefil: A Gainsbourg to podala na výbornou. Neoznačila bych film přímo za antifeministický, naopak: Trier se v ženě snaží až úzkostlivě vyznat a odskáče to chudák chlap, v porovnání s hlavní hrdinkou působící jak bezcharakterní děcko.

• 21.12.2010  16:34

Vizuální stránka je vskutku exceletní a stále mě pronásleduje nejen v nočních můrách. Jídlo ve všech podobách: žabí stehýnka, mrtví vepři, knihy a na konci i do křupava propečený milenec. Helen Mirren výborná.

• 21.12.2010  16:19
    Persona (1966)

Mé místy až zoufalé pátrání po objasnění statusu ženy, lépe řečeno ženského charakteru, a to alespoň o něco méně simplicitního, než co spatřuji po nocích na Anglických ulicích, snad konečně díky Bergmanovi došlo nějakého zdárného konce. Či snad začátku. Snad jen doporučím nesnažit se film při samotném sledování přespříliš racionalizovat. To si nechte až na přestávku, než si jej pustíte znovu. A nakonec ještě: Kam se Nietsche hrabe.

• 21.12.2010  16:18
    Koridorius (1995)

Film zajisté má určitý děj, ale nedá se říci, že by na něm zrovna sešlo. Úchvatná vizuální stránka, silně podporovaná propracovanými close-up záběry, a excelentní užití zvuku vytváří ojedinělou atmosféru, jistý neidentifikovatelný pocit, který mě nepustil ještě pár dní poté.

• 21.12.2010  16:17
    Škyt (2002)

Při sledování vás snad párkrát napadne odskočit si na cigáro nebo i uvařit trochu špaget s kečupem, možná to i jako já uděláte, ale svou humorně experimentální stopu ve vás Škyt přesto zanechá. Osobně nezapomenu na výraz staříka–protagonisty, co v jednu chvíli, snad po celém proškytaném životě, náhle přestane škytat. Smutek, nostalgie, A co dál? A pak ten rozkošný úsměv, když se tento pro mnohé otravný cuk v bránici opět objeví.