Vetřelec: Covenant (2017)

WTF? Je mi to ľúto Ridley !!!! Prečo zrovna ty ,otec votrelca si to musel takto posrať ! Od Promethea mi dávaš jednu facku za druhou! (bacha spojleri, buchty a omáčky) Mieša čo sa dá! Prihodíme pár stvoriteľov trocha androidov, väčšie množstvo primitívov zo zemeGULE a okoreníme to zopár xenomorfmi :) he he he A teraz vážne ! Ja som chcel a veril som že to monštrum z vesmíru je skutočne z vesmíru a nie nejaký od nudy vymyslený patogén androida ktorému sa zadreli ložiska! Mohlo to byť krásne , tajomne a desivé bohužiaľ je to len efektné a najlepší samozrejme Fassbender . Alien off....

Kosti a skalp (2015)

Och bože vždy som si myslel, že domorodý kanibali žijú len v džungli tvrdo ma o tom presvedčil Ruggero Deodato ! Prv než som do toho šiel, som si zopár komentíkov na csfd prečítal. Takže som zhruba vedel čo mam od filmu očakávať. Anooo 90 minút je to prakticky obyčajný western a blablabla. o to viac ma to ťahalo, keď som všade čítal že koniec je dosť hardcore. Bum !!! Videné s titulkami. Snáď nikde ani v prihriatom avengers alebo v ktorej marii som nevidel sympatickejšiu bandu hrdinov ako tu . Kurt Russell by si mal nechať plnovous až do smrti, robí to z neho fakt dobráka šerifa až do morku kostííí! Wilson samozrejme sympaták, Jenkins je po pi..či zástupca a Foxovo sebavedomie prerazí až kostený tomahawk! A teraz k filmu!!! Poznáte ten pocit keď ste objednaný k zubárke na bolestivé trhanie ?! Čakáte v plnej čakárni, ale neviete kedy prídete na radu, po každé keď sa otvoria dvere sa vám zastaví srdce, ale aj tak zavolá druhého a vás naťahuje akoby sa to tej bielej suke páčilo:D To som prežíval u tohto filmu. No a keď už som sa konečne dočkal Jauuu !!! Nemali šancu chudaci, je to skazená krvná línia, trogloditi čo porcujú za živa ... posledných 30 minút mi odišli pľúca lebo som nemohol dýchať!!!

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Neviem ako ostatný berú tento filmový počin, ale mne to sadlo. Síce je vidieť že Snyder nejde jednoduchou dejovou líniou, skôr sa snaží o trocha vážnejší a zložitejší dej niečo ako Nolan v batmanovi. Samozrejme že sa Pánu Nolanovi nemôže rovnať! Chcete priamočiari dej , ktorý vedie k jednému epickému koncu ? Ja nie ja som dostal dva epické konce t.j. batman vs superman a batman, superman a wonder women vs zmutovaný king kong :D Ale musím pochváliť Bena Afflecka , ten sa mi páčil už v traileri a nesklamal , jedna hviezda preňho !

Schindlerův seznam (1993)

Oskar Schindler, nacistický vykorisťovateľ, ktorý ma pred sebou len vidinu penez ! Vôbec nemám potuchy ako sa začali meniť jeho vzťahy k "jeho" židom. Pokiaľ židia papkali svoje vlastne zlato len preto, aby sa nedostalo nacistom do rúk , tak to svedčí o ich povahe ! Paradoxne ich vlastné peniaze zachránili a tu začína príbeh Oskara Schindlera! Spilberg si z neho urobil svoju najobľúbenejšiu figúrku, ale ja mu to neberiem. Deportácie židov, zbavenie všetkého majetku , uväznenie, popravenie a v konečnom dôsledku spopolnenie, to všetko tu je videné v tom najdôveryhodnejšom obraze snáď v celej vojenskej kinematografii. Nacisti si podľa režiséra krakowsky masakr užívali ! Amon Goeth je démonický a nepredvídateľný. To nie je normálne niečo také zahrať! Až takto stvárniť ľudské zlyhanie.... Fiennes je proste brutálny. Zatiaľ čo Fiennesovi som veril každý skutok Neesonovi som veril každé slovo, skutočne vynikajúce herecké výkony! film bol točený skôr pre mladšie generácie ako odkaz, pretože surovosť a autenticita sú na mieste. Tí starší so slabšou povahou napríklad moji rodičia dopozerajú maximálne po likvidáciu geta :) cez to všetko je to predsa len príbeh o ľudskosti o bolesti a hlavne o smrti ! Wiliamsov soundtrack som pocítil najviac pri kremácii . Všetka česť tomuto projektu !

Věc (1982)

Vec je jeden z najlepších hororov vôbec ! Osobne si trúfam ho postaviť hneď vedľa votrelca, pretože má taktiež svoju výnimočnosť ! Kto nevyrastal na takýchto filmoch , ťažko pochopí ! Ručná práca maskérov je na prosto dokonala , mutácie sa vám budú premietať v hlave ešte dlho po pozretí . Carpenter to servíruje naturalisticky a bez hanby :) Ale to je iba základ ! Brutálne gradujúca atmosféra vás necháva na pochybách a vy neviete kto je kto alebo kto je čo! Toto všetko doslova zvarí do kopy geniálny Morricone! Jeho songy sa vám budú predierať telom presne ako vec ! Kurt Russell je sympaťák a pre tento film sa narodil! Jednoznačne moja srdcovka !

Prometheus (2012)

Ridley Scott je záruka kvality a tento film kvalitný je, bohužiaľ len po vizuálnej stránke ! Cca po prvej pol hodine perfektne rozohraného filmu sa príbeh začína rozvetvovať na nafúknuté bubliny . Nelogickosť a nefunkčnosť deja tu bije do očí! Divák sa tu nemá dejovo čoho chytiť. Jediné čo zaujme diváka a udrží ho v kresle sú od začiatku kladené otázky, čo sa týka stvoriteľov, nás a v mojom prípade aj votrelca . Čiže som bol strašne zvedaví odkiaľ sa vzal koráb s votrelcami na planéte LV 426! To čo mi bolo v Prometheovi podané ma uzemnilo ! Alien je prakticky nejaký vnuk profesorky Shawové a zároveň synom stvoriteľa - gratulujem!!! Čo sa týka vytúženého konca a zodpovedania otázok , znovu vizuálne dokonalé ale to je asi tak všetko. Namiesto čo by len nejakej vety sleduje divak ako fassbenderova hlava knockoutuje starého Waylanda, nech sa na mňa nikto nehnevá, ale takéto scény patria do scary movie ! Moje hodnotenie samozrejme zvyšuje Michael Fassbender , ktorému úloha androida nepredstaviteľne sadla ! Taktiež Noomi Rapace je vynikajúca ! P.S. Scenárista by mal isť na úrad práce.