30 minut po půlnoci (2012)

Vo svojej podstate neskutočne skvelý film o jednom dlhom hľadaní bez akéhokoľvek finálneho zadosťučinenia, ktorý nemá na poli dokutrillerov tohoto druhu konkurenta. Cesta sebedeštrukcie hlavnej hrdinky filmovo ideálna, pričom sa mi zdá že to celé bolo o jej osobnom boji s týmito udalosťami a menej o samotnom love na UBL. Naviac strašné blúdenie v sérii nič nehovoriacich postáv s tonami arabských mien mi trošku dalo zabrať. Všetko to však naprávajú pamätné scény, suverénna réžia a perfektná herecká zostava. 8/10

300: Vzestup říše (2014)

Najkrajšia žena sveta vs. pár spotených svalnatých aténčanov ktorý nezradia svoju vlasť ani za prísľubom ohmatať si tie dokonalé prsia. Scenár opäť zložený z motivačných preslovov o tom že všetci sú pripravený zomrieť a zároveň ochrániť svoju vlasť, krv tečie potokom, herci v tesnom závese za počítačovými efektami. To isté čo prvý diel, len tu už nastáva aj mierne rozčarovanie, niečo ako vidieť jednotku asi po 10 krát v repríze v telke.

50/50 (2011)

Sila a uvoľnenosť. To robí 50/50 jedným z najlepších filmov tohto roku.

96 hodin: Zúčtování (2014) odpad!

Nemôžem inak len to nazvať strašnou pokurvenosťou. Prvých dvadsať minút argentínska telenovela, potom klasický Megatonov strih šesťdesiat záberov na jednu minútu a voľby kamerových uhlov ktoré by nespravil ani Uwe Boll. Scenáristické šmejdoviny typu Whitaker s šachovou figúrkou a gumičkou, nesmrteľný Bryan a pre kristove rany celý príbeh, čo s pôvodným Taken nemá nič spoločné. Dokonca ani ten Liam už nie je v tejto postave tak moc drsný ale skôr unavený a oproti jednotke nezaujímavý starý rádoby najlepší zabijak.