• Pohádka

A co když je to pravda? (2005)

Nádherná duchařská romantika. U tohoto filmu se mi velmi líbili záběry z exteriérů, například vycházející slunce nad Golden Gate. Výborná byla postava Darryla (Jon Heder). Nejlepší hláška byla otázka Lily (Alyssa Shafer) : Dá si teta Elisabeth ještě čaj ?

Aféry (2011) (seriál)

Lucie si na Dana (něco jako ŠŠ) tajně myslí a hezky na něj kulí voči. Nejlepší díl je s obžerstvím Martina Zounara !

Agatha Christie's Poirot - A co tvoje zahrádka? (1991) (epizoda)

Drobný vtípek mezí slečnou Amelii Barrowby a H.Poirotem na výstavě květin : Také máte vlastní zahradu ? * Doufám, že se jednou uchýlím k pěstování dýní, zatím mám jen truhlík za oknem. * Francouzské poznámky H.Poirota mě baví, zde kromě obvyklého Eh bien ! přidá ještě Je vous en prie, madame a Monsieur le docteur * Rozhodčí soudce geniálně nenápadně vysvětlí za pomocí 3 koňů, jak je to se závětí slečny Barrowby ***** Šarmantní Slečna Lemonová (Pauline Moran) dostane v tomto díle větší prostor, což využije naprosto nárabně, působí zde jako Watson v sukních a sluší jí to moc (kostým, makeup, rty a oči) i její poznámky jsou skvělé Pomáhala jsem za války v nemocniční márnici nebo V práci nikdy parfém nepoužívám, pane Poirote … to by bylo nanejvýš nevhodné ! V tomto díle jen září ! ***** Poznámky o Marxových výrocích a bolševicích byly dobré

Agatha Christie's Poirot - Bonboniéra (1993) (epizoda)

Jde o první případ Hercula Poirota, ještě intendanta policie, kdy je podle všech indicíí zamilován do Virginie Mesnard (Anna Chancellor), ani se mu normální smrtelník nediví. Zaujala mě věta : Všichni spali, kromě Paula, otroka nespavosti. Japp je jmenován rytířem zlaté ratolesti a je ještě legračnější. Příběh byl moc dobrý, moc hezký, i přesto že byl i smutný !

Agatha Christie's Poirot - Byt ve třetím patře (1989) (epizoda)

Tentokrát nic moc, ale za to akční Hercule Poirot :-) 3 hvězdy protože je to Poirot, mě se líbilo vyprávění HP : Víte Patricie, kdysi jsem miloval mladou anglickou dívku, která se Vám velmi podobala, ale bohužel neuměla vařit. Vztah brzy vychladl ...

Agatha Christie's Poirot - Cornwallská záhada (1990) (epizoda)

Na začátku příběhu Miss Lemon upozorňuje Poirota na klientku stojící v dešti na ulici Venku je dáma … přechází tam a zase zpátky, pak se dívá nahoru, jsem si jistá, že chce jít dál. Běžte a zadržte ji. Můžete jí sdělit, že Hercule Poirot v tomto období cizí dámy nepožírá … Paane Poirrote ! Mezi další dobré průpovídky jistě patří hodnocení ošetřujícího lékaře zavražděné paní Pengelley z Polgarwith. Je tvrdohlavý jako mezek ten člověk. (o Dr. Adamsovi) Doktor, který nepochybuje není doktor, ale spíš popravčí ! Skromné vysvětlení, jak poznal, že je Freda Stanton zasnoubená : Člověk nemusí být nejlepší detektiv na světě, aby to poznal. Největší poučení plyne ovšem z vysvětlení jazykové libůstky : Co je to ta coura, Hastingsi ? Eei taková dívka, která jaksi není z těch nejlepších, řekl bych. Opravdu protkané dropnými vtípky doslova přehršle a poučením, byly tam dokonce i malé šedé buňky třikrát. O jednu méně než mých hvězdiček :-)

Agatha Christie's Poirot - Dáma se závojem (1990) (epizoda)

Nasmál jsem se, to jo. Hercule Poirot převlečen do montérek, kdy vypadá spíše jako paragán než jako řemeslník je přistižen hospodyní Godberovou při loupeži : To je on jejich šéf, o toho druhého se nestarejte ! Snažil se mě odpoledne namluvit, že prý je Číňan ! … říká přivolanému strážníkovi. Strážník : Jdeme hochu, (k Poirotovi) čeká na Vás cela. Šéf inspektor Japp informuje policistu, jak se uvězněný Poirot opravdu jmenuje : Nikdo nezná jeho pravé jméno, ale každý mu říká Šílený Pes. No k popukání, ale nijak typický případ pro našeho detektiva

Agatha Christie's Poirot - Dobrodružství claphamské kuchařky (1989) (epizoda)

Nejdříve jsem si myslel, že díl vidím už podruhé, ale nebylo tomu tak. Je to jeden z mála dílů, který jsem viděl i četl. Bylo to v podstatě stejné jako v knize s výjimkou rozhovoru, který se mi líbil , posuďte sami : Hercule Poirot klepe na dveře u paní a pana Toddových a otevře policista Kdo jste ? Já jsem Hercule Poirot Kdo jste vy ? Seržante, u dveří je nějaký Francouz. Non, non, non, non, non. Já nejsem nějaký Francouz, já jsem nějaký Belgičan (10.04.2013)