• Pohádka

Dům u jezera (2006)

Tento film není obyčejná romatika , děj ve dvou časový rovinách fuguje výborně, až mám místy pocit, že nevím, kde zrovinka jsme. Sandra Bullock podává zde nejlepší výkon vůbec a navíc má kouzelné oči a je to prostě fajn. Hudba : Rachel Portman. Bratři se potkají: Vypadáš děsně! Taky si mi chyběl.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Postavy jednotlivých měsíců byly super, zvláště Červen (M.Táborský) a Duben (Ota Jirák Júhelák). Karel byť by mohl být otec Marušky, ale stále štramák :-P

Dva týdny štěstí (1940)

Nevím jestli se film natáčel v Jebanech :-) , nevím. Marta (A.Mandlová) vyhraje 2týdny dovolené, kde ji tajemník Dr.Diviš (R.Schránil) využije v nouzi jako sekretářku a zamiluje se do ní. Cyril Novák (J.Marvan) generální ředitel Spojených bank je v luxusním hotelu inkognito jako jen Novák, jakých běhá po světě tisíce a už se to začne mlít z omylu do omylu. Martička plánuje metro. Ministr (R.Deyl) Dr.Divišovi: Byl bych nerad, kdyby mezi Vámi něco neharmonovalo.

Dva výtečníci (1977)

Z dřívějších dob jsem znal jako "Dva výtečníci" a vždycky jsem měl rád spíš Terence Hilla než Buda Spencera, dneska (jak tloustnu) to vidím spíše obráceně, je to legrace. Pár ftípků : Hele kámo jedeš po špatný straně. Traktory jezdí vpravo. | Uhni ty prcku ukecanej ! | Já jsem Matt Kirby.Já ne ! | Naskoč si baloune tlustej. | Máme rande s dvěma kočkama a né s takovým tučňákem !

Dvě svatby (2010) (TV film)

Nemáte někde trojče, kterého bych se musel bát.

Eden (2005) (seriál)

Herci Ondřej Vetchý(bohužel se nevešel mezi mé nejobl.) a Jan Potměšil patří mezi mé oblíbené, což mě určitě dosti ovlivnilo. Jinak jde o seriál, který si na nic nehraje a je normální, dobrý. V díle Most do Orientu sedí "čínské" restauraci chystajíc se jíst Ty nebudeš jíst hůlkama ? Vetchý: Copak jsem nějakej bubeník.

Emilie Richards - Návrat na Nový Zéland (2009) (epizoda)

Dědictví svého biologického otce Jamese Abotta chce Paige Duvall (Suzan Anbeh, jestli ona není nějaká tajná sestra Anne Hathaway ) okamžitě prodat, ale farmářem Adamem vtažena do maorského Ráje na Zemi, který je hlavně na jejím pozemku, téměř prodaném. Ufff dopadlo to dobře.

Ententýky (2012) (seriál)

Díl od dílu vtipnější, Majk ( Čtvrtníček ) má nejvtipnější hlášky, toho žeru ! Postavy rozmanité a vykutálené. Asi to musí mít v životě zajímavé, když se někdo jmenuje Vilém Brouk, Arnoštka anebo Ute, to se scénáristka Lucie Konečná opravdu vyřádila.