Helena a její chlapci (1992) (seriál)

Oblíbený seriál mých studentských let.Bez Johanny a Kristiána by to ztratilo šmrnc a půvab.Vždycky když potřebuju pohodu,tak opráším tuhle roztomilou záležitost.Nedám míň než pět hvězd,protože tenhle druh humoru je mi tak moc blízký.

Základní instinkt (1992)

Paul Verhoeven umí.Tenhle film je ještě lepší díky neobyčejné hudbě Jerryho Goldsmithe.Sharon Stoneové to nesmírně sluší a Michael Douglas ochotně podléhá jejímu dráždivému kouzlu.

Mys hrůzy (1991)

Výborný thriller a výborný výkon Roberta De Nira.Jeho Max Cady je opravdu ukázkový maniak,který nepůsobí jen odporně.

Poslední skaut (1991)

Willis je správnej frajer,ale mám pocit,že filmu něco chybí.Některý hlášky jsou dobrý,ale čím víckrát ten film vidim,tím víc se přikláním k některým ne úplně spokojeným uživatelům,ale pod čtyři hvězdy nejdu.

Slunce, seno, erotika (1991)

Nejhorší díl z trilogie,už znáčně těžkopádné a za svými předchůdci jasně zaostávající.

Studený jak kámen (1991)

Tajný polda Joe Huff na své tajné misi mezi motorkáři. Poctivá porce akce,humoru,muziky.Správní záporáci Chains,Ice a svůdná a milá Nancy,která má pocit,že už někam patři a má svobodu.Konec je trochu překombinovaný,ale nedokáže přehlušit dobrý pocit z akorát dlouhého akčňáku,který má i po letech svůj dobrý zvuk.Je to na dobré čtyři hvězdy,ale když vidím to nízké hodnocení přihazuji na plný počet.

Brutální Nikita (1990)

V mém případě lepší film než Leon,který mi v některých pasážích připadal nechtěně křečovitý až komický.To se mi u Nikity nestalo,krásná a odvážná hrdinka,která žije dvojí život a kterou také cloumají pochybnosti je svou vnitřní zranitelností nesmírně sympatická.Můj nejoblíbenější Bessonův film a obdiv k stylu jakým byl natočen.

Cyrano z Bergeracu (1990)

Nezapomenutelný výkon Gerárda Depardieu,který tento film naprosto ovládl a přidal mu mnoho energie.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Koukám zde na nízké hodnocení,ale je musím film ohodnotit výše,protože mi humor druhého pokračování sedl.Zdá se mi ještě vtipnější než jednička.Je to jednoduché,ale jako jistý zástupce druhu komedie má svoje místo.

Predátor (1987)

Predátor je vlastně film typu Vetřelce,skupina lidí,v tomto případě elitní vojenská jednotka,bojuje o svůj život proti dokonalému tvoru z vesmíru.Atraktivitě filmu přispívá jeho zasazení do prostředí džungle a obsazení Arnolda Schwarzeneggera do hlavní role.Likvidace členů jednotky probíhá bleskově a nečekaně a závěrečný souboj má hodně prostoru,takže si ho náležitě užijete.Film obsahuje pár hlášek,které utkví v paměti.