Moje učitelka chobotnice (2020)

Možná jsem hodně dlouho žádný tak dobrý dokument neviděl. Možná to není jen dokument. Je to fascinující příběh přátelství člověka a mega inteligentního tvora. Musel jsem 2x odejít do koupelny, abych se vybrečel. Sakra pořádně vyřval. Řadím ho do úplné topky. Poučné, nádherné, laskyplné, dechberoucí. Ten svět, který kdo poznal - ví, že tam pod hladinou je to jiné. Tiché, klidné, bez závisti, mamonu a devastování naší planety

Hra o trůny (2011) (seriál)

Co se stalo!!!!! Když mi před lety kdokoli řekl, proč nekoukám na Hry o trůny tak jsem kroutil hlavou. Jak už jsem psal , šance to shlédnout byla a co se stalo potom? Droga závislost. Bavilo nás to celou rodinu ----- bez rozdílu generací jsme tomu propadli. A proč? Jsme s Rendou fakt nároční diváci a filmový maniaci. Ale tohle se povedlo celé. Ne celé, ale úplně celé. A proč o tom píšu? Protože mi to najednou chybí. Chybí mi všichni kdo tam byli. Jako u Spartaka vkročili do našeho života, vkročili k nám domů. Vlezli k nám a nám to vůbec nevadilo. Naopak jsme hltali jejich příběhy, jejich lidskost, sobeckost, lásku a nenávist. I v té nenávisti se skrývala láska a na malou chvíli zoufalství i odevzadnost aspoň někomu ( Cersei + Jamie Lennistrovy) Chybíte nám ….. najednou je tu prázdno a my víme, že se to nevrátí. To se nám stává i v životě a proto je to tak opravdové.

Jedna noc (2016) (seriál)

hodnocení tohoto serálu je na místě. o hereckých výkonech až na posled, ty vole mazec. tenhle seriál zaslouží a jsem rád, že má vysoké hodnocení, takhle to přesně vypadá v našem světě. korupce, machinace. špína a lidskost někde dál,,,,, hodně dál i stou trochou dobré vůle se dá žít a postavit na tom své nitro, a pokud jste viděli tak i svou kariéru, takže zase špííína. všechno je tak skutečné, realita i současnost. scénáristé se trefili v pravý čas do situace ,která se nyní bohužel v evropě děje. tady vidíme, že to není jenom problém u nás. celý seriál graduje a vyůstí tak jak měl. jsem spokojený a musím opět děkovat scénář bravůrní, kamera, .dialogy. režie a co se hereckých výkonů týče,//// pane bože kde to vyhrabali, to je jedno eso vedle druhýho. ty herce neznám,ale jako by byli mou součástí, já je vlastně znám, protože k nám přišli. je to skvost herecké elity. děkuji všem co se na tom podíleli michal

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Takže vážení musím se s Vámi v tento sváteční den o něco mimořádného podělit Novinka která právě poběží v kinech ---- REVENANT Zmrtvýchvstání----- je dechberoucí podívaná, u které nevíte jestli zvládnete ještě další minuty. od prvního okamžiku je to síla. Vše je tak reálné,že jsem nic tak šíleně dobrého ještě neviděl. Utok medvěda a nejen to i ostatní dechberoucí scény ,které se nezastavují ani v posledních vteřinách .Pokud mohu tak tento nadupaný trhák který dostane jistě dle mých ůvach pár nominací na Oskara a Fenomenální Di Caprio( a toho herce moc nemusím) který,hraje tak reálně. Celý snímek je natočený tak bravurně,že máte ústa dokořán cellé 2,5 hodiny. Málo kdy napíši recenzi,ale tohle je bomba o které se zmínit musím. O tomto kousku ještě hodně uslyšíme. A taky bude spousta lidí z kina utíkat,protože to psychicky nevydrží. Troufám si říct,že to bude nejdiskutovanější film příštího roku, a všechny nominace které dostane by měli být zaslouženě proměněny.A to včetně Leonarda. před kterým se klaním. Pro mě to byl nejhezčí dárek k vánocům od filmařů a neskutečného režiséra Alejandro González Iñárritu . Pořád na to musím myslet. Určitě na to jděte do kina. Ta příroda, kamera ta jede jako gopro. Uf. TO jak se zabíralo ůzemí indiánům a opět v tom lítají francouzi . Prostě fakt síla . Hodněěěěě povedená né věcička ,ale velká Věc!!!!!!!!!!!

Rychle a zběsile 7 (2015)

wow. Dnes jsem se po letech dostal do kina ,protože jsem tušil, že tento film a díl mi nesmí uniknout jen tak. Načetl jsem hodně recenzí od nás z ČR i ze zahraničí. Vše byla pravda. Pro mě nejlepší jízda ze 7 dílů. Nejlepší scénář. Efekty které stojí zato shlédnout ne mega obrazovce nebo v kině. Kurt Russel velmi příjemné překvapení. Ostatně u tohohle herce jsme na to zvyklý Zraje jako víno. Akční scény naprosto dokonalé a je jedno, že jsou nereálné. Je to přece film který nás má strhnout a od toho moderní technika je, Já jen tleskám. A ten závěr--------- Velmi, velmi důstojné rozloučení s Paulem. Slzy nám tekly všem. Opravdu nádherně slušný konec. Jen kdyby se už nenatáčel kvůli byznysu další díl bylo by to rozuměnší, Toto je pro mě Last . Hodnotím velice vysoko a z kina po 5 letech jsem šel Tiše a spokojeně. a Díky kluci z týmu

Kód Enigmy (2014)

Nevím jak se zhostit této recenze.Na jednu stranu dobře natočený snímek,ale něco tomu chybí.Není to film terý by mě tak vzal , ač jsem to od něj čekal. Hlavní hrdina Benedict Cumberbacht si nominaci na oskara zasloužil již dávno. Pokud ji dostane , budiž mu to přáno,jen si nejsem jistý jestli za tento konkrétní snímek.To mu nechci ubírat na jeho hereckých kvalitách, On je totiž výborný ve všem. Dostal mě konec, jelikož není zdaleka podle pravdy. Alan zemřel na otravu,ale nikdy se neprokázalo, že se zabyl sám. Ikdyž bych se tomu nedivil. To co z něj ke konci udělali bylo monstrum s ňadry a hodně narušenou psychikou. Spekuluje se i o možné vraždě na objednávku, což u lidí kteří pracovali v utajení není nic neobvyklého. Snímek proto hodnotím celkem nízko. Škoda, prostě tomu něco chybělo. A ještě bych zmínil vcelku slušnou Keiru Knightley. věřil jsem jí to.

Hříšný tanec (1987)

Když jsem viděl tento film ,bylo mi 17. vládla u nás totalita. My vyšli s partou z kina, a byli ůplně hotový. Tancovali jsme celou cestu domů a chtěli takhle žít. Nic tak uvolněnýho s tak nádhernou muzikou jsme v životě neviděli,jelikož se k nám za dob totáče nic tak skvělého nedostalo. Fantastický ač jednoduchý scénář, výborný výběr všech herců včetně hlavních nepřekonatelných představitelů. A muzika? ty vole bomba která žije dodnes. My si ji pouštíme denně v práci a pořád z toho šílíme. Dnes je 1,1,2015 a pustili jsme si tuto pecku k vínečku, byl to jeden z nejrásnějších večerů kdy člověk vzpomene na své přátele z mládí a na to co bylo, Tento film je tak nadčasový a chce to vždycky pořádný kapesník. Beyby nebude sedět v koutě

Revival (2013)

Za posledních let ,co český film byl poněkud v ůpadku, mě překvapili až roky poslední. začalo to oddychovkou probudím se včera. Nádherným příběhem který se stal dokonce i mě,a to doslovně / křídla vánoc/. Až po skvělou režii jiřího Mádla snímku Pojedeme k moři, A dnešní shlédnutí velmi příjemného filmu Revival. Jako křídla vánoc, i tento film je o přátelství, vzdává hold rockovým legendám. Je v něm cítit to velké spojení rodič a dítě. Děkuji za tento film i za vynikající herecké výkony,Netřeba jmenovat . Je to velká pocta i těmto skvělým hercům a herečkám. Rád bych však vyzdvihl mladou generaci. Hodně povedený výkon a příjemné překvapení v podání Jenoféfy Bokové a Vojty Dyka. Dávám 5* s nadšením

Láska na kari (2014)

V době která nám mnoho dobrého nepřináší, vyzní tento film jako pohádka. Ale krásná pohádka. Tento snímek jsem probrečel. je v něm tolik lidskosti, slušnosti. že dlouho tak čistého jsem neviděl. Proč ne? Takhle si představuji život a takto se ho snažím žít. Je opravdu jen na nás co od života chceme a s jakými lidmi se stýkáme . Pak si můžeme sami za sebe říct ,, ten život byl nádherný'' nebo to opačné. Je to naše volba a právě i o tomhle je tento film. který bude dlouho v mé paměti.

Vikingové (2013) (seriál)

vikings bezesporu patří mezi špičku a dají se řadit spolu s naprosto suveréním spartakem a hrou o trůny k těm seriálům které se povedli. Každá postava ve Vikings má svou hloubku a je jakým -koli způsobem důležitá. Scénář je napsán bravurně. Nedá se předvídat. Tudíž v každém díle se něco stane a hlavně vám to zamotá hlavu. Dnes jsem zhlédl poslední díl. Troufám si říct ten nejlepší. Napětí od začátku do konce, který samozřejmě neprozradím. Museli jsme si tu poslední scénu pouštět několikrát, ale zůstali jsme v pasti tak jak to tvůrci určitě chtěli. Tleskám a děkuji za tak vyjímečný seriál 100%. Ten rok bude dlouhý než příjde další série.