Dom Hemingway (2013)

Jako smršť se valící Jude Law ve skvělé roli domýšlivého a narcistního gangstera, jemuž je jedno, co říká a hlavně komu. Film stojí spíš na dialozích než na příběhu, ale ty gagy, ty stojí za to! // A Moc se mi líbila ta notná dávka arogance, jež z Lawa přímo vyzařuje.

Temný úsvit (2006)

Výpravný a velice dlouhý (i zdlouhavý) dokument převážně ve vietnamském znění s pár intermezzy v angličtině. Film by se měl jmenovat "Na cestě po Severním Vietnamu", neboť nabízí úchvatnou panenskou přírodu...,a to je tak asi všechno.

Narozen 4. července (1989)

Parádní výkon Toma Cruise jenž se z naivního vlastence stává vyzrálým invalidou, který pochopil, že všechny války jsou k ničemu. Neubráním se myšlence, že takhle mohl skončit také Forest Gump, kdyby neuměl tak rychle utíkat...

Millerova křižovatka (1990)

Opět bravurní dílo bří Coenů líčí cynického antihrdinu, který svým klidem a předvídavostí dokáže vyrušit z klidu nejednoho gangstera. Byrnova mimika a klid přivádí k úžasu ničemy, ale i samotného diváka. Ty zvraty, skrytá parodie a neustále čišící ironie..! No zkrátka Coenové.

Hurá na Francii (2013)

Tak takhle jsem se ještě nenasmál. Stokrát lepší než Borat nebo Diktátor. A Isabelle Funaro je krasavice non plus ultra! (viděno ovšem v originálním znění)

Bratři (2009)

Docela drsná výpověď o tom, co prožívají nejen američtí vojáci po návratu z bojových misí. To, že si Amerika svou zahraniční politikou vytvořila tuhle další válečnou generaci, je prostě zločin.

Pearl Harbor (2001)

Kdyby jen bylo zůstalo u bitevních záběrů a oslavy hrdinných amerických námořníků a letců! Ale ouha! Všude musí být nějaká sladká bezstarostná chvíle. Proč jen je Pearl Harbor romantickým filmem?!

Argo (2012)

Poměrně dobře natočené, výkony herců také fajn, ovšem chybí tomu napětí a nějaké drama. Možná jsem moc zvyklý na nějaké drasťárny ve filmech, ale tady úplně chybí. Na to, jak byla Íránská revoluce drsná, film moc dobře neukazuje vážnost situace.

Jump street 21 (2012)

Po první čtvrthodině jsem přesně nevěděl, který z těch dvou kluků je blbější. A na nevtipnou komedii o blbech se nedá koukat.