carris20

Hana Fikarová

okres Praha

• 28.10.2015  19:47
    Amerika (2015)

Třetí hvězda speciál za Piráta, kterej vypadá jako Jesus a ještě vám postaví vor. Z pet lahví.Oh...

• 1.4.2015  08:03

Málokdy se přihodí, že se mi nedostává slov.

• 1.1.2014  23:34

,,Nejvíc osamělá je KRÁSA. To, že je tak jedinečná, tak šokující, tak fantastická, že si na ni nikdo ani netroufne."

• 19.5.2013  12:17
    Království květin (TV film) (1993)

Koukám, že většina lidí se u tohoto večerníčku "pro děti" bála stejně jako já. Neskutečně traumatizující zážitek při sledování, strach, že se jednou na louce propadnu někam do jiné říše, kde mě zajme odporný modrý slimák a pak se proměním v obyčejnou kytku a budu doufat, že mě má maminka ráda stejně jako já ji, jinak mě nespasí nikdo a nic..

• 17.10.2012  14:28
    Sezame, otevři se (TV pořad) (1969)

Cookie Monster(Keksík) a asi tři trička s jeho podobiznou nošena hrdě i v dospělosti.

• 17.10.2012  10:50
    Ohlédnutí (1968)

Těžký a komplikovaný příběh. Skvělé československé dílo, ale kvůli silně depresivnímu ladění ne k shlédnutí více jak jednou. Kromě úžasného Petra Čepka vypíchnu i roli poněkud jednodušší natěšené milenky - mladá Táňa Fischerová:) Jiřina Třebická sice byla ve své době jednou z nejuznávanějších hereček pražského Činoheráku ale byla mi nesympatická. Ovšem ve filmu zazní pár okouzlujících pravd, tady jsou: ,,Byli jsme lehčí než vzduch. Co byla pro nás zemská tíže..." a od rodičů hlavního hrdiny: ,,Jak máš ty vlasy?! No táto, řekni mu něco! ...Co my tomu rozumíme, v Praze se žije jinak." Heh.

• 14.10.2012  14:36

Jedna z mých nejmilejších pohádek, z které kromě pohádkovosti číší i skutečný život. Žádné falešné papírové kulisy, opravdové moře, reálné všechny interiéry.. Navrch nádherná písnička, díky které se pohádka stala nesmrtelnou. A kdo vytýká tvůrcům filmu, že je hloupost, jak rybář vyloví tři obří vejce, z níž se posléze vyklubají tři frajeři, nechť si uvědomí, že toto celé vymyslela před léty Božena Němcová (Šternberk) a háže tudíž špínu na jednu z našich nejváženějších národních spisovatelek.

• 29.9.2012  09:37

Nemohla jsem si zvyknout na Sarah, kterou mám nejvíc zafixovanou jako mrchu Catherine, kokainovou královnu ze střední školy ( Cruel Intentions). Nicméně to zahrála moc pěkně, stejně jako Jon Tucker. Velmi mě potěšilo, jak se na plátno tvůrcům podařilo dostat onu poetiku té trošku podivínské knihy, ten příběh, který těžko osloví většinu, neb většina je přesně ta populace lidí, která rezignovala na své sny a šedne jako zombie v podzemnce, slovy samotné Veroniky. Konečný verdikt? Ano, na konci se mi mírně zaleskly oči, ale mrzí mě, že ve filmu ten závěr vyznívá opět tak, že dva lidi od smrti a smutku zachránila láska s velkým L, narozdíl od knihy, která jde opravdu o něco hlouběji. Přesto za minimum zbytečných slov a víc krásných obrazů a podmanivé hudby hodnotím jak hodnotím.

• 15.9.2012  18:22

Měla jsem tu čest, že mě pan režisér Provazník učil dva roky na vysoké. Přeji mu, aby mohl točit dál takových podařených dokumentů a ne ty trapné seriály jako bylo Letiště (soudím po shlédnutí jednoho dílu..).

• 15.9.2012  18:07

Toto je jeden z těch případů, kdy kniha je téměř skvost a film pak téměř odpad.

• 26.8.2012  21:37
    Nový rok (2000)

Jeden z nejdepresivnějších a nejkrásnějších filmů, na který se nedá nikdy zapomenout. Bitter sweet symphony.

• 13.8.2012  17:59

Film, na který se dá podívat tak 2x...Ale ty čtyři hvězdy patří (krom ruského hrdiny) celému tehdy čtvrtému ročníku DAMU, který se tam ze začátku mihnul. Zapamatujte si tato jména: Jiří Suchý z Tábora, Ivan Dejmal, Nikol Pádivá, Igor Orozovič, Marie Štípková a Tomáš Klus. Budou to hvězdy naší generace!!

• 13.8.2012  17:11
    Černý Petr (1963)

Slovy nepopsatelné:).

• 13.8.2012  16:59
    Proč bychom se netopili (TV seriál) (2009)

Marketa Froslová je úžasná herečka, krásná holka a úplně nejlepší je vidět ji na divadle..

• 13.8.2012  16:53

JAMES DEAN a John Steinback. Dokonalost sama. Ach ta padesátá léta...

• 13.8.2012  13:14
    Panenská královna (TV film) (2005)

,,Netruchlete pro mou smrt, já ji vítám. Konečně najdu mír, který jsem na zemi nenašel".

• 13.8.2012  13:00

Já tuhle detektivku zkrátka zbožňuju. Dokonale vykresluje atmosféru tý doby v PRAZE, manekýny, Petřín, mladou milenku se ženatým mužem, smrt, Grebovku...

• 13.8.2012  12:52
    Bathory (2008)

Na Slovensko dostačující velkofilmový počin, i když místy mírně zmatený a nepřehledný. Nejvyšší ohodnocení dávám mimo jiné z důvodu dobrého hereckého výběru hlavní postavy, krásné přírodní atmosféry a HLAVNĚ okouzlujícího herce Hanse Mathesona v roli rozkošně vtipného a zároveň silně přitažlivého mistra Caravaggia.