Prometheus (2012)

Problem celeho promethea je v tom ze lidi cekaji dalsiho vetrelce, ten tam bohuzel neni (ano opravdu ne) a tim myslim i toho "krasavce" na konci. Kdyz si ale tenhle maly detail odmyslite dostanete po dlouhe dobe sci-fi/horor co ma hlavu a patu, vizualne neni co dodat 5x * za nadherny obraz a opravdu epicke sceny na oko, hodne zminovany pud sebezachovy ktery postradaji postavy, je opravdu usmevny coz trochu film hyzdi (prerostlí cervi a jediny "biolog" na svete co misto zabiti a pitvy necha radeji dobrovolne zabit sebe, uz nebudu dal komentovat), cerny sliz hezka myslenka, Noomi Rapace po cisarskem "porodu" hybridniho facegunera uz neni na facku ale krasne se na ni kouka, Michael Fassbender nadherne balancuje na hrane zaporaka, ktereho byste chteli nenavidet ale je vam ho vlastne lito, Logan Marshall-Green si sebejiste razi svoji cestu a jde za svojim cilem a tak dale a tak dale...... Zadnou z postav bych nezatracoval kazda ma sve misto, to ze film toho hodne nacrtl a malo ukazal je spis plus nez minus ktery si milerad vychutnam v pripadnem pokracovani kde uz se snad pomalu budeme dostavat k one lodi plne vetrelcich vajicek a ne vazicek "Nasraneho Bionaftalinu" celkove 4* a to i po 2. zhlednuti doma, rikejte si co chcete ale furt se na to krasne kouka, a kdyby nikdo nerekl ze je to novy vetrelec, libilo by se to vsem.

Ghost Rider 2 (2011)

To ze Nicolas Cage chudak obcas prehrava se da zkousnout, to ze "zaporak" je takovej tvrdak ze se ani nepodela kdyz na nej bafne typek s horici lebkou, retezama co delaji z jeho muzu prskavky a misto tela ma spalovnu veskereho olova co do nej nasazi, taky budis i ty efekty obcas jak z pocitacove hry a jindy na filmove kvalite tam mozna jsou, ALE: proboha co ma znamenat ta kamera??? To je jak kdyby to natacel nekdo rucni kamerou a trepal se jak kdyby mel opravdoveho ghost ridera pred sebou a slusny trestni rejstrik za sebou, hodne scen (a snad celou prvni pulku filmu - bohuzel tu akcnejsi) to pak posila do vecnych lovist, clovek na to zira jako na ty sranda filmy co parazitujou na slavnejsich bratrech co bezne fasuji na CSFD vyslusku jmenem ODPAD a rika si mysli to opravdu vazne nebo si ze me delaji pr*** ? Violante Placido prijemne prekvapeni na celkovou uroven filmu to same Idris Elba ktery me stejne mile prekvapil uz v Prometheovi, Nicolas Cage rekl bych standart a Ciarán Hinds na to jak malo prostoru dostal taky slusne. Nebudu komentovat scenar ktery vedle klasickeho komixu vypadal asi jako jednostrankovy letacek, konec koncu jednodusi filmy maji taky sve misto, ale ta kamera prosim uz ne. Mel sem puvodne v planu dat odpad ale je pravda ze kdyz si zvyknete na ten roztrepany obraz zacnou z toho koukat slusne efekty a "Angel Ghost Rider" na konci si 2. hvezdicku taky zaslouzi.