Backwards (2012)

Schematická romantická vata určená ženám a vhodná maximálně jako kulisa k žehlení.

Belle du Seigneur (2012)

Natalia Vodianova je příklad modelky, která není dobrá herečka. To, že je ve filmu několikrát nahá, je fajn, ale její herecké schopnosti se tím nezlepší. Ale i přes mizerný výkon Natalii, bych vraha filmu spíš hledal v postavě debutujícího režiséra, film samotný je nuda v kostýmech, celou dobu jsem měl pocit, že sleduju špatnou divadelní hru.

Clan, Le (2012)

Zpočátku sledujete sociální drama zasazené do roku 1944 (kostýmy a exteriéry nebyly ošizeny) o partě chudých týpků, kteří si přivydělávají mlácením lidí, přičemž zápletka i některé postupy vypadají jak z telenovely, pak se něco stane a najednou koukáte na slasher. Divný film, možná by si zasloužil třetí hvězdu za překvapení.

Dětský pokoj (2012)

Nic jsem si od filmu nesliboval a dočkal jsem se příjemného překvapení. Tematicky má film blízko k Ice Storm, ale je samozřejmě slabší.

Everyday (2012)

Ian (John Simm) je ve vězení a jeho manželka Karen ho s dětmi chodí navštěvovat. Občas Iana pustí na víkend z vězení domů. A tohle se opakuje pořád dokola ve stylu Dogma 95. Rozhodně to není špatný film a navíc soundtrack obstaral Michael Nyman, ale po hodině už to začíná být slušná nuda.

I Am Bad (2012) odpad!

Nedostatek v rozpočtu se tvůrci rozhodli rafinovaně vyřešit tak, že se celý horor odehrává z pohledu zabijáka, tj. kamera je jeho oko. Na dobré scénáristy a herce chyběly peníze také, což už tvůrci nevyřešili. Nepodařilo se zjevně sehnat nic ani na průměrné. Schéma filmu je tedy klišé-mrtvola-klišé-klišé-mrtvola-klišé-mrtvola atd.

Kapitál (2012)

Costa-Gavras je bezpochyby skvělý režisér, takže film má spád i napětí. Trochu to celé drhne v místech, kde se levicové názory režiséra promítají do smýšlení predátorů z investiční banky. A za strašlivý WTF závěr musí jedna hvězda dolů.

Král krys (2012)

Dobře natočená hororová nuda. Začátek je skvělý, film vás okamžitě vtáhne do děje a pak zjistíte, že scénáristům došly nápady hodně rychle a až do konce filmu se prakticky nic zajímavého nestane. Pointa vám docvakne asi v polovině filmu, pokud se vám ovšem podaří udržet pozornost.

Kšeft na jeden den (2012)

"Driving Mr. Wolf". Řidič sériového vraha je určitě zajímavé povolání a když ve filmu hrají Tim Roth a Peter Mullan, tak by to nemělo být špatné. Ne, není to špatné, místy je to dokonce výborné, ale těch posledních pět minut je fakt bída, za kterou musí jedna hvězdička pryč.

Mörkt vatten (2012)

Dva milenci a magor na samotě v lese. V prvních 45 minutách tvůrci filmu marně budují napětí pomocí hudby, divných dialogů a symbolického přestříhávání slimáků vejpůl, pak se chvilku děje akční klišé, chvilku se zase vedou divné konverzace a pak finální akce a konec. Jediné, co by na tom filmu bylo zajímavé, je zázrak biblických rozměrů, který se odehrává, bohužel, mimo kameru. (pozor! spoiler:) Chlápek, který je připoután na křesle vedle bazénu, na jehož dně leží nůž a on se pořádně nadechne, flákne s sebou i s tím křeslem do bazénu, aby se osvobodil, musí mít kromě pořádné dávky sebedůvěry i schopnosti Mojžíše a psyonickou levitaci nožů jako vedlejší zaměstnání. Prostě parádní kousek filmu, který si člověk jen mohl představovat. Snad ho dají aspoň do "deleted scenes" na dvd.