Hlídač č. 47 (2008)

Skvělé vizuální provedení! Z české produkce jistě top kamera. Kamenem úrazu je však děj, který je v několika pasážích až příliš protahovaný. Když se to potom sečte, zjistíte, že jste polovinu filmu docela zbytečně pročekali na další obraz, který byl však mnohokrát opět čekáním na další.. 63%

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Napsala to již Galadriel, trio Svěrák & Cimrman & Smoljak se vždy rovná inteligentnímu humoru, který je vždy na úrovni, ať už na divadelní nebo filmové scéně. Moje oblíbená pasáž je, když jde genius Jára Cimrman po městě a potkává své kolegy. Hlášky jako: ,,Ty spadneš, Križíku! Už by ses taky mohl usadit, Cimrmane! Jedete letos do Afriky? Asi nee..," pro mě mají nesmrtelné kouzlo, u kterého se vždy směju, ikdyž jsem film již viděl několikrát. Když tohle všechno okořenil herecký výkon Petra Čepka, jakožto Nývlta, člověk nemůže hodnotit jinak... 90%... Ještě jsem se vám nepředstavil, já jsem, děti, Dan Klepl.

Český lev 2012 (2013) (pořad)

Pokud by jsme to srovnávali s ročníkem předchozím, kterým provázela Bílá a chvílema to vypadalo, že to vůbec není večer českých filmařů, tak jsme se každopádně dočkali zlepšení. Souhlasný názor s mým má triatlet - to co se mi nelíbilo, to byla kyselá Bohdalová a vtipný Vachler... 55%

Nespoutaný Django (2012)

Tohle je přesně ten typ filmu, který očekáváme, když jdeme na ,,Tarantinovku“. Byl jsem moc zvědavý na guláš Tarantino & western, který mě nezklamal, ba naopak byl jsem nadšený! Tímto filmem si QT upevnil a potvrdil pozici mezi nejuznávanějšími režiséry naší planety. Na Quentina bylo krve ve filmu přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně… 80%

Forrest Gump (1994)

Žádný jiný film ve mně nedokáže vyvolat, i po tolika zhlédnutí, tak mnoho emocí jako Forrest Gump! Víc co bych tu o tomhle skvělém filmu vyjádřil, už tady někdo jistě napsal předemnou. 95%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Seriál měl zde na čsfd vždy dobré hodnocení, neváhal jsem tedy a řekl si, že zkusím minimálně dva díly. Zlom mého prvního dojmu nastal při scéně příjezdu krále na Zimohrad. Noblesa s doprovodem majestátné hudby, se kterou tuto scénu režisér natočil, mě přesvědčila, abych zhlédl seriál celý. Nelitoval jsem a byl jsem nadšený a netrpělivý do začátku dalšího dílu… Jistým klenotem seriálu jsou nečekané zvraty a konce. 89%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

,,Naděje umírá poslední!“ Davis zachránil naději odsouzeného, který již byl na krajíčku k cestě na elektrické křeslo. Ukázka toho, jak je důležité ve správný moment projevit svůj charakter a postavit se za pravdu, i kdyby celé stádo bylo proti vám. 93%

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino tímto filmem opět potvrdil to, že je mistrem dialogů a opravdu s citem načasované a skvěle zapadající gradace. Dále divák musí ocenit, jak jeho představou o průběhu války, dokázal skloubit moderní hudbu s roky války, i když jsem nad tím během prvního zhlédnutí filmu velmi pochyboval a přišlo mi to nepřirozené. 84% + 4% za scénu z baru, která nemá chybu! 88%

Pupendo (2003)

Komunismus: jste všichni hajzli, svině, zloději a zrádci! Se Sovětským svazem přišla bída na zem! Co dodat? Bravo Honzovi Hřebejkovi! 83%

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Lidi se doma nudí, tak prostě sledují stereotypní seriál jako OVRZ. Jaká tragédie, že existuje tolik skvělých filmů, tolik skvělých seriálů a ono má smysl pro Novu vysílat takový kýč. Něco jiného je Ulice, která dává před zprávy, ale hlavní vysílací čas pro takovou břečku? Nie radšej knihu… ODPAD!