Rozervaná objetí (2009)

Parádní spletenec vzpomínek, tvořící úžasnou zápletku. Jakoby při rozmotávání někdo ztratil trpělivost a předčasně ho ustřihl. Chybí tomu konec.

Počátek (2010)

Amerika hledá originalitu a nové formy. Trochu méně famósnosti, ale to bych chtěla moc....Jo docela dobrý nápad!

Ukrutně šťastni (2008)

seversky zvláštní, mrazivé a hlavně nepředvídatelné

Válečný kůň (2011)

Vím,že je to Spielbergovská bublina, ale jelikož ve mě něco z tohodle filmu po půl roce zůstalo, asi ta žvýkačka nebyla tak špatná. Totiž minimálně jde o pěkné zobrazení krátkého úseku cesty jednoho koně. Shodou okolností žil zrovna v době války, a pravda, trochu nadpřirozeným způsobem uniknul všem nástrahám....Každopádně nápad dobrý! Šlo to určitě udělat o malinko lépe. Ale jelikož já sama bych to neuměla :-), dávám 75%.

Pan Nikdo (2009)

Nářez. Určitě se na snímek podívám ještě jednou, abych se přesvědčila, že do sebe zapadají veškeré maličkosti. Film se detajlu velmi věnuje, předpokládám proto, že by mělo všechno do poslední scénky sedět. Já osobně se znažím nezamýšlet nad možnými eventualitami svého života, jelikož je to strašně depresivní. Člověk musí přijmout své rozhodnutí a hrát s kartami, které mu byly osudem dány. Nicméně jako nápad (určitě ne originální) je to dobře propracované!

Signál (2012)

Asi nemám podle místního hodnocení úroveň, protože já se příjemně bavila. Nevím o žádném filmu, odkud by byl nápad ukraden, takže jistou originalitou to ohodnotit mohu, herecké výkony byly minimálně slušné, vtipů já tam pár našla (kdo hledá najde). Kdyby to natočili švédi nebo norové (protože takovéhle ptákovinky oni v podstatě dělají), všichni by se tady rozplývali. Jo intelektuálové to mají těžké, jen tak něco se jím líbit nemůže.

Grace už není (2007)

Velmi citlivě zpracovaná smutná rodinná story ve formě roadmovie.

Banánové rybičky (1999) (pořad)

Každá show jednoho dne vyprchá, ale přiznávám se bez mučení, že jsem na Banánové rybičky koukala každý týden. časem mi Pawlovská přišla čím dál divnější.

Drive (2011)

První desetiminutová jízda nasadila laďku hodně vysoko, samotný příběh ji však neobstál. Nicméně kamera, obrazy, herecké výkony, hudba a zvuky super. Mezi hlavními hrdiny to jiskřilo a oba byli opravdu rozkošní, což celou drsňárnu zjemňovalo.Gosling je prostě frajer. A ta jeho budna!

Ať vejde ten pravý (2008)

Po pravdě, první půlku jsem se chvílemi téměř nudila. Ale když pomyslím na vypracované detaily, je z toho moc pěkný film.