tazkykamen

tazkykamen

okres Poprad

<< předchozí 1 2 3 4
    • 26.11.2019  22:02

Tak Lene Nystrom aka Barbie Girl nakoniec hrala "pricinu" zla v tomto bizardnom manipulativnom galimatiasi obalenom v Bergmanskom copyrighte, ale na svoje si pridu aj Tarantinovci. Film je ciernobiely, tak som si ho pustill bez zvuku a svete div sa takmer dokonca perfektne fungoval ako nemy film. Cize principy stare desiatky rokov sa v pohode vyuzivaju aj v sucasnej europskej independent.

• 1.11.2019  19:11

Tak zabavny napad a oni z toho urobia Americku rozpravku o hlupom Janovi a krasnej princeznej a neodpustili si ani polopatisticky scenar, asi aby aj burani pochopili. 1.5

• 1.11.2019  18:50

S koristou sa je treba stotoznit, alebo musi aspon zaujat, kdezto tuna mi bolo hned od zaciatku sumafuk, co sa udeje s vrcholne nesympatickou ustrednou dvojicou. Foree je sice v poho, ale viac bojuje proti divnym posukom (z jeho pohladu) , nez o svoj zivot ( z mojho pohladu), no a zvysna dvojka holiek z uvodu posobi ako zatulana z nejakeho ineho dielu. Ale ok, franchise znacky stoji hlavne na lovcoch a tu je pes zakopany .Aragorn a spol. vyzeraju proste az prilis "coolovo" , aby fungovali ako tá spravna banda vidlackych humusakov. Tym padom vsetko co sa tu deje je samoucelne, naviac ,ked samotny film sa nevie rozhodnut, ci je legitimnym pokracovanim, alebo remakom. 0.5

• 29.10.2019  22:27
    Sestra (2018)

The Nun je vizuálne precízne fantasy, temnejšia obdoba Spielbergovsko - Lucasových dobrodružných príbehov, kde romantická rozprávkovosť naštastie nahradila katolícku agitku, tak typickú pre vymetacie filmy.

• 11.10.2019  23:13
    Donekonečna (2017)

Je to spojené s https://www.csfd.cz/film/325140-resolution/ a viac o sluckach nepoviem. https://www.thisisbarry.com/film/the-endless-2017-explained-connection-to-resolution-2012/ https://taylorholmes.com/2018/07/07/six-possible-theories-to-explain-the-movie-the-endless-to-you/ Tuzba mladsieho brata po navrate k byvalemu zivotu v kulte ako k niecomu daleko kvalitnejsiemu nez sucasna mizeria na okraji spolocnosti, ktoru zazivaju s bratom ma jeden problem, kult davno spachal masovu samovrazdu a existuje uz iba v slucke. Mladsi brat, ale po nom stale tuzi ako po niecom zmysluplnom, neuvedomujuc si , ze od toho realneho v skutocnosti uteka.

• 9.10.2019  22:01
    Husk (2011)

Husk je taka bezducha zanrovka, ze neviem, co by som o nej mal napisat a kedze evidentne nema nejake vyssie ambicie, ani co by som jej vytkol. Atmosfericke casti tu su , kamera ok a postava ktoru som tipoval na poslednu prezivsiu zařve ako prva, takze aj prekvapko. Najviac ma ale zaujal C.J. Thomason ktory mi tak nenormalne pripominal Pavla Dobrovskeho , ze som mu musel az do konca drzať palce a skoro to dal ! 1+

• 9.10.2019  00:49
    Anti Matter (2016)

Mam rad casove slucky a casove paradoxy.Fakt ich zerem a kedze filmov s nimi je ako safranu, na kazdy este nevideny sa tesim ako male decko.V tomto pripade to nebolo inak. Pribeh sa sice dost pomaly rozbiehal a rozbiehal no „o to vacsi chaos z toho bude potom, co sa Ana zahra na pokusnu opicu", vravel som si a veruze bol, ibaze uplne iny ako som ocakaval.Pan reziser sa totiz rozhodol, ze by mozno aj mohol natocit nieco o dvojnikoch v case, ale radsej nam namiesto toho povie nieco o ludskej dusi a aby to bolo uplne coolove tak nam to povie pomocou kvantovej fyziky, cervich dier a nejakej tej gycovej sentimentality, ved neska sa uz o dusi diskutuje len takto, vsakze. Aby som to teda skratil utrel som hubu a s lutostou pocital sceny s nadejnymi, nenaplnenymi casovymi zakrutami, co mi reiza skodoradostne predhadzoval. Viete ja, mam rad casove slucky a casove paradoxy. https://www.thisisbarry.com/film/worm-anti-matter-2017-movie-plot-ending-explained/ 1+

• 8.10.2019  14:15

Tak trochu predchodca -https://www.csfd.cz/film/14965-momo/, mozno aj s rovnakym posolstvom, ale drsnejší a reznutý clivou tmavou jeseňou. 2+

• 7.10.2019  14:06
    Bůh masakru (2011)

Francuzsky hruškojablkovy kolac vrhnuty na artove publikacie mi kazila iba nepresvedcivo opita Kate Winslet a vlastne cela ta ozranska pasáž.

• 6.10.2019  03:51
    Emergo (2011)

Spoiler !! - "psychiatrická" variacia posadnutosti je o nieco lepsia ako ta "vedecká"(https://www.csfd.cz/film/372113-inkarnace/),ale horsia ako symbolická(https://www.csfd.cz/film/386015-grace/).Foter a stavnata pubertacka podávajú slusne vykony, ale zbytocne sentimentalne repliky ich tahajú do afektu.Scenar je dost slaby a nejasny, ale ako found footage ma to vyrazne nesklamalo.Najlepsia hlaska : ,,Neprestavaj točit!!" :)) 1+

• 5.10.2019  17:27
    Mo Lun (2016)

Co sa stane ak priemerne anime prerobime cez kopirak na film ? Dostaneme dokaz, ze postupy, ktore funguju v kreslenom filme nefunguju v hranom celoveceraku a nie je podstatne, ze v tomto pripade ide o televizne becko. Aspon, ze to ma pekny antispoiler plagat ( ten s kotvou ).

• 30.9.2019  14:30
    Slunovrat (2019)

Od Hostela uz ubehol nejaky ten cas a tak si americky reziser povedal, ze je nacase, zasa raz ukazat nejaku europsku krajinu ako brloh psychopatov, kanibalov a krvismilnikov. Silno sa inspiroval Cageovym nepodarenym The Wicker Manom(2006) a co sa inteligencie scenara týka podarilo sa mu dosiahnut jeho uroven aj ked zlocinecka hippykomunita neposobi az tak smiesne a to hlavne vdaka podarenym drogovym scenam, ktore tvoria podstatnu cast rozpravania, zamerne hovorim rozpravania a nie atmosfery, lebo tento film ziadnu nema. Vazne. Samotny pribeh je neskutocne imbecilne jednoduchy, ale je dobre ukryty na komercne pomery v netradicnom vizuale.Samozrejme vsetko su to postupy, ktore bezne pouziva normalna kinematografia, ale pre ludi odchovanych dnesnym Hollywoodom je to uzasne objavne psycho. Skoda, ze reziser nedotiahol do konca zaujimavu pointu a sice, ze to chúďa po nervovom zruteni Dania, pekne zahrana Florence "spulim ustocka" Pughovou je pravdepodobne jedina normalna osoba vo filme. 147 min verzia

• 26.9.2019  18:51
    Kořist (2019)

Suboje hlavnej hrdinky s digitalnymi aligatormi vyzeraju ako z nejakej Lara Croft hry. Noha v aligatorovej papuli a nic, ruka v papuli a tiez nic, uz som len cakal kedy tam bude mat aj hlavu, ale myslim, ze aj to by dala. U fotrika plati to samé. Vedlajsie postavy si to naopak odniesli aj za hlavnych hrdinov, ktori zjavne cheatovali. V ramci žánru spracovaniu asi nie je vela co vytknut, ale ani vyzdvihnut. Najviac sa mi pacilo uvodnych par minut priblizne po scenu vybitia okna kmenom stromu. V scene ozivovania otca, ktora mala byt asi jednym z vrcholov som o film stratil uplne zaujem a zacal som pisat tento coment. Inac nic proti Kaye. Myslim, ze nejake veci s nou si este pozriem.

• 20.9.2019  14:48
    The Furies (2019)

Amaterska subzanrovka kvalitou podobna Wrong Turn serii z ktorej trocha vycnieva len kamera a snazive, nechcene zabavne ochotnicke dievcata

• 14.9.2019  19:22

Kusok radiaci sa k tym nepodarenym vymetacim zalezitostiam. Bez akehokolvek normalneho odkazu ci zaujimavej scenaristickej myslienky. Najviac mi pripominal bohuzial nie kvalitou The Last Exorcism. Hrdina - krasny ochotnicky vykon. Statocna doktorka v zavere zjavujuca sa ako duch za chrbtom zlotrileho knaza, statocna policia zjavujuca sa ako duch za chrbtami trojice hrdinov. Sarah Lind celá Petra Vlhová )

• 28.8.2019  12:53
    Tlumočnice (2005)

Na pocudovanie az primitivne priehladny antiHitchcockovsky politicky thriller. Mysteriozny v popise by som nahradil romantickym.

• 25.8.2019  16:52

Pomo nema pravdu https://www.reddit.com/r/MovieDetails/comments/6l7sjv/in_devils_pass_the_creatures_that_attack_the_crew/ https://www.youtube.com/watch?v=3pd1neW28YM

• 10.8.2019  03:13
    Tiché místo (2018)

Hned od zaciatku je ubohy divak vydaný do spárov jednej totalne hnusnej rodiny a ani sebabizardnejsie digi monstrum ho z jej pazúrov nedokaze vyslobodit https://thecomeback.com/pop-culture/quiet-place-once-considered-cloverfield-movie-writers.html

• 28.7.2019  11:04

Instantny horor v prasku so vsetkymi kladmi aj zapormi co k tomu patria, teda praktický k rychlemu utiseniu strasidelneho hladu, bez potreby vynalozeneho usilia sustredit sa, no s absenciou jedinecnej chuti a domacej vyzivnej kvality.

• 24.7.2019  22:55

Gycovity pribehovy vykastrovanec s neskutocne imbecilnym dejovym zauzlovanim a hlavnou hrdinkou, ktorej zabudli povedat , ze sa uz ide naostro , az som si hovoril to musi byt nejaky rezisersky zamer a cele sa to prehupne do nejakeho absurdneho nezavislaka, no neprehuplo. Je sice fajn, ze cely film sa odohrava v noci a v peknych kulisach starozitneho domu, ale dokonale sterilna kamera dokaze zahlusit aj tento z mala kladov. Dalsimi su Englund a Lin Shaye, ktori sa pri tejto blbosti museli asi dobre bavit . https://darkhorrortales.blogspot.com/2018/03/the-midnight-man-my-take-on-movie-with.html

• 22.7.2019  19:22

Prvy problem filmu je v tom, ze linia surodeneckeho vztahu pôsobi totalne nedoveryhodne. Druhy problem je nulova orginalita. Scenar taží nielen z orginalu, ale aj z inych pocinov, co vytvara uplny gulas v ktorom sa pribeh straca. Potencial vykradnutych napadov naviac nie je ani zdaleka vyuzity. No a treti problem je herecke obsadenie, ktore je naozaj tragicke. Ku koncu sa sice objasni, preco Mike z prveho dielu stál v kúte ( ak som to teda spravne pochopil ), zvukovy strih je v poriadku a Callie Hernandez dokaze pekne vzlykat na kameru, ale to je asi tak vsetko.

• 1.7.2019  01:28

Urcite sa nejedna o nejaku serioznu ponornu studiu do gebene serioveho psychosa. Skôr taky predchodca Roba Zombieho. A ten nazov je nepresny ,lebo oni su dvaja. Dokonca by som povedal , ze Towles ma viacej miesta na predvadzanie sa a Rooker je len taky nervozny nepristupny pozorujuci.Snimanie vrazd bolo ponate naozaj orginalne - takmer ziadne neuvidite ) Len zabery na mrtve zenske tela a neprijemne zvuky.Vynimku tvoria dve chlapske bitky ,ale pri nich sa jedna o zabitie, nie vrazdy. Samozrejme film obsahuje aj kopec ineho nasila. Cynicky zaver uisti v tom , ze slovo portret by malo byt nahradene slovom maska.

• 1.6.2019  10:57
    Constantine (2005)

S vynimkou Tildy to neberem, Reeves mal ist hrat radsej Maxa Payna namiesto toho trubiroha Wahlberga ,ktory sa priznal ,ze nema ziaden pozitivny vztah k predlohe ,ale zvysok ansamblu prast jak uhod. Konecne som pochopil odkial moderni okultisticki debilkovia beru svoju filozofiu,ked som pocul hlavnu postavu ako hovori o bohu ako o chlapcovi ,ktory pozoruje mravenisko a krati si cas stavkami s Luom .Keby aspon scenaristi mali odvahu dotiahnut to do konca ,ale ne, muselo prist aj na obetovanie a bozi zasah aby aj katolici boli spokojni a nepalili devedecka na ulici pred kamerami.Mohli to zachranit este triky ,ale za prve ich bolo malo (tych dobrych myslim ) a za druhe Reeves v pekle klusajuci na stacionari pred zelenym ci modrym pozadim, ma fakt dostal.

• 29.5.2019  10:37

Uz to tu raz bolo a o dost zabavnejsie https://www.csfd.cz/film/362346-co-delame-v-temnotach/ Takze o orginalite sa vela hovorit neda. Naviac pribeh zlyhava v zakladnej myslienke - pozvem si do domacnosti telku ,aby som dokazal svoju mierumilovnost, a to aj napriek tomu, ze mi pod strechou ziju dve neriadene strely ( musim pochvalit Keegana za najlepsi vykon zo zucastnenych) a aby to nestacilo tak stari pozvu cely stab na ritualnu vrazdu WTF bez toho, aby sa akokolvek uistili ,ze nemaju pri sebe kamery.Samozrejme vo vysledku to prinasa kopu samoucelnych nudnych scen.Nehovoriac o tom, ze zenske osadenstvo Hinson a lesbo sestry su takmer nevyuzite.

• 10.5.2019  13:34

Najprv pozitivum p.klad. Audio Gibsona a Penna je skvostné 1. p.nádherné 12 p.vynikajúce. Kedze je to jedine + ktore som nasiel, na rade su negativa p.tiene 2,zápory 1. Murray a Minor naozaj existovali .Ak si o nich nieco najdete, zistite ako dokaze byt Hollywood - zavádzajúci ktorý úmyselne skresľuje,klame • lživý • skresľujúci .Film ako taky nicim neprekvapi, pretoze ide vo vychodenych kolajach prefabrikovaneho p. polovyrobok vzoru na konci az nechutne• nevkusný • negustiózny (svedčiaci o nedostatku vkusu): negustiózny výzor; • nesympatický • gycoviteho. https://www.slashfilm.com/new-the-professor-and-the-madman-trailer/

• 10.5.2019  12:35
    Curve (2015)

Nie prilis vydareny (roadkiller vs lonely woman) thriller, hlavne co sa proporcie tyka. Zabijakovy je dané malo miesta a mimo kameru sa odohrava aj jeho subezne vystrajanie na blizkej farme. Pasaze s babou naproti tomu dejovo preslapuju na mieste, respektive ustia do slepej ulicky vid. odkaz sestre, zabijakova fotka z detstva ? Nakoniec sa vzdy objavi ujo scenarista s kuzelnou palickou a vsetko vyriesi tym najmenej pravdepodobnym ci logickym sposobom.

• 2.5.2019  12:37

Pekna kamera, priemerne divadelne vsuvky, nadpriemerny thriller,ale vynimocny len reziserovym rukopisom, scenar je ku koncu banalne priehladny.

• 22.4.2019  19:18
    Skrýš (2010)

Bigotny predchodca Lifechangera s este odpudivejsim myslienkovym odkazom ako https://www.csfd.cz/film/194885-v-moci-dabla/

• 12.3.2019  14:47

Odporný prízrak, ktorému v pätách kráčajú smrť a šialenstvo, ľuďom nevie odolať.

• 29.1.2019  22:47
    Lifechanger (2018)

Ked som to spravne pochopil, je to o chlapikovy ,ktory nemoze zit svoj normalny zivot, lebo trpi zvlastnou "chorobou" prejavujucou sa v dôsledku tak, ze si musi brať druhych ludi a to doslovne, alebo je to nejaky mimozemsky seriovy vrah( zdravim Cronenberga ), to je druha moznost. Napad zajiste dobry ,vysledek neni dobry a to hlavne vdaka uplne zabitemu tuctovemu spracovaniu.

<< předchozí 1 2 3 4