Apocalypto (2006)

Absolutně surové, dechberoucí, místy nechutně detailní. Jedinou scénu bych vytknul, ale ta se lépe stejně udělat nedá, je když se jaguár zakousne jednomu indošovi do obličeje. Jaguár je vyloženě umělý, nebýt rychlého střihu, byl by to trapas. Scéna kdyby byla ještě rychleji stříhaná a kamera rychlejší, zamaskovalo by to vše. Ale jinak, film jsem dokoukal před 10 minutama a furt se ještě trochu třesu, druhá polovna prostě nedá nervům odpočinout. Bravo pane Gibsone.

Blázinec na koleji 2 (2006)

ve své zběsilosti a neuspořádání, levných vtípků a tak, musím dám plný počet ...... blbé, až vás to chytí :)

Cvokař (2006)

No, nemůžu říct, že je film špatný, ale rozhodně není perfektní. vlastně jsem teď smazal odstavec svého komentáře, pač doopravdy nevím, co mám o filmu napsat. Určitě to je film o lásce, o smutném chlapíkovi, který se prostě snaží jen nebýt sám, ikdyž nevědomky dělá vše, aby byl. Asi bych mu měl dát 3,5 hvězdičky. Čtyři hvězdy je moc a bylo to lepší, než abych tomu musel dát tři (průměr)

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Eastwood, když posadil proti sobě dva sníky, které de facto jsou snímek jeden, udělal něco, co se u válečných filmů zase tolik nevidí. Ve vlajkách našich otců vidíte, jak to ti ameřičtí kluci měli těžké a fandíte jim. Z pohledů vojáků Iwo Jimy vidíte, že vlastně amíci jsou ti, kdo dělají ten bordel. Jsem trousek za polovinou Iwo Jimy a jediné co mnou cloumá je absolutní empatie války. Po obou filmech uvědomíte, jak je to válčení zbytečné. Stávám se v tuto chvíli ještě větším pacifistou :(

Gang v útoku (2006)

Nic nového pod sluncem, ale aspoň udělané dobře. The Rock je fakt slušnej herec. Od začátku teda bylo jasný, jak to dopadne a já jsem tušil konec takový, jaký se stal. Ale i tak. Je to film, který si nebudete tlouct o hlavu, že jste si to půjčili. Docela tomu i přidá to, že víte o scénáři podle pravdivé události.

Happy Feet (2006)

výborný příběh jako stvořený pro děti 5+ ...... Nicole Kidman zpívá tak, že mi běhá mráz po zádech ...... pro starší je to oddychovka 3-4 hvězdičky

Iluzionista (2006)

krásně kouzelnický film. Sice jsem věděl už na začátku, že všechno co uvidím bude na konci úplně jinak, nadšenej sjem byl. Nějak si nemůžu pomoci, ale ten Norton prostě hrát umí, připadá mi, že to má hodně v sobě. Asi bych nemohl filmu vyčíst nic, snad jen až přehnaně dokonalá kouzla, kde si říkáte, být tam, tak doopravdy nevěříte vlastním očím

Jako malé děti (2006)

nebudu to složitě komentoval, ale film právě skončil a já si říkám, DOCELA SÍLA

Let číslo 93 (2006)

Film (nebo lépe zfilmovaný dokument), při kterém tečou slzy i hodně velkým otrlců. Dávám pět hvězd, které se rovnají 100%, ne 90%. Místy jsem se ani sám neudržel před pláčem. Herecké výkony všech bez vyjímky byli výborné. Ani si nedokážu představit, jak na toto reagují lidé, kteří v Letu 93 ztratili příbuzného.

Princ a já 2 (2006) odpad!

trapné, ubohé, předvídatelné od začátku do konce ....... nejdřív jsem si myslel, že dám hvězdičku za natáčení v Příbrami, kde bydlim, ale konec filmu mě utvrdil, že si to nezaslouží nic