Zámek hrůzy (1999)

Viděl jsem tenhle film na německé stanici, tudíž jsem mu vlastně nerozuměl. Přesto jsem se bavil na výbornou. Nejsem zrovna fanoušek vyšponovaných hororů, spíš anglické školy, a jako takový jsem se vážně slušně bál. Lily Taylor je navíc moc dobrá paní. Přes všechny ty efekty je to horror drobností. Vždyť mně jedna uražená hlava docela stačí.

Čtyři pokoje (1995)

Tohoto filmu se musím hodně zastat. Jistě, Rodriguezova část je nejlepší, jistě, Tarantino je mírně podprůměrně svůj. Ale hned první povídka je také vynikajcí - ta směska čarodějnic je kouzelná. "Hypísácká" Lili Taylor je pak přímo neodolatelná. Celek je díky Rothovi kompaktní. Filmařská lahůdka.

Ukradené Vánoce (1993)

Ten film je tak nekomplikovaně dobrý, že je to až hřích. Nádherná prácička.

Tisícročná včela (1983)

Nevím proč to tak cítím, ale Tisícročná včela je z mého pohledu asi jejlepší film, jaký jsem viděl. Jestliže to, co máte rádi, je vžití se do lidských osudů v celé jejich kráse a krutosti, jestli máte rádi lidi a máte rádi city, tohle se vám bude muset líbit. Dokonalé je vše. Herci, příběh, proud děje, stylizace. Závěrečná scéna, ve které jde Štefan Kvietik do tunelu vyhodit do povětří vojenský vlak, blouzní a zdá se mu, že ze ním pochodují všichni, co znal, živí i mrtví, je víc než jen kus celuoidu. Je to dokonalý obtisk sociálního cítění a cítění vůbec. Tohle je biják. Ačkoli chápu, že pro zemi a dobu vzniku to tak mnoho lidí necítí.