• Krátkometrážní
  • Fantasy

L'Auberge ensorcelée (1897)

Premýšľam, prečo si tu ľudia myslia, že toto krátke video pôsobilo mrazivo a spôsobovalo bezsenné noci dobovým návštevníkom. Groteska bola predsa žánrom na dennom poriadku v počiatkoch filmu a určite sa na tom aj doboví diváci skôr smiali ako by sa báli.

Lyon, place Bellecour (1895)

Na takéto "obyčajné" dobové zábery mesta by som sa dokázala pozerať hodiny..

Naše zoo (2014) (seriál)

Môže taký fanatik do zoo ako ja byť objektívny? Že nie? No a čo. Mňa to proste bavilo.

Návraty (1987)

Veľmi obyčajný a priemerný film o matke a dospievajúcej dcére, o problémoch medzi rodičmi a deťmi, o medzigeneračných vzťahoch a dospievaní.. nebolo by to až tak zlé, je to však brutálne dlhé a tým pádom miestami strašne nudné.

Notre-Dame de Paris (1999) (TV film)

Krásny prípad toho, o čom je muzikál a že v jednoduchosti je krása. V tomto muzikáli totiž nejde o kostými (prezliekajú sa len občas, aj to len tanečníci a ide skôr o vyzliekanie) ani o scénu (tá sa tiež mení len veľmi minimálne), ale o hudbu a o hranie. Keby som mala vymenovať všetky piesne, ktoré si po vypočutí hmkám, boli by to hádam všetky hlavné. Hudba je chytľavá a príjemná a spev všetkých hrdinov špičkový. Toto je muzikál, ktorý ani keď nevidíte a len ho počúvate dodá presne ten istý fíling a zimomriavky a neomrzí ani na niekoľké pozretie/počutie.

Osvětim - Katarína Grünsteinová vzpomíná... (2005) (TV film)

Čo, pre Pána, vedie niekoho k tomu, dať k tak silnému príbehu a odvážnemu rozpovedaniu tak debilnú a nedôstojnú pieseň? Ešte prežijem tie vytreté odpoveď dospelých aj študentov, dobre.. hovoríme o nedostatočnom vzdelávaním v tejto oblasti. Ale ako môže film začínať aj končiť takouto skladbou? Vie pani Katarína, že to takto spracovali? Veľmi nedôstojné a neskutočne znižuje kvalitu dokumentu a hodnovernosť režisérovych schopností (ľudských aj profesionálnych). Škoda.

Return of Lifeboat (1897)

To zaujímavé na tomto filme je, že už nevidíme, len jednu krátku statickú scénu, ale autor sa snaží o viacero záberov aj s iných uhlov. A to je, podľa mňa, prokrok.

Rip Leaving Sleepy Hollow (1896)

Príde mi to taká jedna useknutá scénka, z ktorej má človek akú-takú predstavu, čo za postavy v nej sú, ale ani šajnu o tom, čo tam stvárajú (lepšie povedané by stvárali, keby ich neusekli).