Hercules v podsvětí (1994) (TV film)

Prakticky každá jednotlivost je špatná, ale jako celek veselý a dívatelný film; táta proutník, mladej levoboček sice vzorný otec rodiny, ale s velikou slabostí k zachraňování mladých blond žen.

Hitlerův kruh zla (2017) (seriál)

Dokument o Hitlerovi se stal jako žánr svébytným pilířem TV zábavy a my, jeho fanoušci, pořád nemáme dost. Tento příspěvek je moderní, nemá možná úplně extraprvotřídní produkci, ale celkem se mi líbil. Snaží se o mírnou revizi příběhů hlavních nacistů, ale dělá to s rozmyslem a inteligentně. Soustřeďuje se důkladně na jediný aspekt nacismu: soupeření a intriky mezi hlavními nacisty v boji o vůdcovu přízeň. Tím mi přinesl plastičtější obrázek dotčených protagonistů.

Hledá se Yetti (2019)

Nemám co vytknout. Šel jsem na film nedobrovolně coby doprovod dítěte (osmileťákovi se líbil, ale ještě ho moc nechápal). Hned od první vteřiny si mě získala výtvarná i dramaturgická stylizace. Snad jen padouch nemusel tak silně ztělesňovat zlý západní patriarchát - no, ale i reakcionář to zkousne, když je balení vydařené. Kdo chce jít do kina, tak dnes ví, že úplně bez pokrokové poučovácí masírky z toho nevyvázne. Ale toto jediný důvod pro jednu hvězdu dolů.

Ho! (1968)

Zmatené, ale koukatelné. Aneb koukatelné, ale zmatené.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Jedna pohádková bitva na dvě a půl hodiny filmu (a půl hodiny reklam v kině). Z toho by neudělal dobrý film nikdo. Dle mého nejslabší díl trilogie. Už ani ty hérečky se mi nelíbily.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nechtěl bych to kratší ani rychlejší. A ta Galadriel, ach, Galadriel. Takto mají vypadat ženy v mythologii! Mají sošně stát a být obdivovány!! Nádhera.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Krása, krása, krása ... a 100% kýč. Poslední dva roky jsem byl v kině vždy jen jednou ročně před Vánoci na ten Jacksonovsko-Tolkienovský cirkus. A dokonce to (vzdáleně) připomíná jednu knihu, kterou jsem kdysi četl. Já oceňuju, že když p. Jackson do této chlapecko-chlapecké záležitosti připsal dámu, tak ji připsal a zobrazil dokonalou. Z filmu bych nedal pryč ani vteřinu. Zejména ne vteřinu s tou pěknou sl. elficou. Scény s městkými hodnostáři mohly být klidně z nějaké klasiky Monty Python.

Holka na zabití (1975)

Ten film nemá žádnou složu moc extra. Ale vždycky se na něj rád dívám.