Funny Games USA (2007)

Je to krutý film a přece není, protože člověk skoro neuvidí žádnou brutální scénu. Když se k násilí zchyluje, najednou kamera zabere jinou postavu, což je možná pro nás ještě horší, neboť začíná pracovat naše fantazie a vymyslíme si mnohem brutálnější scénu, než by ve filmu mohla být. Od začátku do konce jsme přinuceni fandit Anně a její rodině v nesmyslném boji, kde jedna nezdvořilost může znamenat smrt pro některého z členů rodiny.

Cabiriiny noci (1957)

První polovina filmu může být pro některé zdlouhavá, ale vydržte to, nebudete litovat. Posledních deset minut se vám najednou rozbuší srdce a zastaví dech, neskutečně silná scéna, po které nebudete moci usnout. Je to Felliniho mistrovské dílo.

Skvělí chlapi (2000)

Robert Downey Jr. a Tobey Maguire v roli obyčejných smrtelníků, už nejsou žádní superhrdinové, jsou stejní jako my a Michael Douglas v roli spisovatele, který nedokáže dokončit knihu, a taky je pořád v rauši. Sled nečekaných událostí, které se stanou během víkendu, je buď přinutí posunout se ve své tvorbě a životě dál, nebo naopak je uvězní na jednom místě.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Jeden z mála filmů, u kterých divák nedokáže nic s určitostí předpovědět. Děj je plný zvratů. Chvíli se smějěte, potom brečíte, nadávate, bojíte se. Děj vás vtáhne, přestáváte sledovat vaše okolí a soustředíte se jen na film. Až do titulek nespustíte oči z obrazovky, to vám garantuji.