Minimalism: A Documentary About the Important Things (2016)

Jednoduchy a velmi prijemny dokument ohladne zivotu v minimalisme. Myslienka spravne podana, cize nejde o to mat jedny trencle, ponozky a starat sa sam o seba, ale o to zamysliet sa pred kupou danej veci ci ju naozaj clovek potrebuje. Dnes ked vieme vdaka Amazon Prime dostat jednym klikom na druhy den pohodlne do ruky v podstate vsetko, kedy z Ciny cez AliExpress vieme objednat kazdu zbytocnu blbost, je fajn sa obcas zamysliet. Taktiez velmi dobre natocene, kedze to natocil a postrihal jeden clovek je to fajn na inspiraciu.

Ve znamení štíra (1964)

Berem to ze v tomto filme/klipe/videu prvy krat hrala popova hudba, ale co sa tyka nametu, strihu a celkovo... teplousi motorkari s nacistickymi vlajkami. Ok

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

4* za Ultimate Cut kde sa vysvetlili konania niektorych postav. Ani neviem ci to bolo touto verziou alebo tym ze som to videl druhy krat, ale akosi mi vsetko viac davalo zmysel oproti prvemu zhliadnutiu, z ktoreho som bol neskutocne sklamany.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Miestami mi to prislo ci nepozeram parodiu na celu tuto sagu. Este Fast Five mi prisla ako dost nabuchany blockbuster ale toto bolo nepozeratelne. Sam som napocital okolo 20 chyb vo filme a po pozreti "zaujmavosti" kde je vraj cez 40 chyb mi prinieslo len uskrn, ale nie taky velky ako ked prisli sceny s Dwaynom Johnsnom (a jeho sadrou).

Rick a Morty (2013) (seriál)

Najinteligentnejší sci-fi animák tejto súčastnosti. V podstate morbídny Back to the Future plný mind-fuckov. Je to ako Futurama, ale ešte ovela viacej prehnanejšie vo všetkých smeroch.

Muž z oceli (2013)

Konečne vidíme čo sa stane, keď Clark dostane rovnako silných súperov ako je on, na čo doplatí polovica už tak zničeného mesta. Z tohto som bol nadšený najviac, pretože väčšinou sa Superman (aj v kreslených filmoch) dosť krotí a nikdy nevidíme jeho potenciál. Na druhú stranu aj keď bola prvá polovica dramatická (Clark hlada svoje miesto vo svete) a vyjadrovalo sa to epickými dialogmi, po 1 hodine čisto hlboko morálnych rozhovorov mi to už trochu začalo liezť na nervy. Bohužial Superman nema dobrú origin-story, no tento film z neho vyťažil to najlepšie. Proste Guilty Pleasure :)