iZaak

student mimojiné

4 body

• 12.1.2008  00:00
    Já, legenda (2007)

Jeden z nejvypravnejsich komornich filmu. Prvni dve tretiny fajn, ale ten film mel skoncit po prevraceni auta. Pak nasleduje cire utrpeni zakoncene vesnickou uprostred zelenych luk s konejsive zvonicim kostelem. Hnus, velebnosti...

• 11.1.2008  11:29

Zima nám nebude, to je pravda. Pravda nepříjemná, nová ale nikoliv. Klobouk dolů za zpracování a přímočarost s jakou je podávaná, škoda jen, že podobný dokument nevznikl před deseti lety. Nebo možná dříve, v tu dobu jsem rozum bral já a s ním i tento fakt. Až teď se zjišťuje, že nestačí něco říct - je třeba do lidí natlouct tak, že se nadechnou až po závěrečných titulcích. A to se Al Goreovi - v případě, že je pro diváka tématika nová - podařilo zajistit.

• 11.1.2008  11:28

Když děcko bylo děckem, Atmosféra, intenzivní předání emoce, radost ze světa. klimbalo volně rukama, Berlín. Berlín! Vejpůl zaříznutý život pulzující na pomalu tlejících ostatcích sebe sama. z potoka chtělo řeku mít, Colombo, kafe v bistru s Bratwursty, Nick Cave, cirkus a andělé v dokonalém souznění. z řeky veletok Účel? Dokonalý citový vyprošťovák a antidepresivum. a z této louže moře.

• 11.1.2008  11:26

Zájemcům o zpestření filmového jídelníčku nelze než doporučit, po několika málo minutách vypraví Du-na Bae manžílka do prvního dne v nové práci a divák se naučí jazyku, kterým s ním bude film dalších 90 minut komunikovat: přehrávání, vtip a groteska střídající citové scény a svižně odsýpající děj. Následuje kouzelně absurdní noc proběhaná s batoletem na zádech zakončená válkou gangů a příjezdem tchýně. Úsměv na tváři zaručen.