• Thriller

Stíny v mlze (2022) (seriál)

Z celé řady kriminálek z poslední doby není tato nijak vyjímečná. Mám ale ráda dobré herectví a v tom mě seriál uspokojil. Paní Špalková,pan Plesl a pan Hanuš radost koukat.

Čerkasy (2019)

Trochu náročnější vyznat se v postavách a někdy i  v souvislostech. Přesto mě film zaujal svou otevřeností k problémům Ukrajiny. Na lodi jsou námořníci bez výcviku. Vláda Ukrajiny je v krizi. Lidé nejsou v názorech na obsazení Krymu stejného názoru. Dnešní válečné běsnění na Ukrajině mělo zřejmě dle představ Putina proběhnout stejně hladce jako obsazení Krymu ve filmu.

13 přikázání (2017) (seriál)

Některé díly mají vcelku dobrý spád , jiné poněkud tápou. Někdy  však  jsou situace těžko uvěřitelné a nepravděpodobné, Pro mě opět zajímavý náhled do života v Belgii, kterou jsem sice navštívila ,ale pouze jako turista.

Vražedné stíny (2022) (TV film)

Celkově zklamání. Druhý díl uspěchaný. Hodnocení především za herectví Ondry Vetchého, který pro někoho vypadá,že přehrává. Já si to nemyslím. Dovedu si takto vyhrocenou povahu policajta představit. Kladně hodnotím taky výkon Miroslava Donutila.

Capitani (2019) (seriál)

Náhled do života v lucemburské vesnici a zjištění,že problémy jsou v západní civilizaci totožné. Jen nevím, jestli je to uklidňující, nebo zneklidňující.

Život a doba soudce A. K. - Série 1 (2014) (série)

Bavily mě úvahy soudce v jeho hlavě. Určitě bych chtěla takového soudce v případě,že bych se někdy ocitla u soudu. Asi všichni toužíme, aby naše prohřešky posuzovali lidé s přehledem a s nadhledem. Lidé neúplatní a spravedliví, plní pochopení. Amen.

Zmizet beze stopy (2021) (seriál)

Tento seriál je zřejmě pauzou před natáčením 4. řady Faudy. Podobně drsný hlavní hrdina,který se pro změnu pohybuje v jiné lokalitě. Ale i tam si ví se vším rady. Řeší věci násilně po svém. V klidném a nenápadném průvodci se po náhlé smrti manželky probudí jeho temné já. Trochu kladných vlastností bych ocenila.

Mladý Wallander (2020) (seriál)

Trochu nemastné,neslané. Občasné nesrovnalosti ve vyšetřování.

Strašidelné léto (1988)

Opět jsme u toho jak špatné dětství formuje člověka. Málo lásky,nebo skoro žádná udělá s citlivým a postiženým člověkem k tomu nevídané věci. Ještě , že se potřeboval vypsat a zanechal nám tak literární skvosty.