Muž z oceli (2013)

Jsem velký milovník marvelovek a na Ocelového muže jsem se hodně těšila. A bohužel mne trochu zklamal. Kdyby byl trochu kratší, kdyby nebyl určen i pro 3D (fakt nemusím minutové přelety Supermana nad horami a kroužení bojovníků mezi mrakodrapy), bylo by to asi lepší. Každopádně musím ocenit nahlédnutí do srdce Kryptonu, do jeho fungování a na jeho vůdce. Navíc se hlavní hrdina polidštil mnohem více než jeho předchůdci. A taky - Cavill si na přípravě na tuto roli dal hodně záležet - nemyslíte, holky? :o)

Vedlejší účinky (2013)

Nechala jsem si hodnocení tohoto filmu pěkně uležet, abych netrpěla žádnými "vedlejšími účinky" postkinového přenosu. A 4 hvězdy jsou výsledkem. Solidní herecké výkony, emoce tečou proudem, žádný kalkul - jen dobrá filmařina. A především mne zasáhlo téma, které jsem si ve filmu ještě nevychutnala. Peníze nebo život, říká se to tak, že? Vedlejší účinky jsou nečekaně strhující a dechberoucí podívaná.

Trans (2013)

Jeden z nejlepších filmů poslední doby. Až mne to překvapilo :o) Sugestivní obrazy, dokonalá hudba, neustále překvapující děj. Ani na vteřinu jsem se nenudila, nic nebylo navíc, nic bych neměnila. Film jak má být!