denulik

okres Spišská Nová Ves

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 16.11.2018  16:10

Studená vojna pôsobí ako hudobné vystúpenie prerušované občasnými výstupmi postáv, ktoré sa správajú ako nesvojprávni mešugáči. Keď sa človek konečne začne akotak chytať na tú nemastnú-neslanú melodrámu, zase prichádza hudobné číslo, ktoré celú milostnú linku pošle do hája. Čo ale Pawlikowskemu musím uznať sú nádherné zábery zasneženého Poľska. Bol by z neho vynikajúci fotograf.

• 15.10.2018  16:51
    Condor (TV seriál) (2018)

Už Tri dni kondora boli na môj vkus poznačené časom a pozerať ten film s odstupom niekoľkých desaťročí znamenalo zmieriť sa s istou naivitou, predovšetkým v konaní postáv. Som rada, že seriál nie je retro a tvorcovia sa pokúsili o update pre 21. storočie, ale istá miera naivity ostala. A s postupom série sa na ňu nabaľovalo stále viac klišé a nelogickostí, takže koniec už bol viac-menej na smiech, napätie sa vytratilo niekde v druhom dieli.

• 23.5.2018  15:35
    Odnikud (2017)

Škoda, že takému výnimočnému hereckému výkonu podkopáva nohy nedorobený scenár plný klišé.

• 3.2.2018  14:26
    Hadí doupě (2017)

Akurát vhodné na nedeľné popoludnie, keď sa prejete Poirota. Z toho príbehu sa rozhodne dalo vytĺcť viac, takto zaujala hlavne výprava.

• 27.1.2018  16:06
    Pokoj (2003)

Vidieť to po pohári (alebo skôr fľaške) červeného, asi idem do kolien a bránica by ma bolela aspoň týždeň, ale nasucho som len neveriacky a nechápavo krútila hlavou nad tým, ako môže niekto zo seba vypotiť takúto chobotinu.

• 13.1.2018  16:24

Gary Oldman JE Winstron Churchill, ale na dobrý film to jednoducho nestačí.

• 13.1.2018  16:21
    Silnější (2017)

Konečne jeden "hrdinský" film, ktorému nechýba podstatná vec- odvaha ukázať realitu namiesto patetických ideí o sile ľudského ducha a milujúcej rodiny. Rodina, ktorej buranstvo a primitivizmus môžu byť horšie ako bombové peklo, hrdina padajúci každú chvíľu na hubu (obrazne aj doslovne) a netušiaci, čo si sebou a so životom počne, depresia, hnev a pochybnosti človeka zahnaného do pozície supermana, ktorý nedovolil teroristom vyhrať. Je odvážne zvrhnúť hrdinu z piedestálu a ukázať ho aj so všetkými negatívnymi vlastnosťami (pretože amputované nohy z vás Matku Terezu neurobia a sebaľútosť je sviňa). Myslím, že Jeff by svoje postavenie bostonskej superstar v okamihu vymenil za dve zdravé nohy a Stronger to povedal na plné pľúca. A to si zaslúži pochvalu.

• 22.12.2017  18:16
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Absolútne súhlasím s komentárom J*A*S*M. Len by som sa zbytočne opakovala, hovorí mi z duše.

• 6.12.2017  18:00
    Uteč (2017)

Get out mi svojím poňatím pripomínal Skeleton Key. Len v druhom menovanom filme lepšie fungovala pointa, tu mi to rozuzlenie prišlo ako prituhá fantazmagória. Škoda, lebo ten úvod bol mrazivý.

• 19.11.2017  14:38

Lady Gaga, výnimočný talent redukovaný na tovar určený na jednorazovú spotrebu. Miestami vykukuje to obyčajné dievča, ktoré sa nechalo zomlieť v mlynčeku showbiznisu, ktorý vypľul trosku plnú depresií, úzkosti a vynechávajúcich končatín.

• 16.11.2017  17:48
    Una (2016)

Una ma irituje. Mala by sa rozhodnúť, či je zneužívaná a zakomplexovaná obeť alebo ohrdnutá milenka na výprave za pomstou. lebo ak každých päť minút tieto polohy strieda, mám chuť ju kopnúť do kolena, aby ju tá hystéria prešla.

• 29.10.2017  14:28

Príliš divadelné prehrávanie, ktoré pred kamerou postráda väčšiu prirodzenosť.

• 7.10.2017  20:22

Je vidieť, že Ed je veľký profík a kompletný music freak. Ja som si tu koláž z koncertov užila, ale ocenila by som, keby to bolo dlhšie a mali sme možnosť vidieť a hlavne počuť viac z jeho umenia.

• 7.10.2017  20:17

Take your canvas bags to the supermarket !!! FOREVER

• 23.9.2017  14:13

Celkom slušný námet, ktorý by som si s väčším nadšením pozrela, ak by sa ho chopili zruční filmári. A to sa nestalo. Herci sú hrozne nesympatickí (úplne všetci, a to je už čo povedať) a príbeh sa plazí odnikiaľ nikam. Ten film sa tak veľmi snaží vyzerať moderne, a tak veľmi mu to nevychádza. Vidieť to 20 rokov dozadu na VHS, nebolo by to také sklamanie.

• 17.9.2017  14:18
    Fitzcarraldo (1982)

Tomu sa hovorí láska k opere. Sama seba sa pýtam, či by dnes nejaký milovník rapu a hip-hopu kvôli 50Centom lode cez hory prenášal.

• 10.9.2017  14:57

Perfektný príbeh, dokonalý román, dobrý film.

• 21.8.2017  15:39

Chlapík, ktorý rád tlčie väzňov a klon Rogera Federera sa hodinu a pol naháňajú za vrahom bezdomovcov v Bombaji. No neviem, či by som sa niekedy chcela dostať do indickej basy, vyzerá to tam na rovnaký bordel ako u nás na Vilčúrni koncom mesiaca cez bašável a tomu zodpovedá aj štýl vyšetrovania.

• 6.7.2017  16:48

Tak toto sa nepodarilo. A poriadne. Scenár pripomína snahu spomaleného indivídua dopracovať sa ku koncu slohovej práce na tému: "Príbeh, ktorý vás posadí na zadok". Vari nestačí napchať do filmu všetky možné "psychopatické" postavičky zzo všetkých komiksov aké som kedy čítal? Nuž, nie. Bola to riadna nuda od začiatku do konca, finále na úrovni materskej školy, o základnej logike konania postáv nemôže byť ani reči a "vtipné" hlášky o humor ani nezavadili. Celé zle a ani Margot a soundtrack to nevytiahnu z biedy. Zlatý Marvel.

• 3.7.2017  16:01
    Imperium (2016)

Chcelo by to byť Skrytou identitou pre 21. storočie, ale na to je Radcliffe superhustý a istý si sám sebou, jeho vedúca super cool baba, ktorá aj z totálnej počítačovej krysy vytrénuje agenta 007, náckovia odporní ultrahlupáci a celé je to jedno megaklišé. Aby ste mi nerozumeli zle, na nedeľný večer sa dá vybrať tisíc horších a hlúpejších filmov ako je tento, len mi vadí keď sa niečo kĺže pekne po povrchu a pritom tvári ako hlboký oceán.

• 1.7.2017  15:40
    Klan (2015)

Začnem tým, prečo sa oplatí tento film vidieť. V prvom rade je to setsakra zaujímavý motív takej normálnej rodinky: tatko predavač, mamka učiteľka a celá banda sa živí únosmi a výberom výkupného. Na tom porovnaní klasického rodinného života a zločinov najbrutálnejšieho zrna je niečo veľmi absurdného a znepokojivého. Aj vizuál je pekne retro, ako sa patrí, ale to nič nemení na tom, že film mi nijak neprirástol k srdcu a nezanechal žiadnu emocionálnu stopu. Po prvotnom zdvihnutí obočia je to ničím zapamätateľná jazda k predpokladanému cieľu. Záverečné minúty to ešte zdvihli kúsoček nad priemer, ale z mojej strany je to premrhaný potenciál.

• 1.7.2017  15:30
    Mammon (TV seriál) (2014)

Celý seriál má poctivé škandinávske melancholicko-depresívne ladenie a zaujímavých hercov, ale pomerne dosť mi vadila prekombinovanosť scenára. Napriek tomu, že som predtým videla český remake z dielne HBO a aj tento počin pozorne sledovala, miestami som sa strácala v menách, ale hlavne v motivácií jednotlivých postáv. A ten záverečný moment, keď sa objavili nájomní vrahovia so svedomím (wtf?) už som nepobrala vôbec. Prekvapivo sa mi česká verzia pozdáva viac, možno je to lokáciami, známejšími tvárami alebo momentom prekvapenia, ale nórsky Mammon ma trochu sklamal.

• 28.6.2017  17:58
    Špína (2017)

Konečne film našej proveniencie, ktorý presne vie, čo chce povedať. S jeho odkazom môžeme a nemusíme súhlasiť, ale aspoň tam ten odkaz je. Je to emočne silné, a pritom citovo nevydiera. Klobúk dole pred slečnou Nvotovou.

• 16.2.2017  16:36

Celá krajina väzením, celý národ v base zavretý na doživotie. Tie silené, narežírované úsmevy sú snáď ešte smutnejšie ako bezvýrazné tváre ľudí, ktorí sa už nevedia smiať. A načo aj? Nie je žiaden dôvod.

• 30.1.2017  17:41
    Spojenci (2016)

Šla som na vojnový film a dostala som usoplenú melodrámu.

• 30.1.2017  17:37
    Maratónec (1976)

Mala som pocit, že v strižni spojili dohromady minimálne dva filmy. Ten príbeh vlastne nedával zmysel, postavy konali nelogicky, ja vlastne netuším, prečo celý ten masaker. Úvodná scéna s dvoma zúrivými dedkami na smiech, takto nekonajú ani besní dôchodcovia v Rusku, nieto v civilizovanom svete. Hoffman a Olivier už klasicky dobrí, k zubárovi tak skoro nepáchnem, ale ako celok sklamanie zo slabého príbehu.

• 28.1.2017  13:41

Vynikajúci Al Pacino vo filme, ktorý je na môj vkus až príliš prvoplánový a agitačný. Že spravodlivosť je iba slovo vieme všetci, nemusí nám to ani režisér ani scenárista búchať o hlavu.

• 28.1.2017  13:38

Posledný kráľ alebo stredoveké majstrovstvá Nórska v zjazde mimo zjazdovky.

• 20.1.2017  18:33

Keaton rules.

• 6.1.2017  15:19
    Pasažéři (2016)

Výborný začiatok, hrozný koniec. Niekde medzi dvomi a tromi hviezdičkami. Škoda toho nápadu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7