Karolek

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 24.7.2017  21:18
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Famózní krimi, ve které je umně spojena komedie, tragédie i absurdno. Úplně nej je pro mě agent Cooper, skvělá role.

• 6.7.2017  13:53
    Maverick (1994)

Maverick je prostě frajer. Na Divokým západě platí pravidlo, že vyhrávat ve hře se nevyplácí, zvlášť když maj ostatní kolt u pasu.

• 5.7.2017  20:38
    Konkurenti (1992)

Pro tyhle "týpky" už máme z jednoho dokumentu přiléhavý označení - šmejdi. Zajímavá konverzačka.

• 30.6.2017  20:56
    Zmizelá (2014)

Jaj, fakt bych nerad dopadl jako Nick. Rosamund Pike zvládla manipulativní mrchu skvěle. A Nick zůstal chycen za pytlíka a pokud neumřel, je nešťastný dodnes.

• 27.6.2017  22:54
    Lost Highway (1997)

Povedlo se navodit temnou atmosféru, ale v honu za originalitou autor děj krapet překombinoval a nemyslím si, že by v tom měla být schovaná nějaká jeho genialita.

• 26.6.2017  22:44

Zajímavej námět, ale scénář je nacpanej trapnými klišé až k prasknutí a i s přihlédnutím k žánru je v něm hloupostí až až. Další problém mám s věčně vykuleným Nicolasem Cagem a poslední s přepálenou stopáží, protože po všech těch bojích mezi dvěma hlavními postavami je vám nakonec jedno, kdo koho zabije, hlavně aby k tomu už konečně došlo a byl konec.

• 22.6.2017  01:26
    Zmizení (2013)

Příliš uměle (jen na efekt) působící příběh s naprosto nesmyslným chováním postav. Autoři chtěj hlavně na maximum z diváků vydojit emoce, a to za každou cenu. Scénář je opravdu nekvalitní a hloupej.

• 21.6.2017  21:55
    V Bruggách (2008)

Povedlo se dobře vmíchat černej humor do skvělých dialogů.

• 21.6.2017  01:51

V tomhle filmu je k vidění jeden z nejhajzlovitějších filmových psychopatů a jeden z nejsympatičtějších filmových šerifů. Film zajímavý třeba tím, že nemá happy end a mnoho věcí zůstává otevřených stejně jako v životě. Jen jedno je jasný: tahle země není pro starý.

• 20.6.2017  22:39
    Crash (2004)

Divák odhaduje, že se postavy nějak zachovají a ony se zachovajív určitých situacích opačně. Tím chce film ukázat na problém předsudků, kdy život je komplikovanější než jednoduché rozdělení lidí na základě rasy a dobráci i svině prostupujou napříč všema rasama. Co se týče zpracování, pochvalu si zaslouží střih.

• 18.6.2017  20:05

Hezky se na film kouká, je dojemnej, ale má dost zkratkovitej a nedotaženej děj, kterej se nepouští do hloubky, nedotváří charaktery, je příliš přímočarej.

• 18.6.2017  12:30

Tomuhle říkám dokonalej film. Geniálně napsanej scénář, chytrý dialogy, plastický vykreslení charakterů postav, který ukazuje i jejich strachy, touhy a motivy. Dobráckého lupiče Sonnyho v mistrovském ztvárnění Al Pacinem si musí oblíbít každej. Ačkoli film trvá dvě hodiny, nezaznamenal jsem v něm žádný hluchý, zbytečný místo.

• 11.6.2017  22:51

V životě záleží hlavně na tom, kam směřujem, co je pro nás důležité a kým (čím) se necháme ovládnout. V tomhle jde film až na dřeň i s smírným náhledem do zákulisí. Velká pochvala za špičkový herecký výkony hlavních postav.

• 10.6.2017  22:46

Špičkovej hereckej koncert Al Pacina.

• 7.6.2017  21:42
    Fargo (1996)

Ono jde vlastně o strašně vážnou situaci, ale Coenové ji zkarikovali, co to šlo. Hlavně tím, že ukázali u každé postavy nějakou její povahovou vlastnost, zvyk nebo chování, které působí na diváka dost směšně. A nesmí se zapomenout ani na fádní, nucené a všední rozhovory, které vede tu a tam každý z nás. Při sledování si každou chvíli říkáte, jací to jsou ale troubové. A králem troubů je zde samozřejmě Jerry.

• 4.6.2017  17:27

Ten odstřelovač byl tak nechutně zvrhlej psychopat, že vedle něj se stal najednou i ten namachrovanej manažer největším sympaťákem na světě. Farrell táhne celej film a zvládá to skvěle.

• 4.6.2017  12:53
    Ti druzí (2001)

Fantastická Nicole Kidman, tíživá atmosféra, ale duchařinu fakt nemusím.

• 2.6.2017  18:42

No ty bláho, tohle byla jena z nejděsivějších hororových ženských, co jsem ve filmu viděl. Byla tak dobře zahraná (navíc dotvoření klasické vizáže psychopatky pomohla i oplácanost a vizáž Kathy Bates), že jsem už od začátku trpěl s Paulem, jehož stupňující se zoufalství bylo hmatatelné, taky skvěle zahrané. Chytře promyšlený děj, jednání posta včetně postavy děsivé manipulátorky, trýznitelky a vražedkyně. Film mě dokázal dokonale vtáhnout a to je známka, že se povedl. Takže chlapi, bacha na ctitelky číslo jedna.

• 31.5.2017  22:23
    Já, robot (2004)

Chytlavej děj, parádní akce a vymakaný efekty.

• 28.5.2017  18:18
    Planeta opic (1968)

Tenhle film je celkem trapárna. Když nehodnotím směšně působící herectví, často přihlouplé chování postav a triky (tyhle technické věci lze ale vzhledem k době vzniku pochopit), tak kromě "velké" myšlenky, že lidstvo si ničí planetu Zemi je přítomná i o hloupá snaha autora vysmát se křesťanství a vykreslit křesťany jako zpátečníky a tmáře.

• 28.5.2017  11:12

Al Pacinem dobře zahranej odpornej bezskrupulózní hajzl. Ostatně jeho častá herecká kategorie.

• 15.5.2017  19:50

Opravdu podivný.

• 9.5.2017  22:16

Tenhle díl je nehorázná slátanina.

• 8.5.2017  11:50

Povedený díl série, mnoho vtipných situací, kreativní bojové scény, propracované masky a efekty a oproti jedničce snesitelní Elizabeth a Will. Navíc jsme se dozvěděli, kdo vymyslel akvazorbing. :) Jeiné, co by šlo filmu vytknout, je jeho příišná délka, obecně jsem pro filmy max. do dvou hodin.

• 7.5.2017  12:54

Úžasně vypadající kostlivci z Černé perly a sympatický Jack Sparrow. Naproti tomu postavy nádherné Elizabeth a hezouna Willa, které jsou příliš naivní, jednobarevné a pro zážitek z filmu trochu otravné. Spíše byly do filmu dány, aby mohli diváci i divačky u filmu nadrženě vzdychat, jako to bývá u obsazování mnoha hlavních hrdinů a hrdinek. Závěrečnej happy end je vytvořenej příliš na sílu.

• 1.5.2017  20:43
    Armageddon (1998)

"Je konec! Né. Jó. Né. Jó. Dokázali jsme to. Né. Jó. Umřel. Né. Neumřel. Jó. Nezvládli to. Zvládli to." Takhle nějak by šel shrnout "nápaditej" děj tohohle zbytečně natahovanýho filmu. Nebýt film nacpanej všemožnými klišé, byl by to aspoň slušnej průměr.

• 30.4.2017  09:26
    Auta (2006)

Špica mezi animáky pro dospělé! Inteligentně vtipný, graficky nápaditý.

• 14.4.2017  10:30
    RoboCop (1987)

Celkem fajn, dobrá postava i kostým RoboCopa. Jen ten trikovej robot, kterýho RoboCop zničí je jak pěst na oko, jeho tehdejší animace dnes působí dost směšně a ve filmu to při jeho nasazení vypadá, jak z nějakýho večerníčku. V závěrečný scéně sloní spojení "máš padáka" nabralo ten správný doslovný význam. :)

• 13.4.2017  22:00

Recyklace jedničky nebo spíše vykrádačka, tentokrát s naškrobeným troubou v hlavní roli. Sharon pořád umí ten svůj rajcovní pohled, ale na tom se dobrej film nepostaví, proto muselo přijít dost pošahaný rozuzlení. Největší slabinou filmu je zkrátka hodně špatnej scénář ukazující nedostatek invence.

• 13.4.2017  20:23
    Gauneři (1992)

Poutavá konverzačka plná tragikomických postav.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26