cinemafil

Česko

2 body

• 16.8.2018  21:11
    Vítězství (1969)

Příběh je banální - nevěra manželky z kolegou ze stejné stáje. Příčinou je posedlost závodní profesí. Film stojí a padá s výkonem P. Newmana. Měl už lepší role, ale tuhle si užívá. S kolegou - sokem to vyřídí ránou pěstí a manželce najde sílu odpustit. - vlastně i sám sobě. Scénář je velmi jednoduchý a předvídatelný, konec snad happy ending. Akční kamera opulentní záběry ze závodu. 80%

• 9.8.2018  16:54

Precizně napsaný scénář thrileru ze současnosti. Děj nabírá na tempu. Česko - slovenské dialogy už se staly běžnou praxí. Pár slabších míst bych viděl na konci příběhu- scény v nemocnici, zběsilá jízda Bratislavou … Ale celkově- dobrý biják. 80%

• 9.8.2018  16:46

V podtitulku je romantický film. To je značný eufemismus a nepochopení. Ten film je hlavně silný příběh. Silný scénář! Projev T. Kota je civilní . J. Kulig je neuchopitelná femme fatale . Příběh jednoho vztahu má daleko do romantiky a otřepaného milostného scénáře. Končí jediným možným způsobem a to je nejsilnější scéna celého filmu. Na lavičce u cesty s hezkým výhledem. 80%. Pawlikowski je největší talent evropského filmu posledních let. Viděl jsem Idu a jeho filmy zrají jako víno. L. Visconti 21. století.

• 4.6.2018  14:48

Velký omyl, kdo si myslel, že jde na komedii. Jen ta absurdita doby budila zdání komedie. Herci se neodchylují od svých reálných postav. V dialozích zaznívá místy WoodyAllenovský sarkasmus - v tom vyniká Palin a Buscemi. Isaacs jako Žukov válcuje jediným pohledem všechno kolem jako T 34. Úvodní scéna z koncertu je herecký koncert. Film geniálně vystihoval atmosféru doby. Poprava Beriji je trochu moc parodie , ale jinak je film zážitek pro filmové gurmány. 4*

• 23.5.2018  17:37
    Gauguin (2017)

Mistrovské dílo, V. Cassel v titulní roli - mistrovský výkon, kamera i scénář na úrovni. Hudba dokresluje filmový příběh. Snad jen by scénáři prospěla zařazení nějakých dramatických momentů. Dobře udělaný film.4*

• 31.3.2018  17:34

Silný příběh, silný film. Potlesk ve stoje, že očišťuje MM od fantasmagorii D. Browna a čestně se vyrovnává s reáliemi doby, komentáře na konci filmu jsou na dokreslení a uvádí motiv prvních otců církve jak se zoufale bránili přijetí pravdy o apoštolce. Dnešní vnímání její role je dosti strastiplné. Rooney Mara i J. Phoenix nemají chybu, černošský představitel Šimona Petra trochu zarazí. Role Jidáše je naprosto přesná. Film skvělý po všech stránkách. 4*

• 6.3.2018  16:33
    Nemilovaní (2017)

Deprese od první minuty filmu. Jít na film trochu víc rozhozený, tak vede cesta z kina rovnou k psychiatrovi. Film vyznívá pesimisticky a krutě. Zvjagincev je výborný režisér, zvládá řemeslo, ale tenhle příděl beznaděje, co hrne od první minuty moc diváků nebude dávat. Ale 4* za mistrovské provedení i když bezbřehé beznaděje.

• 6.3.2018  16:26

Kvalitní scénář a dobré dialogy. Začátek trochu těžkopádný. Výkon obou herců v hlavních rolích je mimořádný. Film jim dává obrovský prostor a oni ho dokáží zaplnit. Explicitní scény plné krve nejsou samoúčelné a film nemá mnoho hluchých míst. Pomalejší děj je na místě. 80%

• 11.2.2018  19:45

Nápad natočit film o malíři tak, že jeho obrazy oživnou na filmovém plátně je unikátní. Co na tom, že scénář je vyumělkovaný a klouže po povrchu. Vincent byl složitější postavou, něž film naznačuje. V filmu vystupují oživlé obrazy postav - Gaucheta, listonoše, Moulina. Pátrání po okolnostech smrti malíře budí zájem o jeho dílo a život. Vincentův vztah k bratrovi by vydal na další film. Snad se najdou filmaři, co to pochopí. 4*

• 26.10.2017  22:59

Celkově film bez slabin. Až neamericky usedlý. Málo citově exaltovaných scén. Casey Affleck hrál velmi civilně přesto přesvědčivě. Hudba přidávala filmu body navíc, kamera citlivá a netříštila děj. Ke konci se děj ztiší a závěr je trochu do vytracena. Tak trochu neamerický film, ale silně dívatelný. 4*

• 7.8.2017  13:59
    Mžitky (2016)

Poslední Wajdův film. Opět nese pečeť mistra. O době, kdy se měnil směr dějin a lámaly se charaktery. Postavy vykresleny do hloubky, žádné černobílé vidění. Výkon Lindy je na potlesk ve stoje. Dokonale herecky a mentálně s rolí souzněl. Smutek nad ztrátou mistra filmového plátna. kdo ho nahradí? ... 4*

• 7.8.2017  13:49
    Špína (2017)

To je teda bomba. Prvotina a tahle vystřižená, to je výzva pro renomovanější tvůrce. D. Morávková ve hvězdné formě. Velkou zásluhu má scénář, ten je alfa i omega. Adept na ceny z festivalů. 4*

• 7.8.2017  13:43

Kvalitně zpracovaná detektivka. Scénář se vydařil. Klíčové role jsou zahrány brilantně. Remake nedosahuje přes hvězdné obsazení kvalit tohoto filmu. 4*

• 7.8.2017  13:32
    Čára (2017)

Film jako řemen. Scénář má hloubku, spád. Scénář i kamera udržují solidní tempo příběhu a nedovolí vydechnout. A E. Vašáryová jako kmotra. Lahůdka. Mistrovský opus P. Bebjaka. 4*

• 7.8.2017  13:09
    Nostalgie (1983)

Film se nemohl jmenovat jinak. jestli někdo dokázal natočil film, jak by ho natočil Fellini, pak Tarkovskij Nostalgie. Vše do sebe zapadá, mystika, střídání čb a barevné části. Pomatenec nebo světec. Nenaplněná láska a smrt. A symbolika se svíčkou. Tarkovskij vyzrál jako víno. Proti Ivanovu dětství (1962) je to dílo mistra filmové řeči a básníka filmového plátna. 4*

• 27.5.2017  15:18

Film má švih. Nenudí. Kamera bez chyb. Scénář na míru hercům seniorského věku. Hrají sami sebe a to umí. Vlastně to jsou oni sami, nic hrát nemusí. Tak nabízí řešení. Když jsi starý a všechno začíná jít do háje tak máš dvě možnosti , fňukat a litovat se, nebo začít myslet - loupež je jen paralela. A taky že se skutečnými přáteli jde všechno snáz a ani stáří nemusí být nuda. 4*

• 16.3.2017  23:20
    Toni Erdmann (2016)

To byl film, kdy hrdina je looser od 1. minuty do samého závěru, kromě poslední scény. Jeho snaha o lidskost je tak sympatická a vzácná. Film má 162 min., ale je dějem nabitý. Naked party je příjemné osvěžení a zapadá do scénáře. Scénář je napsaný citlivě a udrží dějovou linii. Absence hudby ve stylu severského manifestu DOGMA si všimnete, až když jdou titulky. Silný příběh, oba hlavní představitelé zahráli nádherný opus. 4*

• 18.2.2017  11:05

Poctivý film, dobrý příběh, uvěřitelný. Konec filmu je melodrama, ale lepší než pustá beznaděj. Herecké výkony obou klaunů dokonalé. A pointa nakonec - všechna sláva, polní tráva. 4*

• 19.1.2017  22:22

2 hodiny podívané, kdy jsem se nenudil. Scénář má spád, není předvídatelný. Kamera bez chyb. Výkony dětských herců udivující. Je to autorský film a není plný kliše a laciného sentimentu. Zvládnuté filmařské řemeslo. Dávám 4

• 1.1.2017  12:17
    Kam slunce nechodí... (TV film) (1971)

Svižná komedie s kvalitním scénářem a dobře napsanými dialogy. Hvězdné herecké obsazení. Nadprůměrná zábava a podívaná. 4*

• 29.12.2016  20:19

To je Itálie. Tohle je propagace Itálie non plus utra. Koncert pro 2 velmistry filmového plátna. Nejjadrnější je 1. ze života a Sophie rozehrává celou škálu svého herectví, 2. je nejslabší a 3. je něco mezi tím. Ovšem natočit film 2 hod. o Sophii 3* jinak to dokáže jen mistra a to De Sica je. 4*

• 29.12.2016  20:12

Profesionálně natočený film. Drží napětí od prvních minut. Paralelní pohled na dění - náš a dětský ! Díval jsem se se zájmem. kamera výborná. Dětské role neskutečně zvládnuté. Skuteční hercí jsou statisti. Vávrův příspěvek nové vlně. Střídání černobílé a barevné - to se pak mockrát opakovalo.... 4*

• 4.12.2016  21:46

Scénář je úskalí všech "dvojek". Tak šel ME cestou volného pokračování. Celkově scénář slabší. Film držela dvojice Trojan, Dvořák a plejádá známých tváří . Spousta narážek, co posouvají film do na hranici pohádek pro dospělé. Více explicitního násilí. Narážek typu sv. Josef pod kresbou parohů křídou... bylo víc. Celkově 4*

• 18.10.2016  22:29

Clint má prostě cit pro dobrý scénář. Závěrečná scéna před velkým publikem. Pilot Sullenberg je Tomova mistrovská partie. Obhajoba je mistrovská psychologická hra. Skoro vrchol 4*

• 8.10.2016  13:44
    Poslední dny Jesse Jamese (TV film) (1986)

Zpěváci country jako hvězdy westernu. Proč ne. Johnny má trochu nad váhu, ale v roli usedlého farmáře to nemusí vadit. Kris jako Jesse byl trochu z divočejších vajec a role mu sedne. Včetně svůdce žen! Vlastně se jen jejich svodům nebránil. Můžou legendy Wild West žít jako usedlí farmáři a taťkové od rodin? Drama musí být až do konce. Nemůžou vypadnout z role. A ubohé charaktery se dokážou přiživit na slávě legendy tím, že ji zezadu zastřelí. Herostratové žijí v každém věku, ale jejich život nebývá dlouhý. Zavraždil lupiče, vraha , desperáta a sám beztrestně žil a dokonce vystupoval v show, kde předvádí scénu vraždy. Podivný exkurz do právního vědomí WW koncem 19. století! Myslím, že film se povedl a tak 4*

• 8.10.2016  13:29
    Anthropoid (2016)

Sequens natočil Atentát 1960 a po 56 letech nové zpracování. Nelze nesrovnávat. Love story a explicitní scény brutálního mučení i přestřelky u kostela. Trochu podbízení vkusu mainstreamových diváků. Pár málo uvěřitelných záběrů - strach vystřelit na člověka u vojáka na misi s jasným cílem zabíjet., vybraným a vycvičeným... Ukázka statečnosti obyčejných lidí a zrady jiným v čase, kdy se lidské povahy obnažovaly na kost. Proto 4*

• 1.8.2016  19:24

Film stojí a padá se scénářem. Tenhle se povedl. Nenudí. Rozhodně po první půlce nevíte, jak film skončí. Roden si s chutí zahrál záporáka a je to vidět. Olmo Omerzu roste film od filmu - Příliš mladá noc bylo komorní drama. Tentokrát jsou exteriéry vpravdě světové, ale k tomuto filmu patří. A pes je jednoznačně hvězdou. :-))) ve 32 letech - kloubouk dolů. Nový talent vyrostlý z FAMU

• 1.8.2016  18:34

Film, co rozděluji společnost - od naprostého odmítnutí po aplaus . Myslím si, že film má provokovat, má po shlédnutí donutit k zamyšlení. Co tím chtěl básník říci? Taky se Petr Zelenka - mistr mystifikace teda vyřádil! Provokativní názor historika Tesaře na Mnichov souzní se Zelenkovou provokativní kritikou české malosti a zaprděnosti. Film, co byl potřeba jako sůl, abychom se zase viděli ve vší nahotě. Už teď se těším na další opus P. Zelenky. A ještě odvážněji!

• 1.8.2016  18:24

Jeden z nejlepších filmů nové vlny, kterou smetly ruské tanky... Zajímalo by mě, jestli by se Němec dalším filmem překonal. Ten film je natočený, že by ho sám Kafka nenatočil líp. Skupinka hostů je podobenství o společnosti - té doby ale i kterého doby. Režisér si zasloužil natočit aspoň jeden film. 4*

• 1.8.2016  18:10
    Balada o sedmi oběšených (TV film) (1968)

Film je hlubokou sondou do duše odsouzenců. Nehýří se hereckými prostředky. Nakonec je to i film o naději a humor především ) i kdyby tátu věšeli?...) - " Tak na shledanou na onom světě. A ne abys dělal, že mě neznáš! " cikán důstojníkovi. Jít odhodlaně na smrt - pro velkou věc- to je hrdinství , ale hrdost na ultimo prokazuje cikán - dá přednost oprátce před katovským ponížením. Silný film - kamera plná detilů, ale nevtíravá, hudba umocňuje obrazy. 4*