baclajean

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 8.8.2020  08:29
    Eva Nová (2015)

Náhľad do ľudskej zadubenosti, nevraživosti, ale aj nepoučiteľnosti či veľkého psychického zúfalstva.

• 6.8.2020  22:26
    Veterán (TV film) (2020)

Expresionizmus na filmovom plátne, v plnej svojej kráse. Napriek početným predvídateľným udalostiam mi vôbec nič neprekážalo, skôr naopak. Film ma milo prekvapil.

• 3.8.2020  18:37

Ďalší herecký koncert Jima Carreyho, výborná kamera i grafika, no v druhej polovici príbehu sa mi už príbeh trocha zunoval.

• 1.8.2020  16:50

Veľmi zaujímavá myšlienka a tým väčšmi, ak je všetko, čo v dokumente spracovali a povedali, pravda. Žiaľ, sme ľudstvo hlúpe, takže energeticky "zozeleniť" planétu nebude jednoduché, keďže veľkým hráčom na aktuálnom trhu a ich miliardovým ziskom to prekáža.

• 31.7.2020  20:58
    Hotel Mumbai (2018)

Veľmi silné, a tragické na tom je najmä to, že sa to naozaj stalo.

• 30.7.2020  21:16

Film za veľa nestál, náznak paródie akčných bijákov s použitím humoru len o kvapku intelektuálne vyspelejšieho, než tomu bolo v prípade Blbého a blbšieho. Aspoň tá scéna s elektrošokmi na záver pobavila, rovnako ako animácia pred záverečnými titulkami. A je tiež nutné zmieniť, že už dlhšiu dobu sa utvrdzujem v tom, že Topherovi Graceovi akákoľvek čo i len polovážna rola absolútne nesedí.

• 30.7.2020  12:08
    Pod vodou (2020)

Snaha o napätie od začiatku po koniec. Až v záverečných titulkách som si uvedomil, že hlavnú postavu vlastne hrala Kristen Stewart.

• 29.7.2020  08:27
    Maratónec (1976)

Na ten rok určite skvelý film, no s odstupom času sa príliš nedá pozerať na tie scény, kde sa strieľa a ako sa mŕtvi snažia padať; to je niečo veľmi amatérske. Aspoň si Dustin troška zabehal.

• 28.7.2020  18:16

Film podľa mňa nemal ten správny šmrnc, na rozdiel od Camilly Belle.

• 27.7.2020  18:57
    Smrt panen (1999)

Kamera skvelá, hudba vynikajúca. Celkovo však film nenaplnil moje očakávania a považujem ho za pomerne nadhodnotený. Toľko hviezd pokope, no akosi to nebolo to úplne pravé orechové. A k tomu, ako to napokon celé dopadlo - môže za to Josh Hartnell? Alebo snáď spílený strom? "No no, you don't understand me. I'm a teenager, I got problems!"

• 26.7.2020  21:06

Akčná mastenica od začiatku po koniec.

• 25.7.2020  13:47

V knihe (ktorá je fantastická, 10/10!) sa toho udialo naozaj veľa, takže aj napriek tomu, že film natiahli až na takmer dve a pol hodiny, stále nebolo možné obsiahnuť všetko z predlohy. Je napríklad škoda, že vypustili pasáž, kedy Darbyina kamarátka Alice šla do jej bytu, aby zistila, čo sa tam udialo a popozerala sa po nejakých veciach pre Darby. Bol by to značne napínavý moment, vo filme sa však kamarátky stretávajú až po tom, čo Alice z bytu odišla. Tak či onak, 110 minút sa film držal toho, čo bolo v knihe, potom si to režisér prikrášlil vlastnou fantáziou (to, čo nastalo po Darbyinom odchode z banky, kde sa vydávala za pani Morganovú, už úplne nekorešponduje). Tam sa zároveň aj ukázalo, že pes je naozaj najvernejší priateľ človeka (možno práve to bol skrytý úmysel režiséra :) ).

• 15.7.2020  20:07

Tu sa presne ukázala slovenská nátura. V ubytovni žije cez 300 ľudí, sú to práve oni, ktorí rozhadzujú okolo budovy smeti, no keď sa JEDENKRÁT zorganizuje brigáda, pomôcť so zbieraním príde 7 dospelých, ostatní na to hodili bobek. Nevážia si, že majú kde byť, majú strechu nad hlavou a ubytovňa je tam pre nich. Aspoň, že deti mali viac rozumu než dospelí.

• 14.7.2020  20:29

Niekoľko vtipných replík by sa určite našlo.

• 14.7.2020  09:05
    Pevná linka (2017)

Pohodové pozeranie situácie zdanlivo bezstarostnej rodiny so všetkým, čo k tomu patrí, až kým sa nevynoria drobné a nie až tak drobné klamstvá a pochybenia - opäť so všetkým, čo k tomu patrí. Ukážka vzťahov na rodičovskej úrovni, ako aj na partnerskej.

• 7.7.2020  12:11
    The Driver (2015)

Kamera veľmi vydarená, príbeh stručný a jasný, viac naozaj nebolo treba.

• 7.7.2020  09:53
    Trasorítka (TV film) (1962)

Buďme radi, že sa filmový záznam dochoval do dneška, lebo kvalita je naozaj zúfalá a veľkú časť prehovorov ani dobre nepočuť. Kroner zahral nemeckého doktora výborne, Zacharov výkon najmä v prvom dejstve tiež oslnil, zvyšok však nemal požadovanú kvalitu, povedal by som.

• 6.7.2020  17:24

Jedna hviezdička dole za to, že keď niekto začne odrátavať posledných 5 sekúnd, vždy sa niečo záchranné udeje v práve v poslednej sekunde. Robí to z tohto ľahko podpriemerného filmu brak.

• 5.7.2020  21:43

Pes sa mohol volať Walter.

• 29.6.2020  20:26

Zvláštne, no páčilo sa mi to. Celý koncept voľnosti a carpe diem sa podarilo stvárniť naozaj dokonale.

• 19.6.2020  15:26

Vôbec som netušil, čo od tohto filmu očakávať. Spočiatku som sledoval, ktoráže z postáv bude páchateľom, a čoho vlastne. Na to, že sa celý dej odohráva na tak malom priestore, ho tvorcovia spravili značne pútavým, A MacGyver by mal z cestujúcich určite radosť.

• 17.6.2020  18:03
    Pixely (2015)

Film ako celkom strašná hlúposť. Dve hviezdičky za tých pár dobrých hlášok, čo zazneli.

• 4.6.2020  23:02

Film parádny, a kniha ešte oveľa lepšia. Tvorcovia síce vynechali viacero vecí, no aj napriek tomu naozaj výborne transformovali knižný príbeh na filmové plátno.

• 3.6.2020  22:19

Obstojná hudobná kulisa, no na také zvučné herecké mená sú to až príliš podpriemerné výkony. Aspoň Ondrík zahral "blbečka" na výbornú.

• 24.5.2020  12:49

Nejako mi nekorešpondujú názvy častí s tým, čo sa v nich deje, ale nevadí.

• 23.5.2020  16:18

Mne sa druhá časť páčila, do konca série je ešte ďaleko a zápletka už nejasná. Prvý diel bol neslaný-nemastný, no druhý ma núti pokračovať v pozretí si tých ďalších, čo je dobre.

• 22.5.2020  22:04

Potkan, splavujúci kanál na hovne, ma dostal.

• 21.5.2020  23:07
    Hotel - Labyrint srdca (E07) (epizoda) (2018)

Prvoplánový každý jeden riadok scenára. Azda nebolo situácie, ktorá by sa nedala predvídať a napokon aj neskončila podľa očakávaní.

• 20.5.2020  22:06

Kde nič, tu nič. Ku koncu som doslova zaspával. Channingove uši ma však zaujali - kombinácia elfa a UFC ears.

• 19.5.2020  17:57

Príbeh Bonnie a Clyda, kde takmer nevidno Bonnie a Clyda.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31