Bosch - Season 3 (2017) (série)

Stále najlepšia bežiaca kriminálka v "bedni" a vývoj a psychológiu hlavnej postavy mu proste musia závidieť aj jeho najväčší konkurenti. Naviac tvorcovia si evidentne šetria strelný prach do 4. série. Nováčikovia tiež nesklamali a najmä Paul Calderdon idúci Boschovi po krku je proste skvelý. Bosch tie kriminálne klišé podáva s takou gráciou, že má bližšie k TD1 ako televíznej zábavke typu Criminal Minds alebo NCIS a k tomu sa dokáže venovať čas aj ďaľším postavám a zabaliť to do skvelého vizuálu. Prekvapuje to niekoho pri Connellym a E. Overmyerovi (The Wire)? Bosch je presne ta látka pre seriál, kde si užívate tú partiu na policajnej stanicii, zákulisné hry.... chválabohu, že to Hollywood posral a vrátil práva Connellymu, ktorý ich predal Amazonu. 9/10.

Craig Ferguson: Tickle Fight (2017) (pořad)

Craig mi zlepšil náladu po veľmi ťazkom dni a to je presne, čo sa počíta. Pomalšie sa to rozbiehalo, ale od určitej doby som sa častejsie priblblo usmieval na televíziu a v určitých momentoch som vybuchol smiechom a plakal (najhoršie dizajnérske obdobie a stolček apokalypsy) a za to ti Craigu veľmi pekne ďakujem. Let me explain....

Čára (2017)

Slovenský film tento rok vážne stojí za sleodvanie a Čiara je jeden z filmov, ktorý by vás mohol osloviť. 7/10

Domek z karet - Série 5 (2017) (série)

Už dávno to nie je udalosť sezóny, ale aj napriek repetetivnosti určitých liniek ma to stále baví, pretože konkurencia spí a v bedni z politického prostredia nič nebeží, čo by sa tomu aspoň trošičku približovalo a to v dobe, kde sa spoločnosť polarizuje a každé voľby sú takmer jedno veľké prekvapenie. Kvitujem využívanie reálnych udalostí z nášho sveta pre potreby seriálu, aj keď ako celok to nedrží vôbec pokope a rozpadlo by sa to ako ten domček z karát o mnoho skôr. 7/10 PS: A áno, má to stále boží soundtrack od Jeffa Beala.

Okja (2017)

Také filmové peklíčko, kde sa každý pitvorí, je preafektovaný ako v rozprávke od Trošku. Keby to ostalo v tejto rovine po celý čas ako nejaký detský film o kamarátstve, možno by som bol k tomu zhovievavejší. Ale ten vážny koniec tomu ale vôbec nesedí a úplne ma minul. A ani ako agitka proti GMO to vôbec nefunguje. No proste hrôza. Film, v ktorom sa veci začnú hýbať až po prvej hodine je vážne k zamysleniu. 3/10

Pátá loď (2017)

Prvý výraznejší slovenský úspech filmu v novodobej histórii za hranicami Slovenska (Krištálový Medveď z Berlinale v kategórii Generation KPLUS). Bol som mile prekvapený, je to asi môj prvý slovenský film v kine asi po 10 rokoch. Prvú polovicu by som dosť prestrihal a učesal, pretože sa tam toľko až nedeje, ale ako náhle sa ocitáme v chatke vo Vinohradoch, tak sa začne herecký koncert dvoch malých detí, ktoré boli fakt dobre obsadené. Bol som vážne prekvapený z kamery a že slovenskí filmári si konečne zvolili aj inú paletu farieb a nie je to klasický šedivý filter a la Instagram. Zdravíme tvorcov Únosu. 7/10

Přes kosti mrtvých (2017)

Agnieszka Holland má svoje remeslo zvládnuté na výbornú a jej Hoříci Ker milujem. Je to skúsená filmárka, bezprostredná a veľmi milá pani. Avšak, tento mysteriózno-detektívno-dramatický experiment o týraní a zabíjaní zvieratok v Poľsku sa nepodaril, či už po scénaristickej, hereckej alebo príbehovej stránke. Po prvých 20 minútach vám je jasné, ako sa to celé bude odohrávať ďalej a kto je vrahom, ak nemáte za sebou lobotomiu. Takže poteší krásny hudobný úvod a nádherné scenérie z Klodzkej kotliny, malá rola Miroslava Krobota a to je asi tak všetko. Neviem, za čo si Anežka odniesla Strieborného medveďa z Berlinale resp. kde porotcovia nechali hlavu. Som sklamaný. 4/10

Sherlock - Série 4 (2017) (série)

Pokračovanie v nastolenom trende z tretej série a namiesto detektívky tu máme skôr rodinné dráma na pozadí nejakých tých detektívnych zápletiek. Ak ste milovali Sherlocka kvôli detektívnym prípadom a dedukcii, tak budete pravdepodobne sklamaní. Ak vám nevadia nejaké tie "hlbšie" city medzi Sherlockom a jeho rodinou, tak by ste mohli byť spokojní.

The Discovery (2017)

Hodne uťahaný a melancholický film, ktorý je zaujimavý skôr v tom aké existenčné otázky pokladá, ako v tom ako na ne odpovedá. Vizuál, hudba, herci skvelí a ideálny TV film na sobotu večer k vínu, Nietzschemu a krabičke Xanaxu. Ja som bol spokojný, aj keď chápem tie výtky, ktoré nevedia prekúsnuť ostatní diváci. 7/10

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Toto nebude určite chýbať v mojej TOPke za posledný rok. "Najvážnejší" McDonagh s jeho svojským humorom a nezabudnuteľnými nekorektnými hláškami. Musím povedať, že to na mňa pôsobilo ešte lepšie ako V Brugách. Na druhej strane ak ste trpeli pri 7. psychopatoch ako ja, tak by ste mali odchádzať z kina tentokrát spokojný,. Casting dokonalý až na ženu šerifa. Frances McDormand budem želať všetky filmové ceny tento rok a dúfam, že Rockwell si odnesie aspoň Zlatý Glóbus, lebo ten jeho rasistický hajzel je skvelý. 9/10