Moje kolo (2012)

Po tomto filmu jsem v Polsku pokukovala dlouho, Artur Żmijewski je můj oblíbený herec, ale poznámka na DVD „netypický průvodce mužským světem" mě jaksi odradila, ale později, když jsme s kamarádem z Polska probírali jejich filmy, mi ho nejen doporučil, ale nakonec i poslal. Udělal mi radost. Dlouho jsem neviděla tak dobrý film, mohu jen doporučit. Film o životě, o chybách, které děláme a které pak ovlivňují život nejen náš, ale i našich dětí. Výborný scénář, výborně zahrané. Żmijewski excelentní a skvělí jsou i Michal Urbaniak jako jeho otec i Krzysztof Chodorowski jako syn.

Rezervace (2007)

Film vypráví o části Varšavy – Praga. Domy jsou tu zanedbané, neudržované, bydlí zde pijáčci a vůbec dost divné existence. První, co mne napadlo, jak se tam může někdo dobrovolně nastěhovat. Ale to místo má své kouzlo a i místní obyvatelé nejsou takoví, jak se zdálo na první pohled. Film vás vtáhne a už nepustí, a vy koukáte a přemýšlíte, jak to vlastně celé dopadne. No prostě pět hvězdiček, ale já mám slabost pro polské filmy.