• Pohádka

Šípková Růženka (2001) (seriál)

Ze začátku jsem se dost bavila. Překvapilo mě, že herci nehrají tak špatně na tak naivní scénář. 2/3 byla horší a horší. Ale protože tam je krásná úvodní melodie..

Duhová panna (2000) (TV film)

Jedna * za Pavlu Ptáčkovou-Vitázkovou, která se mi tu moc líbila, druhá * za nápad.

Kašpárkovy rolničky (1999) (TV film)

Pamatuji se, že ten nápad s divadlem se mi zdál trapný už v roce vzniku. Jinak pohádka podprůměrná. Jen proto, že v ní hrála Stašová a Nárožný dávám **.

Král ozvěny (1999) (TV film)

Pohádku jsem více poslouchala, než se na ní dívala. Asi to bude panem Šiktancem, který úspěšně tvoří pro rozhlas, ale tahle adaptace do TV se moc nepovedla. Vlastně se v ní nic nestalo. Herci hráli poněkud amatérsky. Prostředí neoriginální. Příběh zajímavý na krátkou povídku do 20 minut.

Mořská brána (1999) (TV film)

S takovým hereckým obsazením a námětem to skutečně mohl být podařenější snímek. Pohádka trvá jen půl hodiny, a stejně se hodně vleče.

O bojácném Floriánkovi (1999) (TV film)

Morální úroveň pohádky je silně diskutabilní. I ta zbývající. Jen proto, že mám ráda Drahomíru Hofmanovou jedna *.

O princezně z Rimini (1999) (TV film)

Skvělá televizní pohádka spíše pro dospělejší diváky, kteří ocení konverzační humor a výborné herecké výkony. Nezapomenutelný je asi Vladimír Dlouhý, jak pohazuje svou zlatou hřívou. :-) Překvapilo mě, že i pro zcela vedlejší role pan Ludvík Ráž vybral herce takového formátu jako je Radoslav Brzobohatý. Moc mile na mě působí i to, že to tentokrát není princ, který se rozhodne získat a napravit dívku svého srdce, ale princezna, jinak zcela rozumná. Další hvězdička je za umírněné, ale elegantní kostýmy a za to, že se v pohádce maluje.

Brouk v hlavě (1998) (divadelní záznam)

Hra je nadupaná, nemá prázdné momenty, je zde přehršel nápadů, slovních narážek. Určitě bych vyzdvihla paní Herfortovou - zvlášť v jejím "upraveném" stavu. Ta zde exceluje. I pan Ondříček. Ten je jako Kamil zdaleka nejlepší. Srovnávám se záznamy s panem Brodských i Preissem a nejvíc mě uchvátila právě ta Zelenkova verze. Pokud je tím nejlepším na celé hře postava Chapboisy/ Boutona, tak jsem byla u brněnské verze mírně zklamaná. Těšila jsem se na pana Dvořáka, ale pořád jsem mu tu postavu (hlavně sluhy) nemohla věřit. Je to ale velmi dobré divadlo na které rádi půjdete, a budete se bavit a necháte se překvapovat. Přes televizní obrazovku to bohužel úplně tak nefunguje.

Lolinka a kníráč (1998) (TV film)

Tohle je pohádka pro milovníky komorních představení. Herecký duet Františka Němce a Jany Hlaváčové byl skvělý. Potěšil i Jan Šťastný, který ty své dvě role dokázal velmi dobře oddělit. (Nabízí se srovnání s novou pohádkou Láska na vlásku, kde dvojrole nebyla rozhodně tak výrazně odlišená.) Princezna je ukňučená, ale moc hezká a v druhé půli už i snesitelná. Vadil mi jen Pavel Kříž a ta jeho milá. Jinak moje oblíbená pohádka.

Země žen (1998) (seriál)

Neskutečně praštěná telenovela. Pokud chcete zírat, čeho jsou představitelé tohoto seriálu schopni, tak na pobavení to stačí. Rozhodně se nejedná o nějak zvlášť romantickou záležitost. Díky hlavní hrdince to ani není možné.