Duna (1984) odpad!

L: Světoznámá, legendární, mýty opředená Duna. Málokdo ji viděl, a kdo ji opravdu viděl, ten neuvěří. Můj odpad není typu odpadního, nýbrž jako výsměch. Výsměch příznivcům tohoto filmu, kterých asi pár existuje. A můj vzkaz? Přečtěte si Dunu. Ne celou, ne pokračování, stačí první díl. Abyste pochopili důvod mého odpadu, musíte vědět o co se v knize jedná. Ano, o to samé. Jenže kniha je 10^150 lepší. A tak tento film nepřináší fanouškovi absolutně nic, čím by si mohl splnit své dávné sny o tom, jak navštíví planetu a ochutná koření...

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

L: Vítejte, dámy a pánové, vítejte v našem domě hrůzy! Čeká na Vás úžasná podívaná. V hlavní roli děs a strach, hutná atmosféra a spousta krve. Ve vedlejších rolích zde uvidíte velice povedenou kameru, skvělé herecké výkony, originální nápady a poctu všem hororovým klasikům. Musím také zmínit, že pokud se Vám během představení bude zdát, že je v něm příliš brutality nebo některá z věcí nemá své místo v příběhu, není tomu tak. Vše je dokonale promyšleno aby to dávalo smysl. Tedy alespoň v první sérii. V té druhé si užijete mnohem více krve a zvrácenosti, avšak na nějakou logickou návaznost nesmíte koukat, ta se schovává v koutě své cely a marně doufá v odemčení.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

L: Scenáristický výblitek, výškrabek z nejhlubších pekel filmařiny, naprostý scénáristiký odpad a zoufalost největšího kalibru. Na tuhle šílenost musí opravdu sbírat lidi, které vyhodili z FAMU na ulici pro nedostatek... výplně hlavy? Nechápu, jak dokázali přinutit někoho takového, jako je Hana Maciuchová nebo jiné "herce" do takového mýdloperního paskvilu. Chápu, že je to pro herce stálá práce a příjem,chápu, že si sem někdo může odskočit na epizodu nebo dvě stě, aby si trochu odpočal od náročného herectví nebo aby si jednoduše odpočinul od učení scénáře, protože tady, ať řeknete cokoliv, tak to tam prostě bude sedět. Nechci hanit filmařinu a ten tým lidí, který na tom pracuje, má za sebou určitě velký kus odvedené práce, ale když už chcete seriál, který bude pokračovat, a má to být ze života, proč tam cpou naprosto nesmyslné a nic neříkající dialogy? Doporučuji shlédnout první, třístou a pětitisícou epizodu. Uvidíte velké skoky ve kvalitě. Otázkou zůstává, zda dolů nebo nahoru.

Podfu(c)k (2000)

L: Originalita nade vše. Gangsterka par excelence, která naprosto jednoznačně s nadhledem a humorem ukázala vztyčený prostředníček všem pochybovačům o hereckých výkonech některých zúčastněných herců. Nekonvenční humor gradující v absurdních situacích, jako je vyloupení sázkové kanceláře, krásně podtrhuje skvělá kamera a skvěle zvládnutá práce se zvukem a hudbou. Hlavní motiv hraný na příčnou flétnu je i přes svou jednoduchost natolik jednoznačný a úderný, že mě vždy zamrazí při vzpomínce na tu melodii. Démoničnost hlavního záporáka, jeho milovaných domácích zvířátek a jeho odzbrojující monolog se zcela jistě dají zapsat do zlatého fondu kinematografie. Brad Pitt přispívá obrovskou mírou k tomu, aby jste měli komu fandit v té hromadě špinavých zlodějů, lupičů, sázkařů, židů, rusů, černochů a ostatních. Taktéž musím vyzdvihnout perfektní střih, který nikdy ani na chvíli nezaváhá a sází nám záběry přesně podle nálady.