Babel (2006)

Další z kategorie těžkotonážních filmů Gonzálese.Nevím jak to dělá,ale co film to perla.Nejde jen o tu syrovost a někdy naprostou drsnost filmu,ale především mu jde o ČLOVĚKA. A daří se mu to skvěle,když se k tomu přidá luxusní kamera,nádherná hudba a ůžasné herecké výkony,je to blaho se dívat na jeho filmy.At je to Amores Perros,Butiful,nebo konkrétně Babel je dokonalost sama i když z prvu se zdá hodně nepochopitelný,ale konečná mozaika filmu je zdrcující a není snad možné pochopit,jak je život nejen složitý,ale že jsme v něm stále na tenkém ledě a balancujeme na lanku života a smrti a to bez našeho vědomí a kvalit o kterých je nás ubohých člověků přesvědčena velká většina.Doporučuji tento film vidět v kině,nebo na co největší obrazovce s Dolby zvukem,protože ty nádherné obrazy a scenérie skloubené zvukem,jsou mistrovským dílem.O hercích se vyjadřovat nebudu,protože jména hovoří za své a ty co neznáme,tak skvělě sekundují v tomto neskutečném filmu.Ještě jednou děkuji,že nás González oblažuje a nutí nás zamyslet se sama nad sebou..

Padesát odstínů šedi (2015)

Totální sračka a odpad.Možná kdyby ve filmu hrála matka Dakoty,Melanie,byl by celkový výraz lepší.Dávám jedu hvězdu za to,že film je barevný-.,.-.,,--.,..

Zmizelá (2014)

Nebudu to pitvat,vypadalo to celkem dobře,ale ten konec je prostě na ho...,slušně řečeno,je to něco podobného jako když se ceký film odehrává dost dobře,myslím Vikingové a pak taková sračka,,prostě jak z ruského filmu a to bez urážky molodcom,,ale 4 i v pohodě,protože do té doby je to velice schopné..

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Myslím,že originál bohatě stačí,na co ještě další kopie i když tam je dost dobrý Daniel Graig,v podstatě jako vždycky,ale opravdu postrádám logiku amerických filmařů,nebo je to spíše tím,že nevědí co s prachama,tak proč ještě neudělat tohle,ale je to jejich věc,dávám jednu za Daniela,jinak nic nového,protože je to okopčené až do nebe volajícího...toš tak..

Pravidla moštárny (1999)

Chtěl bych vědět,proč Svěrák odmítl točit tento film.Vždyt to byla otevřená cesta v holywoodu na filmy jaké by chtěl a že to umí o tom není pochyb.i když Lasse Hallstrom naprosto bez chyby a luxus.Nahá Charlize jen třešinka na doru.Né že by si neuhrála to co má.Toby bezvadný prostáček s velkou pravdou a Michael Cain je čím dál lepší čím je starší.Hlavně aby ještě vydžel,je fakt dobrý a umí řemeslo dokonale.Scénář se podařil na jedničku,zřejmě si pan Irving dal dost záležet,aby to bylo více méně jako v knize a podařilo se.Skvělý film a proto pět hvězd ani nemrknu..

Colette (2013)

3 hvězdy dávám za Arnošta,jinak by byly dvě a to ještě s odřenýma ušima.Nemá cenu se v tom pitvat,ale prostě pan režisér si s tímto námětem moc neporadil,at už nevím proč použil americkou tmu,když se dalo točit večer,ale hlavně Eric Bouwer mě přesvědčil,že by spíše měl hrát někoho jiného,ale v žádném případě esesáka,je trapný jak Andrej Hric s tím břichem,že by tak vypadal heftling z lágru?? ale není to chyba Andreje,co už s tím.Film se vleče,napětí žádné,je to spíše insenace na plátně a to velmi chabá.Je třeba se ještě hoeně učit na toto téma od jiných a nemusí to být nutně Spielberg.To je všechno.