Samurai Champloo (2004) (seriál)

Stručně: Napůl komické a napůl vážné anime, co není ani kočka ani pes. Hip-hop mi sem tam trochu překážel, ale nic hrozného. Velmi dobrý opening, ale mnohem horší byly některé díly (8, 18,19,23) a jméno bandity František Xaverský III, proto jen 3*.

Kino no tabi: The Beautiful World (2003) (seriál)

Mám za to, že vše podstatné, možná i víc než je zdrávo (pokud si člověk chce udělat vlastní názor), o seriálu napsal Subjektiv. 7/10

Last Exile (2003) (seriál)

Příjemné anime, které se nesnaží být za každou cenu originální, přičemž využívá osvědčené postupy. Dobrá animace i hudba, trochu naškodu jsou poněkud černobíle postavy. Celkový dojem slabších 5*

Džúni kokuki (2002) (seriál)

Dvanáct království z počátku nebudí přílišnou důvěru. Úvodní motiv seriálu, přenesení dnešního člověka do fantazy světa, je dost omšelý. To je naštěstí velmi dobře vykompenzován propracovaným světem s netradičním způsobem volby panovníků. Téměř vše je založeno na čínské mytologii. Vliv fantasy prvků naštěstí závažněji nepřerůstá přes rozumnou úroveň. Největší devizou seriálu je vývoj hlavních charakterů. Jediným větším překvapením byla neukončená vedlejší linie (Yuka Sugimoto a Takasato Kaname).

.hack//SIGN (2002) (seriál)

Zajímavý nápad, velmi plastické postavy (hráčů) vodící své avátary po herním SVĚTĚ. Co mi vadilo?: trochu překotný poslední díl se zavlečením hudby s liturgickým tématem, konkrétně Agnus Dei. Nabývám dojmu, že tak jako k párku v rohlíku (z rychlého občerstvení) dostanete automaticky kečup, tak ke každé trochu mystické scéně (v anime) je třeba přidat něco mešního ordinária. Jediný rozdíl je, že v rychlém občerstvení můžete říci: prosím bez kečupu. Díky tomu dávám slabší 4*.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Porovnání s Kostkou (1) - více vizuálních efektu, více povrchní, horší scénář a nanicovatý konec s možností dalšího pokračování. Jen doufám že pokračování vůbec nevznikne nebo se autoři poučí z chyb.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Neviděl jsem všechno ale, velmi dobré 3* či slabé čtyři si tento seriál zaslouží.

Čikjú šódžo Arjuna (2001) (seriál)

Seriál motá dohromady, co se mu zrovna hodí, a tak se člověk setká s působivou ekologickou agitkou, mezilidskými vztahy, a aby toho nebylo málo přidává i filozofický pohled na svět. Jednotlivé prvky, s výjimkou ekologické agitky, jsou docela přijatelné, ale jako celek poněkud nesourodé. Na neštěstí se v seriálu objevují logické chyby, a tak ani poměrně zdařilá technická stránka nemohla vytáhnout hodnocení více jak na 2 hvězdy.

Metropolis (2001)

Čekal jsem trochu více. První část se mi líbila, ale závěr byl poněkud hektický. Vizuální podání je zajímavé, ale příběh je velmi jednoduchý (skoro bych řekl fádní) a postavy příliš vyhraněné. Silné 3*.