The Punisher - Tornádo (2019) (epizoda)

damy a pani, takto sa toci dokonaly serial. sest hviezdiciek z piatich. pevne dufam, ze bude dalsia seria.

Vikingové - Nové začátky (2019) (epizoda)

opat raz osadene do skvelej atmosfery, kijev je prijemne ozivenie. na druhej strane hristova potreba vykreslit kazdy druhy charakter bud ako latentneho sadistu ci psychopata zacina celkom slusne unavovat.

Vlastníci (2019)

verbal to zhrnul dokonale. za hlasky v tomto filme by sa mal udelovat viktoriin kriz. "si rovnaka pica ako tvoja mama." milujem cesku filmografiu.

Zaklínač (2019) (seriál)

charakteristiku prvej serie vyborne vystihol duro cervenak, cize tentoraz s nim dokonca aj suhlasim. :) ano, toto je sapkowskeho zaklinac. v scenari pribehu, v dialogoch, v jednani a motivoch postav, vo vyborne prepracovanych bojoch i v naturalistickej stredoveko temnej atmosfere. ano, yennefer je ina ako by si ju clovek predstavoval podla knihy, ale kupodivu funguje. vypaseni cernosi v rytierskom brneni posobia vskutku groteskne, avsak najmenej mi herecky sedela postava triss, ktora sa so svojou predlohou nestotoznuje takmer v nicom. ked tu vsak citam vsetok ten zufaly shitstorm ubolenych dusiciek, ktore zjavne sapowskeho bud necitali, alebo mala jeho tvorba pre nich hodnotu telefonneho zoznamu, mam pre nich jeden tip, ako sa vymotat z psychickej traumy, ktoru im serialovy zaklinac sposobil: hodte sa pod vlak. najma T2, RedAK a spol. RedAK - medzi tebou a verbalom je jeden zasadny rozdiel. verbal aj ked nieco znici, ma jeho komentar priam umelecky charakter a citat ho je literarny zazitok, aj napriek tomu, ze s nim nesuhlasim. ty si vsak typ uplakaneho nevkusneho kokotka, pri ktorom je zahadou, ako sa dokazal vypracovat k tolkemu poctu bodov.

Ztraceni ve vesmíru - Devadesát sedm (2019) (epizoda)

odvazna myslienka nechat zahucat resolute. som zvedavy, ako sa z toho tvorcovia vyvlecu. snad z detskej posadky jupitera nebude dalsi pan much, inak to serial moze odrovnat.

Ztraceni ve vesmíru - Neznámo (2019) (epizoda)

je sympaticke, ze ako rodinne ladeny serial nema lost in space ambiciu recyklovat hrdinov a pomyslene dvihat dramaticky obluk likvidaciou roznych "random" vedlajsich postav. pribeh tohto stylu sa generuje omnoho tazsie, cize na jednej strane klobuk dolu. na druhej strane sa nie vzdy dari v tvoreni autentickych zaporakov. kym smith je vyborne stvarnenych charakter s kvalitne vypracovanym pozadim i motivmi, u hastingsa to (zatial) riadne skripe. astronaut, ktory ma za sebou cely rad uspesnych misii, sa jednoducho nesprava ako mocensky orientovany tyran.

Ztraceni ve vesmíru - Ozvěny (2019) (epizoda)

zatial spokojnost s druhou seriou. trochu ma vsak v tomto dieli zarazila zjednodusena verzia survival rezimu na resolute - male dievcatko a kon prezili sedem mesiacov osamote na opustenej vesmirnej stanici a osadlici ich nesli hladat ani napriek tomu, ze mali dost moznosti. hmm... niecomu takemu by som sa osobne scenaristicky vyhol ako cert krizu.

1917 (2019)

film ide pod kozu. kazdy, kto sa venoval prvej svetovej vojne, prehrabaval v obrazovych archivoch, venoval technike, bitkam, atmosfere, politickemu pozadiu si tento snimok vychutna do poslednej bodky. ano, presne takto to vyzeralo. mendes si dal mravenciu namahu a vsetko dopodrobna odresersoval a nasledne detailne stvarnil. pribeh je to sice jednoduchy, avsak o to posobivejsi. najma kamera, ktora nepretrzite sleduje dej i hlavnych hrdinov, dava divakovi silny pocit autentickosti i dojem, ze sleduju kazdy ich krok ci pohyb a vrstvu po vrstve odkryva bezprostrednost hroz najkrvavejsej priemyselnej vojny v dejinach ludstva.

Anihilace (2018)

prekvapivo dobre. aj navzdory (alebo vdaka...) mnohym negativnym hodnoteniam, ktorym vobec neviem prist na chut. premisa filmu je dokonala. navodena atmosfera autenticka, podmaniva - akoby v nej ozil svet hieronyma boscha. rovnako aj dej samotny; v hororovych momentoch sa vyskytuje dokonca scena s kultovym nadychom - ano, zmutovany medved s vlastnostami papagaja. roztahane vztahove flashbacky sice viac iritovali a posobili zbytocne, celkovy dojem to vsak nepokazilo.