Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál) odpad!

po skonceni tohto skvostu mnou lomcovali ambivalentne pocity. na jednej strane som bol hrdy na to, ze som pozeranie prezil bez ujmy na dusevnom i fyzickom zdravi (ohryzene nechty, vytrhane vlasy a doskriabana tvar sa nerataju), na druhej sa za to hanbim viac ako keby ma v puberte rodicia pristihli pri onanovani. rok 2022 bol (najma vdaka wokistickym vyjebancom) pre serialy i filmy mimoriadne zly (ak dosial nie najhorsi v dejinach galaxie), avsak tento vytvor ho na poslednu chvilu este dodatocne zaklincoval. faily tohto "prequelu" su tak ocividne a vsadepritomne, ze opakovat ich by bolo asi rovnako osozne ako postavit sa doprostred lejaku a upozornovat okoloiducich na to, ze prsi. nechapem len, preco sa na tuto kokotinu dala nahovorit michelle yeoh, kedze uroven hercov bola horsia ako z porna 70-tych rokov. tipujem, ze v asylum productions sa teraz musia citit ako narocne artove hviezdy.

1899 (2022) (seriál)

ked som dopozeral posledny diel, v mojom preexponovanom mozgu sa dookola v nekonecnej slucke simulacii prehravala jedina veta: what the fuck? nastalo presne to, coho som sa od prvych dielov obaval. z atraktivno ponurej, takmer steampunkovej viktorianskej atmosfery a ambicioznej mysterioznej zapletky sa vyklulo - nic. teda nic, ktore ma punc nebetycnej kokotiny a kde sa chytite za hlavu, ze kvoli tomuto ste obetovali tolko hodin cumenim na tento serial. zaver je akoby zlatany narychlo a nasilu, akoby tvorcom dosiel rozpocet a zaroven kapitulovali pred vlastnou kreativnou impotenciou. kedze zaver nema absolutne do cinenia s predoslym dejom, straca zmysel vsetko to, za cim ste dovtedy stracali cas. pointa je zaroven urazkou inteligenciu divaka, kedze serial cely cas urputne predstiera psychologicko-filozoficku chytrost a ohana sa myslienkami (platon), ktore jeho tvorcovia zjavne nepochopili.

1899 - Klíč (2022) (epizoda)

how??? why??? presne tohto som sa obaval. vysvetlenia, ktore nedava vobec ziaden zmysel, ale ma jediny ucel: sokovat. jednym slovom kokotina.

1899 - Kluk (2022) (epizoda)

mystičnô, mystičnô everywhere! symptom hadam vsetkych mystery serialov i filmov je, ze ked sa tvorcovia napokon odhodlaju prist s vysvetlenim, vykluje sa z toho vsetkeho nebetycna kokotina. cisto preventivne cosi podobne ocakavam aj tu. po sviznej a zaujimavej prvej epizode prisla druha leniva a mierne prekombinovana. trieska sa tu na dvere, beha z kajuty do kajuty, hraje ananchronicka hudba, prenasleduju chrobaky a duma nad trianglami. tiez sa riesia podivne osudy, pretoze zjavne su vsetci pasazieri mimoriadne zahadni a nejako so vsetkym prepleteni. nechyba ani lahka gay-porno scenka, co je uz v podstate standardna vybava sucasnej kinematografie, nieco ako airbag. chyba uz len, kedy cernoch bude sukat belosku, ale mam akysi tajomny pocit, ze sa to coskoro udeje.

1899 - Pyramida (2022) (epizoda)

dalsia epizoda, z ktorej som prilis nepadol na zadok a ktora len dalej zamotava splet nametoveho mindfucku. je mi uplne jedno osud jednotlivych postav a po siestich dieloch som si stale k ziadnej z nich nevybudoval ziaden vztah. co ma pri seriali drzi su kulisy stratenych zaoceanskych lodi a predtucha, ze sa z toho vykluje serialova verzia assassin´s creed.

Black Widow (2021)

v podstate to bolo cosi ako sex v meste. len s akciou a bez sexu. slepacie dialogy miestami privolavali tuzbu po kome. uz som cakal, kedy sa tema zvrtne na kabelky, lesky na pery a laky na nechty. co vlastne ani neslo, kedze film tocila uvedomela feministicka reziserka a v takom emancipovane zeny nepotrebuju holt ani len maternicu. pribeh v celku picovina, zaporak random evil guy. co chlap, to bud zmrd alebo na smiech. hodnotenie by slo o dost nizsie, nebyt sympatickych hereckych vykonov a kvalitnej volby hercov. bez nich by bola black widow instantna ceckova sracka. tri hviezdicky s odrenymi usami a respektom k scarlett a marvelu.

Expanze - Hry Nemesis (2021) (epizoda)

cely posledny diel sa niesol v podivnom duchu, kedze producent sa rozhodol alexa zainfarktovat a casa anvara vyhodit. pre udajne obtazovanie fanyniek. googlil som, co som mohol, nic uspokojive som k tomuto incidentu vsak nenasiel. realne nie je mozne zistit, ci anvar niekoho obtazoval alebo sa stal obetou honby na bosorky. v kazdom pripade to cele vrha pachut na zaver serie i na dalsi vyvoj expanse. toto sa jednoducho nemalo stat.

Hollywoodská klišé pod palbou (2021)

tak ako pisu viaceri pritomni - na youtube je podobnych videi neurekom a su, neprekvapujuco, chytrejsie a lepsie spracovane. tym, ze ide o hollywoodsku (no jo, netflixovsku) produkciu o hollywoodskych (alebo netlixovskych) klise, je lahke podsunut sem (samozrejme so samymi dobrymi umyslami) agitujucu woke-agendu o vsetkych moznych formach rasizmu (opravnenych, ci mierne nafuknutych) a nedostatku prezivsich LGBTQXYZ charakterov. sakra, ten youtube cloveka dokaze rozmaznat...

Hra na oliheň - Červená, zelená (2021) (epizoda)

prva polovica bola mierne otravna a kdesi v sebe niesla az prilisnu nevyhnutnost potreby oboznamit divaka s hlavnym hrdinom. druha polovica bola jednoducho famozna. tak elegantne natoceny masaker, pri ktorom si od nervozity obhryzate nechty, som nevidel ani nepamatam.