• Publicistický

Detektív Dušo - Futbalista (2018) (epizoda)

Konflikt medzi úspešným futbalistom a trénerom jeho tímu. Určite sa tu našla zaujímavá zápletka, no celkový príbeh sa mi zdal trochu prehnaný a nereálny. 30%

Detektív Dušo - Malá banková lúpež (2018) (epizoda)

Očakával som, že po prvej epizóde pôjde úroveň seriálu smerom nahor, no opak bol pravdou. Určite najväčším tŕňom v oku boli dvaja policajti, z ktorých tvorcovia urobili prípady zrelé pre psychiatra. Celkovo mi to prišlo ako zbytočné podcenenie slovenskej polície. Vyšetrovacie postupy sú taktiež na veľmi nízkej a často nereálnej úrovni. 30%

Detektív Dušo - Mŕtvy muž v poli (2018) (epizoda)

Nádej na lepšie epizódy tohto seriálu definitívne zmarila táto epizóda. Opäť sa potvrdilo, že tvorcovia mali minimálnu námahu lepšie prepracovať dej a učesať scenár. 25%

Detektív Dušo - Panenka Mária (2018) (epizoda)

Slovenská kriminálka so závanom sitcomu. Herecké obsadenie s výkonmi sa mi zdali dosť neprofesionálne aj napriek tomu, že hlavné postavy sú väčšinou vyštudovaní herci. 45%

Detektív Dušo - Vražda naslepo (2018) (epizoda)

Myslím si, že seriál Detektív Dušo sa "konečne" dostal na konštantnú úroveň, ktorá je žiaľ na dobrý seriál v tomto prípade slabá. Epizóda "Vražda na slepo" nič nezobrala, ale ani nič nové nepriniesla. 25%

Detektív Dušo - Zmiznutá (2018) (epizoda)

Prípad malého zmiznutého dievčatka. Konečne nešlo o prípad vraždy, ktoré sa vo viditeľne krátkom časovom rozmedzí pravidelne koná v tomto malom mestečku. Táto časť mala konečne to, čo som od seriálu očakával, no aj tak pre dobrú epizódu to nestačí. Opäť mi vadili dvaja príslušníci, ktorý zbytočne kazia celý koncept. 40%

Inspektor Max - Hračka (2018) (epizoda)

Kriminálny prípad únosu dieťaťa ako nástroja na vydieranie. Námetovo to znie lákavo, no chcelo by to celkovo ešte učesať, aby sa dosiahol plánovaný výsledok. Juraj Kukura sa síce svojej role chopil veľmi dobre, no viditeľne pôsobí dosť pristaro. 55%

Inspektor Max - Výlet (2018) (epizoda)

Drogový prípad siahajúci až na Slovensko. Myslel som si, že po 1. epizóde, sa 2. epizóda viditeľne vylepší, no opak bol pravdou. Tvorcovia mali minimálnu námahu sa pohrať so scenárom tak, aby to bolo pre inteligentného diváka pozerateľné a najbližšie ku realite. 45%

Křišťálový fantom (2018) (TV film)

Dokumentárny film s vyzobrazením súčastného života dcéry Karla Vaša a syna Heliodora Píku. Som rád, že vďaka tomuto snímku som sa dozvedel o komunistickom prokurátorovi Vašovi. Z rozprávania dcéry Galiny som bol až zarazený, aké mala detstvo a vzťahy s otcom. Určite najmilšie stretnutie bolo nakonci medzi pani Vašovou a pánom Píkom. Vážim si aj krok Galiny Vašovej, ktorá sa zatiaľ ako jediná v Československu ospravedlnila za komunistické činy. 75%

Posledná rozlúčka s Mariánom Labudom (2018) (pořad)

Posledná rozlúčka s hereckou legendou Mariánom Labudom. Nefalšované emócie či krásne príhovory priniesli neopakovateľnú atmosféru. Trochu ma mrzelo, že hľadisko divadla nebolo až tak plné, než by si pán Labuda zaslúžil. 80%