• Publicistický

Tlumočník (2018)

Film v slovenskej koprodukcii, ktorý značne predbehol moje očakávania. Najviac ma potešil herecký výkon Jiriho Menzla, ktorému perfektne sadla rola tlmočníka. 85%

Křišťálový fantom (2018) (TV film)

Dokumentárny film s vyzobrazením súčastného života dcéry Karla Vaša a syna Heliodora Píku. Som rád, že vďaka tomuto snímku som sa dozvedel o komunistickom prokurátorovi Vašovi. Z rozprávania dcéry Galiny som bol až zarazený, aké mala detstvo a vzťahy s otcom. Určite najmilšie stretnutie bolo nakonci medzi pani Vašovou a pánom Píkom. Vážim si aj krok Galiny Vašovej, ktorá sa zatiaľ ako jediná v Československu ospravedlnila za komunistické činy. 75%

České století - Kulka pro Heydricha (1941) (2013) (epizoda)

Rozvrátené Československo počas 2. svetovej vojny a boj exilovej vlády proti nacistickému nátlaku. Oproti prvým dvom epizódam som bol z tejto mierne sklamaný. Dejová línia sa zbytočne vliekla a vyskytovalo sa tu veľa omáčky namiesto priamému zameraniu na tému epizódy. 60%

České století - Den po Mnichovu (1938) (2013) (epizoda)

O nás, bez nás. Príbeh o tom, ako bolo Čechám odobraté územie s nemeckým obyvateľstvom a rozdelenie Československa. Myslím si, že epizóda nemusela byť orientovaná len na Beneša, ale aj viac zameraná na celkové sociálne pomery v republike počas roku 1938. 70%

Horná Dolná - Voľby (2015) (epizoda)

Prvá časť nového seriálu Horná Dolná. Obával som sa, že pôjde o ďalší slovenský prepadák, no napokon som bol milo prekvapený. 70%

Detektív Dušo - Futbalista (2018) (epizoda)

Konflikt medzi úspešným futbalistom a trénerom jeho tímu. Určite sa tu našla zaujímavá zápletka, no celkový príbeh sa mi zdal trochu prehnaný a nereálny. 30%

Slovenský Semmering (2015)

Veľmi dobrý nápad Martina Potančoka zdokumentovať trať číslo 171 vo filmovej podobe. Práca s kamerou a aj informácie boli naozaj kvalitné, aj keď išlo o poloamatérsky počin. Jediné, čo by som vytkol je redaktorka, ktorá nemala podľa mňa dobrý hlas na nahovorenie a komentovanie. 70%

České století - Veliké bourání (1918) (2013) (epizoda)

Prvá časť seriálu "České století" zasvätená prvej významnej udalosti v českých dejinách 20. storočia. Postavy boli výbornou kópiou reálnych predstaviteľov, čo sa mi veľmi páčilo. Na druhej strane by som vytkol, že niekoľko postáv stvárňujúcich cudzokrajinné osobnosti (napr. David Lloyd George) hovorili čistou češtinou, aj keď so samotným Českom nemali takmer nič spoločné. 75%