Žít a zemřít v L.A. (1985)

Nechápu celkově nízké hodnocení, tempo, kamera, střih, opět perfektní automobilová honička, příběh, dobří herci, L. A. z nezvyklého pohledu i po letech výborná podívaná. Kdyby nebylo dokumentu o Friedkinovi na Netflixu, kde se o tomto filmu hodně mluví, nenapadlo by mě se na něj podívat. Takže nakonec - díky Netflix! :-)  P. S. Dokument z roku 2018, název Friedkin Uncut.

Zyma v ogni (2015)

Výborně zpracovaný dokument, klobouk dolů před autentickými záběry z prvních řad, zároveň přehledně vysvětluje sled událostí. Kdybych ho viděla před letošním napadením Ruskem, už by mě tolik nepřekvapila odvaha Ukrajinců bránit svou zem.

Vláda - Moc a sláva (2022) (série)

Výtečné, lepší a lepší, navíc aktuální, nemám slov, samozřejmě nejvyšší hodnocení!

Jiří Pelcl: Jak se dělá design (2022) (TV film)

Uvědomuji si, že počet hvězdiček je ovlivněný sympatiemi k osobnosti Jiřího Pelcla, protože vidět v dnešní době někoho tak "normálního", který ve svém oboru myslí i na běžného uživatele a nepovyšuje design na něco, co by vůbec neměl být, je opravdu vzácné. Dobře, že ho režisérka nechala hodně povídat, protože některé věty by se měly tesat, takže zároveň dík za to, že film vznikl a dostane se k širší veřejnosti.

Drž se (2022) (seriál)

Začátek celkem slibný, ale cca od třetí epizody se všechno začne rozpadat, přičemž dávno tušíte, o co jde. Závěr už úplně k ničemu, zplácané motivy a závěrečná oslava už je k smíchu. Opravdu škoda času.

Anima (2019)

Pro mě nečekaná pecka, minimálně choreografie a vizuální dojem stojí za to. PTA byl za tento krátký hudební film nominován v roce 2019 na cenu Grammy, chybí vám v popisu. :-)

Paralelní matky (2021)

Lehké zklamání, zřejmě očekávání byla moc velká. Penelope Cruz opět výtečná, ale nic co by překračovalo ještě víc její projev, dobrá je skoro vždycky, cenu za herecký výkon si v Benátkách zasloužila. Překvapením Milena Smit, velmi přesně obsazená i hrající. Děj trochu předvídatelný, občas i vtipný, kombinace se španělskou historickou zkušeností mi přišla trochu neuměle našroubovaná na příběh mateřství, zajímalo by mě, jestli to španělský divák vidí jinak.

Rebecka Martinsson (2017) (seriál)

Příjemné překvapení, zajímavá a dobrá herečka v titulní roli, překvapení v podobě představitelky policistky Evy Melander, která neuvěřitelně namaskovaná hrála ve výtečném filmu Tina a Vore. Další výlet do severské přírody i stylu života, zajímavé epizody i vztahové linky.

Naši kluci (2019) (seriál)

Prosím, změňte chybný údaj v obsazení - v seriálu nehraje herečka Ronit Elkabetz, která byla v roce 2019 už tři roky po smrti, ale herec Shlomi Elkabetz!

Šílený hedvábník (2019) (TV film)

Úžasný film o zapomenuté osobnosti, kterou alespoň částečně přiblížila výstava v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Nádherné animace Michaely Hoffové i celkové zpracování režisérky Hedviky Hlaváčkové. Pro mně 100%!