Po čem muži touží (2018)

Bolo to veselé a zábavné po celý čas. Kino sa smialo často a mne sa to páčilo. Anna Polívková hrala výborne, naozaj som sa bavil na tom, ako má muž problém byť ženou a keď si pritom človek uvedomí, že to hrala žena, tak je to waw. Film má aj poučný rozmer, učí byť trochu empatickejší k ženám. Celkovo super. Áno, myšlienka je podobná ako v Po čom ženy túžia. Áno, sú tam nelogické situácie, teda aj keď prijmeme, že človek zmení svoje pohlavie cez noc. Ale keby som chcel realistický film, idem na dokument. Ako komédia výborné.

Dzidzio pašerák (2017)

Svieža veselá komédia. Skutočná komédia, nie tragédia s jedným vtipom. Dobro vyhrá, zlo dostane na prdel, (niekoľkokrát), nakoniec je aj happyend. Má to dej a príbeh, odohráva sa to na Ukrajine v súčasnosti (2017), takže je nám to blízke. Vtípky sú celkom podarené aj som sa párkrát zasmial. Na Ukrajine to malo aj komerčný úspech. Ak hľadáte oddychovú komédiu, kľudne si to môžete pozrieť.

V paprscích slunce (2015)

Film bol zaujimavy, aj ked nic sokujuce sa v nom nedialo. Ziadne tajne zabery na tazky zivot, alebo krute zaobchadzanie. Len reziser zachytil, ako sa to cele pokusali propagandistikcy aranzovat. Cele je to trochu smutne a nudne. Zivot v Severnej Korei je vykresleny najma ako hrozne nudny a ubijajuci, nie tazky. (Aspon take zabery vo filme nie su.) Smutne je, ze aj to, co chcela propaganda vykreslit ako ruzovy zivot nam (co sme nieco podobne zazili) pripada ako nieco hrozne nudne a ubijajuce. Dievcatko vstupi do pionierskej organizacie. Mame gratuluju kolegyne, otcovi kolegovia. Dieta chodi na tanecnu. Otec - inzinier pomoze sickam lepsie sit. To je to, co sme mali vidiet ako ukazku idilyckeho zivota. Je to idilycky zivot? Nuda, nuda a minimum radosti zo zivota.