John Glenn: American Hero (2003) (TV film)

Dokument je součástí 2 DVD speciální edice filmu The Right Stuff(Správná posádka)

The Cure: Greatest Hits (2001) (video kompilace)

Kolekce videoklipů převážně z 80.let v dobré obrazové i zvukové kalitě.Škoda jen,že je zcela opominuto období alb Faith a Pornography.Z tohoto důvodu bych hodnotil tuto kolekci o chlup hůře,než legendární Staring at the Sea.Opravdu dobře ukryty jsou na DVD tři bonusová videa The Caterpillar,Close To me(Remix) a Pictures of You.Není třeba se tedy připojovat na web,jak píše výše "lioncel".Jak na ně?? Přejít do nabídky klipů a pro video The Caterpillar najít kurzorem na ovladači klip "The Walk" a poté týmž kurzorem zmáčknou šipku "dolů","doprava" a "doprava".Pro "Close to me-remix" najít klip "Close to me" a zmáčknout 3krát po sobě šipku "nahoru" a konečně na "Pictures of You" se dostanete z "Friday I´m in Love" -3krát šipku "dolů".Watch,Listen and Enjoy!!

EGYPT: Vzkříšená Nefertiti (2003) (TV film)

Dokument spol.Discovery sice zajímavý,ale ve srovnání s novějším Nefertiti:Egyptská královna z produkce NG poněkud zastaralý.Končí totž tvrzením,že tým Joann Fletcher téměř jistě našel mumii slavné královny,což novější film NG popírá a tím celé zkoumání J.Fletcher staví na hlavu.Oba filmy tak ukazují,jak může být hledání historie v egyptologii dobrodružné.

Modré světlo (1932)

Film Modré světlo by klidně mohl být jedním z "majstrštyků" meziválečného německého filmu.Je téměř zcela výhradním výtvorem kontroverzní režisérky Leni Riefenstahl,která film pojala jako jakousi baladu o dívce z hor(již také sama hraje),která je za své podivné chování pronásledována a nakonec dohnána k smrti místními pověrčivými vesničany.Téma,jak pro K.J.Erbena.Film je výborný po stránce estetiky.Střídají se tu scenérie italských Dolomitů,vodopádů a přelévajících se mraků s expresivními výrazy tváří,jež jakoby vypadly z filmů němé éry.Je zjevné,že právě v těchto filmech se režisérka inspirovala.Důkazem je i minimum dialogů(jsou dotáčeny postsynchronně a Leni zde mluví italsky),důraz na detail a filmový střih.Dnes už lze jen domýšlet,jak by její tvorba pokračovala např. v Hollywoodu,kdyby následovala před válkou do emigrace mnohé své krajany.Namísto toho však propůjčila svůj nesporný um fašistické ideologii a politicky angažovaným filmům,jež postavily tuto její režijní prvotinu trochu do stínu zapomnění.Doporučuji ke shlédnutí.

Ren she da zhan (1982)

Jeden z mnoha "kung fu" asijské produkce,ale jeden z mála nezapomenutelných.Spíše než kung-fu bych to ale nazval "snake-fu".V hlavních rolích totiž nevystupují herci,ale hadi všeho druhu.A všichni jsou velmi rychlí a nebezpeční.Film se odehrává v nově postaveném hotelu,kde již při jeho stavbě dělníci narazí na jámu plnou hadů,načež všechny tyto tvory bez milosti zmasakrují.Hotel je postaven a nikdo z prvních hostů hotelu netuší,co je čeká...Nutno říct,že herci ve filmu jsou vesměs špatní,najde se sice i pár humorných scén,opravdu dobrá je scéna souboje hadího muže s obrovským hroznýšem,ale převážně jde o brutalitu všeho druhu páchanou na plazících se tvorech-hadi jsou zde zaživa čtvrceni,kucháni a spalováni.Snuff dostával tehdy v Hong Kongu zelenou.Ochránci a milovníci zvířat,převážně plazů...tomuto filmu se zdaleka vyhněte.

Prima sezóna (2011)

Koncertní DVD Glena Hansarda,Markéty Irglové a dalších dvou hostů z "The Artists Den" v Seattlu mapuje jejich dosavadní tvorbu z Swell Season a Once.Navíc se Glen připomíná i pár věcmi z repertoáru The Frames.Koncert je akustický,dravější projev Glena s vtipnými komentáři mezi písněmi jde s lyrikou Markéty výborně dohromady.Ti dva si prostě dobře rozumějí a tak je koncert pohodový a fanoušky určitě nemůže zklamat.Pro mě a pro všechny další romantiky- Povinnost! Oprava a doplnění (20.9.2018)..můj původní komentář se nevztahuje k uvedenému dokumentu,ale ke koncertnímu DVD se stejným názvem Swell Season-Live from the Artists Den.V době jeho psaní jsem ještě o existenci dokumentu se stejným názvem nevěděl,respektive v té době nebyl ještě realizován.