• Thriller

Podraz.com (2002)

Bublina okolo internetových firiem praskla v marci 2000. V princípe išlo o investovanie do projektov, ktoré chceli postaviť podnikanie na využití Internetu. Problém tohto filmu je, že chyba väčšiny projektov nebola v softwérovej chybe ako vo filme, ale v nezáujme užívateľov, resp.záujem užívateľov bol nízky a nedokázal pokryť očakávanie investorov. Samozrejme boli ľudia, ktorí zbohatli na raste akcií, ak sa ich zbavili včas. Bohužial film ostáva len pri efektnej rovine, miesto aby objasnil pozadie neúspechov. Väčšinou totiž podnikateľské plány v eufórii alebo vedome príjmy nadhodnocovali a preto bola ochota investorov dať do toho peniaze. To napätie medzi očakávaniami a realitou tu proste chýba, čo je najväčšie mínus filmu. Ak samozrejme nepočítam to trápne vyhorenie počítača pri prezentácii.

Černý čtvrtek (1998)

Nie tak zábavné a dobré ako Gauneři alebo Pulp Fiction (príbeh, dialógy, herecké výkony, hudba...). Tí, čo považujú vymenované filmy za brak, by si mali pozrieť rozdiel medzi umeleckým originálom a týmto filmom, medzi originálnou atmosférou a pokusom o atmosféru. Asi tak (ne)vydarené ako Co dělat v Denveru, když člověk nežije. Celý príbeh (mimo spomienok na minulosť) sa odohráva prakticky len v dome hlavného hrdinu počas jedného dňa. Ráno manželka odchádza do práce a Casey Wellsovi prichádza s dvoma kuframi prvá návšteva, z ktorej nemá veľkú radosť a to ešte netuší, čo bude nasledovať: Zabijak, ktorý chce byť spevákom, ušliapnutý úradník, ktorý len počul o pornofilmoch, Pavlína z Prostějova, ktorej postava sama seba okomentuje "Já sem vždycky děvka, ať už mám menzes nebo nemám" nasledovaná ďalším záujemcom o kufríky, ktorý je ozbrojený elektrickou pílkou v jednej ruke a ručným plynovým horákom v ruke druhej a napokon Rourke ako policajt, ktorého spravodlivosť príliš nezaujíma, keď sa jedná o veľké peniaze.

Žena pro dva střelce (1978)

Kovbojky nemusím. Nezačína to zle, ale od stretnutia Claytona s Cathy sa film zmení na poloromantickú zlátaninu s nevierohodnými scénami (napr. súboj Cathy s manželom).

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Tak tohto Woody Allena mám naozaj rád. Nie je to na ***** (na to sú pasáže bez Allena príliš hluché) ale retro-romantický nádych spolu s dobrými hláškami a iskrením medzi Allenom a Huntovou spoľahlivo vyťahujú hodnotenie na ****.

Drsná škola (2001)

Obsahom je klasický kritický postoj k rodičom v dospievaní a budovanie nových sociálnych vzťahov v škole a mimo nej. Ale vo filme, ktorý je tak obsahom ako aj formou mdlý, plný pomocných berličiek a človek nevie čo nám vlastne chceli tvorcovia povedať: že drogy sú zlé? že to s nami rodičia myslia dobre? že by sa nemalo chodiť po zotmení na opustené miesta? že by sme mali dať na rady rodičov pri výbere priateľov?

Pilotova žena (2002) (TV film)

Nepravdepodobný príbeh o tom, ako pilot medzikontinentálneho letu má manželku v Európe i v Amerike a navyše pracuje pre IRA, čo sa vypomstí nielen jemu ale celému letu.

Bez dechu (2000)

Veľmi zaujímavý a netradičný triler. Psychiatrička zvolí netradičné riešenie problémov svojej pacientky a svojich duchov z minulosti. Akurát sa človek pýta, kto je väčší blázon. Muži, pozor pred peknými psychiatričkami!

Sex instruktor (2001)

Film môže byť skutočná zábava len pre Američanov s ich posadnutosťou súdiť sa a tak nafukovať malicherné spory a chodiť k psychiatrovi aby riešili intímne problémy. Neurovnané a ukričané. Ak ale máte zaľúbenie v Lare Flynn Boyle, tak ju uvidíte dosť často na to, aby ste dopozerali film až do konca.

Má žena je herečka (2001)

Príjemný úsmevný film, najmä v prvej polovici. Spočiatku dobrá komédia sa k záveru dostala do polohy akejsi romantickej frašky. Hlavná hrdinka sa mi zdala príliš tuctová a nijako atraktívna, aby tak zaujala všetkých okolo seba.

PCU - Univerzita nebo klášter (1994)

Dej filmu ma príliš nebral, často sa chcel dosiahnuť komický efekt prostriedkami, ktoré vo mne úsmev nevyvolávali. Tá hviezdička je za pravdivé zobrazenie "tolerancie" jednotlivých sociálnych a záujmových skupín, černochov, vegetariánov, "ženašistky" a pod. a za všeobecne dobrú kritiku politickej korektnosti.