• Pohádka

Let číslo 93 (2006)

Uznávam, že na niekoho môže tento film silne zapôsobiť, uznávam aj snahu režiséra o dôvorné zobrazenie skutočnosti 11.9.2001, ale čo mi je to platné, keď z celého filmu je zaujímavých posledných 15 minút, keď sa cestujúci snažia dostať do pilotnej kabíny. Táto pasáž je vážne výborná aj keď všetci vieme ako to skončí. Od úvodu až po tento zlom nevidím žiadne silné emocionálne momenty,samé dlhé nudné pasáže a pozerať sa na chaos v jednotlivých riadiacich vežiach, či zostreliť alebo nezostreliť liietadlá stíhačkami a fakt, že v amerike boli nablízku iba 2 stíhačky aj to nie s muníciou ma priviedla do záchvatu smiechu. No nie každému ten film sadne, možno ako dokument na STV 2 o 22.50 h na zaspanie, ale rozhodne nie film na ktorý by som sa čo i len 5 minút tešil. Jeden z ďaľších filmových hitov roku 2006, ktoré šli veľkou obkľukou okolo mňa. Samozrejme film má svoju vypovedaciu hodnotu, že zobrazuje udalosti toho čierneho dňa. So všetkými príbuznými pozostalých súcitím, muselo to byť strašné, ale jednoducho ten film sa mi nepáčil. Zobrazuje síce tragédiu, ale keď si ho postavím vedľa Schindlerovho zoznamu.......... percenta by mali ísť dole, zamyslite sa........

Skrytá identita (2006)

Veľa ľudí vyčíta akadémií, že oskara 2006 dali Scorsesemu iba za zásluhy. Videl som všetkých 5 nominovaných filmov na najlepší film roku 2006 a The Departed je z nich jednoznačne najlepším. Aj keď nie je lepší ako Scorseseho staršie kultové diela ako Mafiáni a Kasíno tak v tejto dobe je tento film sviežim vánkom. Pekná réžia, kvalitné herecké výkony (najmä Nicholson), geniálne dialógy a neamerický záver, ktorý vás dostane a určite ste ho ani nečakali, vzhľadom aké bullshity sa v tomto žánri dneska točia. Jednoducho zhrnuté: V tomto roku nebol lepší film ako The departed a všetky oscary si právom zaslúžil aj keď sa jedná o remake ázijského filmu, ktorý mi absolútne nesadol ako všetky tie pomarančové filmy z tohto kontinentu, výnimku tvorí samozrejme anime a John Woo :::)))

Dokonalý trik (2006)

Nechápem rozruchu okolo tohto filmu. Keď som išiel pozerať tento film nemyslel som si, že jediné čo ma zaujme bude Scarlett Johansson :))). Stašne nudné,dlhé, niektoré triky síce boli dobré, ale to nestačí. Myslím si, že ten film mal trvať maximálne 90 minút. A tie záverečné minúty sú ako zlý vtip. Nolan ma tentokrát sklamal, čo som si vážne nemyslel. Maximálne 50 %

Tenkrát na Západě (1968)

Vtedy na Západe je jednoznačne najlepší western "ever made", z každého záberu dýcha majstrovstvo, keby ste si pustili všetky kvalitné westerny a už by vám len zostalo Vtedy na Západe, tak po pozretí s otvorenými ústami by ste si hneď povedali: " Tak toto je niečo iné ako tie ostatné". Tento western má jednoducho dušu. Chcel by som napísať aj nejaké nedostatky, ale tento film ich proste nemá. Niektorí majú námietky ku dlhej stopáži, ja by som nezostrihal ani minútu. Tento film vás od úvodnej scény (ktorá je podľa mňa nájúdernejšia v celej kinematografii filmu) až po záverečný súboj 1 on 1 zatlačí do sedačky. Neviem si predstaviť, že niekto ešte ten film nevidel. To by bol pocit, keby som si ho pustil prvýkrát, len ja sám, plazma, domáce kino, kvalitné vínko, nejaké chipsy........ Jednoducho závidím tým ľuďom. Pre tých, čo to ešte nevideli, tak rýchlo túto hrúbku napraviť. Tento film je podľa mňa spolu s trilógiou Krstný otec a Schindlerovým zoznamom to najpamätnejšie z 20 storočia vo svete filmu.