Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Tento film je natočen dle stejnojmenné knihy, kterou jsem hned po jejím vydání přečetla a zamilovala si ji. Proto jsem zajásala, když jsem se dozvěděla, že kniha bude zfilmována a to pod taktovkou mého oblíbeného režiséra Tima Burtona a těšila se, až film dorazí do kin. Když jsem ale poprvé viděla trailer k tomuto filmu, byla jsem zklamaná. Zdálo se mi to celé příliš barevné a veselé, což je přesný opak knihy a dokonce bych řekla, že to bylo zpracováno jako pohádka pro děti. Úplně jsem ztratila chuť se o to dál jakkoli zajímat, natož se jít podívat do kina. Nakonec mi však zvědavost přece jen nedala a film jsem zhlédla. A nelitovala jsem. Film mě naprosto strhnul. Nebyla to žádná pohádka pro děti, ale skvělý, tajemný a temný příběh s prvky hororu, přesně tak, jak bylo popsáno v knize. Sem tam zde bylo i pár lekavých scén, což hodnotím jako kladný fakt. Eva Green jakožto slečna Peregrinová byla excelentní. Nemohla jsem z ní spustit oči, protože mě nějakým svým zvláštním způsobem učarovala. To samé platí i pro Samuela L. Jacksona, který poutal pozornost hlavně děsivým vzezřením. Celkově mě celá temnota filmu bavila a zpracování Tima Burtona nadchlo. Myslím, že tento snímek potěší všechny milovníky fantasy, tajemna, napětí a akce. Rozhodně doporučuji a hodnotím pěti hvězdičkami.

Vyšehrad (2016) (seriál)

Ve fotbale se sice orijentuji jen povrchně, ale tento seriál mě baví opravdu hodně. O duchapřítomnosti některých hráčů fotbalu vím, a proto seriál potěší i neznalce fotbalu jako jsem já. Doporučuji.