• Romantický
  • Životopisný

Lída Baarová (2016)

Lída Baarová není dobrý film.Je smutné kolik peněž se investovalo do takové frašky.Filip Renč nastřádal tolik dobrých herců,ale téměř žádný se do své role typově nehodí a ani ji pod jeho vedením nedokáže přesvědčivě zahrát.Jen Gedeon Bukhard,Lenka Vlasáková a Anna Fialová jsou dobře obsazení a ve svých rolích uvěřitelní.Simona Stašová přehrává až běda,hlavní postava Táni Pauhofové mi vadila od samého počátku.Se skutečnou Lídou Baarovou nemá nic společného - snad jen krásné kostýmy.Když přehlédnu již zmiňovaného česky mluvícího Hitlera a Goebbelse nebo onu milostnou scénu,přijdou mi strašné taky scény, kdy stará Lída Baarová v podání Zdenky Procházkové davá rozhovor jakési mladé redaktorce Hany Vágnerové,která zde má plnit ůlohu jakési paní morálky.Je to trapné a hlavně protivné.Celý film je v první řadě nevkus,a všichni ti dobří herci, co v něm hrají,dělají co mohou,ale neobstojí.Je to vina jak špatného režiséra a tak i slabého scénáře.Osudy Lídy Baarové jsou samy o sobě velmi zajímavé a smutné,škoda,že se jejího příběhu neujmul někdo jiný.Tak snad příště.

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Velmi svérazně zpracovaná pohádka o Zlatovlásce.Chápu,že to byl nespíš pokus o něco nového a neokoukaného a to je určitě dobře,ale tohle bylo tak zmatetné se spoustou postav a na můj vkus i moc negativních rolí,takže to celé působilo dost nepřehledně.Jen hlavní postava Jiříka byla mile a vůbec moc pěkně zahraná.

Masaryk (2016)

Po delší době skvělý český film.Začíná pravda trochu rozvlekle a z úplně jiného pohledu,než by se na film o českém diplomatovi dalo čekat - pletky s ženami,šňupaní kokainu...Masaryk je tu už od začátku vykreslen především lidsky,jako bohém,labilní syn prezidenta zakladatele.Děj se odehravá především mezi roky 1937 a 1938,vykresluje z pohledu Masaryka tedy události,které předcházely Mnichovské dohodě a které následovaly krátce po ní.Tempo filmu velmi rychle nabirá na obrátkách ,graduje až do samého finále.Je v něm pár skutečně velmi silných momentů,kdy se mi ruce svíraly v pěst,slzy tekly proudem a stydíte se za ty britské a francouzské politiky,kteři ustupují a ustupují a dávají malé Československo všanc zlu v naivní domněnce,ze tím zachovají mír v Evropě.Film je přirozený,po většinu času se odehravá v Anglii a tudiž se tu mluví hlavně anglicky a přesto je tak dokonale český.Herecké výkony hlavních hrdinů Karla Rodena i Oldřicha Kaisera jako Edvarda Beneše jsou výborné.Za mě prostě klobouk dolů!!!